Sari la conținut
Forum Roportal
Alex_xela

Sotul meu vrea sa divorteze

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sfatul meu e sa-l lasi sa plece o vreme; se vede ca e hotarat. Cu siguranta energia negativa pe care o arunca maica-sa in directia voastra isi spune cuvantul. Daca te iubeste si asta e doar o criza, ii va fi dor de tine si de viata voastra si isi va da seama ca i-ai fost alaturi pana si cand s-a purtat urat. Poate cu timpul, dandu-si seama de asta, ii va vedea adevarata fata mamei lui si va intelege ca a gresit. Unora le ia mai mult sa vada cine tine la ei si cine vrea doar sa ii controleze. Iar faptul ca incearca sa iti lase tie toate responsabilitatile de crestere a copiilor denota imaturitate; o fi o faza prin care trec barbatii, de "resuscitare" a adolescentului din ei. Iarasi unii oameni au o gura foarte mare pana se vad in situatia pe care spuneau ca si-o doresc. Asa ii e usor sa vorbeasca, pt ca stati in aceeasi casa, faci aceleasi lucruri pt el pe care le faceai si inainte si chiar aveti momente de intimitate. Cand s-o vedea el singur cuc, nu ipotetic, ci de-a dreptul, s-ar putea sa se trezeasca la realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca apoi dupa ce sa trezit sa se poarte natural si cu o fata senina, sa faca cumparaturi fara sa ma rog de mii de ori. si chiar m-a invitat sa stau cu el sa urmarim un film impreuna nu sti ucu ce intentii , dar nu am mai cazut in capcana. Il iubesc, si tin sa respect promisiunea pe care am facut-o la nunta la rau si bine, si ma simt dependenta de el. Nu imi vad viitorul fara el.

 

Am acceptat sa am sex cu el pentru ca si eu simteam nevoia sa o fac si chiar il vreau inapoi, poate totusi mai avem sanse de trait.

Problema e ca nu-l ti legat cu sexul, trebuie sa slabesti "lesa", sa se simta important, sa poata se se dea "barbat".

Daca vrei sa obti ceva de la el incearca sa o faci cu diplomatie, nu prin confruntare.

E bine sa faci tot posibilul sa salvezi casnicia.

Nu te lua dupa ce spun femeile fara barbat de pe forum, nu sunt ele in masura sa dea sfaturi.

A crezut ca o casnicie e rai si a dat de greu, a dat de responsabilitati.

Nu-i bine sa plece, pentru ca odata plecat simte o usurare si poate e bun plecat.

Un studiu arata ca femeila vaneaza barbati casatoriti, pentru ca-i considera mai responsabili.

Poate e o criza, care odata depasita viata intra in normal.

E bine ca nu sunteti cu soacra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scopul topicului fiind ca tu mai ai sex cu el si ca il vrei .............

 

Daca nu il placi, nu il iubesti....pana si tu zici ca aveti numai sex, divort si gata.

Orice pasare pe limba ei moare. Ori vorbesti ca hoasca , pardon, mamicuta lui si bunica copiilor , ori il lasi dreaq sa stea naibii singur.

Acu certamente , ca nu o sa te vrea multa lume cu 2 copii. Eu tot nu inteleg, daca dupa primul........a zis ca pe al doilea nu il vrea , de ce l-ai mai facut?

 

Boureanul e copil !

 

Nu stiu daca esti femeie ori barbat, sau daca esti mama. M-am gandit la optiunea de avort, dar nu am avut curajul sa omor un suflet doar ca tata-su este egoist si nu isi asuma responsabilitatea. Am folosit contraceptie tot acest timp, dar se pare ca nu a fost foarte eficienta in privinta mea (nici eu nu doream un alt copil caci el nu merita efortul si riscul).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acu certamente , ca nu o sa te vrea multa lume cu 2 copii.

 

Hai sa fiu eu mai realist: nu o sa te vrea nici dreaqu' cu doi copii!

Unul tie, unul lui (pacat de copii dar asta e) si mai ai o sansa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-i bine sa plece, pentru ca odata plecat simte o usurare si poate e bun plecat.

Un studiu arata ca femeila vaneaza barbati casatoriti, pentru ca-i considera mai responsabili.

 

1. :o: :P Poate ca asta e sensul plecarii si de vrea se reintoarce.............Bai, scrie o postare cat un roman in care zice ce dobitoc e actualul, ca mai apoi il vreau.....

2. Femeile, ultima data mai aveam scoicutza, vaneaza. Asa cum zicea un mare iuser, muierile nu evalueaza critic un amant ( barbat insurat cu care au ele o pleasca) , dar o fac tot timpul cu o relatie ce se vrea serioasa.

Se stie ...........unui insurat, pe care il desparti si caruia ii devii oficiala, ii vacaNtezi locul de amanta si o va face din nou.

Femeile vaneaza barbati casatoriti de placerea lucrului interzis. Nu multe vreau si casatorii cu ei.....GIASAS!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se stie ...........unui insurat, pe care il desparti si caruia ii devii oficiala, ii vacatezi locul de amanta si o va face din nou.

 

Vacantezi. Restul e corect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca esti femeie ori barbat, sau daca esti mama. M-am gandit la optiunea de avort, dar nu am avut curajul sa omor un suflet doar ca tata-su este egoist si nu isi asuma responsabilitatea. Am folosit contraceptie tot acest timp, dar se pare ca nu a fost foarte eficienta in privinta mea (nici eu nu doream un alt copil caci el nu merita efortul si riscul).

 

Is pixeli aici. Copilul tre dorit de ambii. mai eu nu zic ca ai facut cine stie ce prapastie, dar in 5 ani , 2 copii, daca dupa primul zici cele de mai sus....daca acu zici ca e un bou, dar admiti ca faci sex cu el....e bou dar ti-l trebe.

 

Vacantezi. Restul e corect.

FACUT EDITAREA, AVATAROLOG DE SERVICIU. NU MI-A FACUT NIMENI O INTREPRETARE DE AVATAR DEMULT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa fiu eu mai realist: nu o sa te vrea nici dreaqu' cu doi copii!

Unul tie, unul lui (pacat de copii dar asta e) si mai ai o sansa.

 

Asta e doar o rautate pe care sper ca o va ignora. Nu se termina viata unei femei pentru ca i-a venit pe chelie barbatului sa plece, de parca n-ar putea sa o ia de la capat. Ideea e ca nu vrea sa faca asta; o avea omul ceva de bun daca in ciuda felului cum o trateaza inca mai vrea sa fie cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa fiu eu mai realist: nu o sa te vrea nici dreaqu' cu doi copii!

Unul tie, unul lui (pacat de copii dar asta e) si mai ai o sansa.

 

Eu spun că cel mai bine ar fi să-şi costumeze copiii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bueeei, fooomeilor!

Barbatul gindeste cam asa:

Ea are unul, mai facem unul impreuna = 2, totul e ok! Ea are 2, mai facem unul impreuna = 3, nu prea mai e ok.

Cuplurile tinere in ziua de azi au cam un copil, mai rar cu 2 ( conlocuitorii nu se pune).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×