Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Te(mbe)levizorul, un real pericol pentru psihic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

corect, nici verisorul meu cel mic nu are voie la desene.

 

Nu trebuie sa cadem nici in extrema cealalta. Daca un copil sta la televizor 2 ore pe zi nu e nici o problema. Problema e atunci cand televizorul e singura activitate a copilului intr-o zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu personal nu ma prea uit la tv...sincer ma sperie de multe ori ce vad. Da sunt filme la care ma uit ,da stirirle si emisiunile ce tin de stiri sunt saltate din start.prea mullte crime prea multa violenta vad. Caut sa ma uit la comedii-cand ma uit la filme- sa ma uit la tom&jery ca imi plac tare mult.Mai sunt emisiuni culturale si acolo ma mai uit ca sunt chiar interesante dar cam atat.Mai bine ma pun sa citesc ceva decat sa ma uit la toate prostiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine spune o vorba ca televizorul tampeste doar pe cei tampiti

Ei na, ii tampeste pe copii pentru ca nu au discernamant si de aia trebuie sa fim atenti la ce vad la televizor! Nu e vorba ca sunt tampiti, ci doar inocenti si naivi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine spune o vorba ca televizorul tampeste doar pe cei tampiti

Or fi...multi in cazul asta...

Altfel nu-mi explic acel greu tribut in timp alocat anumitor seriale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei na, ii tampeste pe copii pentru ca nu au discernamant si de aia trebuie sa fim atenti la ce vad la televizor! Nu e vorba ca sunt tampiti, ci doar inocenti si naivi...

bineinteles.

Cel mai grav e atunci cand nici parintii nu au suficient discernamant sa-si educe copiii cum se cuvine, si astfel ii educa televizorul intr-o oarecare masura; se educa singuri dupa ce vad la el, bine sau rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te uiti prea mult la televizor nu o sa mai vezi cand esti adult?

 

Televizoarele nu mai au nici un efect asupra ochilor. Prin anii 80 se faceau niste televizoare la care daca te uitai mult si de aproape iti stricau ochii, dar nu cred ca ai tu un astfel de televizor.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Televizoarele nu mai au nici un efect asupra ochilor. Prin anii 80 se faceau niste televizoare la care daca te uitai mult si de aproape iti stricau ochii, dar nu cred ca ai tu un astfel de televizor.

stiam eu, deci aveam dreptate :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×