Sari la conținut
Forum Roportal
Alex_xela

Sotul meu vrea sa divorteze

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:o: Kilko...esti "de coma". :)

Alex...oricit ti-ar fi de greu,cu tot respectul...baga-l in ma-sa! :- Asa ceva nu se face...

Astuia, ori ai curg balele la vreo pitipoanca la care inca nu are acces (motiv pentru care isi racoreste ouale incinse,cu tine;ce mirlan! :o: ce esti tu,manta de vreme rea?) ori ...nici nu mai conteaza...de ce sa-i cauti tu, lui scuze?

"Probabil ca","incearca sa"...sa fim seriosi,musiu s-a trezit cam tirziu sa aiba crize si cam devreme sa aiba crize de virsta! Are doi copii...

Nu te bucura la casa.Nu-ti lasa doar casa ci,si copii. :o: Trezeste-te!

Spune-i ca-i lasi tu, lui casa si copii. :P Si vei cere dreptul sa controlezi periodic daca sunt bine ingrijiti. :o:

In realitate,faceti juma-juma totul,inclusiv copii... :x: si baga-l in ma-sa! Omul e lipsit de simtul responsabilitatii.Tipic romanesc... :yahoo:

S-a ras? :salut: Are paduchi? Se teme ca-i ia de pe unde umbla? :o: Sau deja i-a luat si a trebuit sa se rada? :doh: Sida,hepatita...nimic? Stai atenta...

Nu te mai framinta,nu meriti asta.Nicio femeie nu merita asa ceva.

Domnul si-a dat seama dupa doi copii ca nu te vrea? :hi: Scuipa si mergi mai departe!

Si faceti juma'juma totul...fie,bun...fie,rau.

Copiii, cresc.Nu te fixa pe idei preconcepute.Nu accepta sa fii o victima.

Asta e...mergi inainte. :P Succes!

 

 

tare scris!!!ai dreptate, in aceeasi sit snt si eu chiar mai grava, am 29 de ani el 36 si nu mai vrea, ba mai mult ma barfeste la toata lumea ca am amant:))prietenii toti s-au intors impotriva mea, e un cosmar, santem in divort,dupa 9 ani de casat cu un baiat si o fata...trist, ma rog la dumnezeu zi si noapte sa imi revin:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagherra my dear, io-te ca acu is de acord cu tine.

 

Alex, pune-i pruncu ala micu in brate, impartiti frumusel casa, daca e proprietate comuna, invata-l programu de gradinita a lu ala mititelu si....epileaza-te si tu in totalitate si mergi la sauna, la masaj si treci la haine super sexi si daca el mai vrea sex, poti sa-i spui ca, de vreme ce sunteti pe punctul de a dizvorta....esti satisfacuta deja.

 

si cum a zis si Fulgdenea.....zi-i si tu ca ai nevoe de spatiu, timp, libertate, alte relatii, filozofii din astea "straineze" pentru el. sa vezi tu ce fata face musiu, cu ma-sa misogina cu tot.

 

stii, de obicei masca misoginismului o poarta ahtiatii dupa.....scoicile lu Kilko. trust me baby.

 

ce-ar fi sa te relaxezi putin si sa-i joci ceva feste si sa te mai si distrezi si tu putin. nu e usor deloc sa crewsti doi copii si io zic ca ai si tu dreptul sa recuperezi ceva restante.

 

de ce sa tii cu dintii la ceva asa de aiurea? chiar nu mai sunt oo pe lumea asta?

atata timp cat nu-ti neglijezi pruncii si nu le esti un exemplu negativ, mai ai grija si de tine. finca nimeni n-o va face in locul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cauza catorva divergente

Nu ma intelege gresit, insa, de obicei, dupa casatorie, femeile se transforma in ciocanitori. Nu in toate cazurile.

Daca ai un barbat mandru, a suportat ce a suportat, probabil ca l-ai privat de placerile lui gen joc, meci, etc., ca sa te ajute, chiar in momentul in care se punea si el jos, ii represai ca numai tu faci treaba etc.....

 

Nu te acuz, insa sunt sigur ca te prezinti cel putin la jumate fara de situatia reala. Mai gandeste-te la cicaleala si poate ii promiti ca il lasi in pace. Sigur va reveni la tine.

 

Cand e casatorit, omul nu mai are unde sa fuga, nevasta niciodata nu inceteaza discutia, etc.... Pana la urma iti iei campii, nene!!!

 

Eu sunt 100% convins ca dupa 5 ani de casnicie si 2 copii, daca nu e alta femeie, asta e cauza. Iar, un barbat care are experienta, stie ca si ceallata e tot o ciocanitoare in devenire.

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnul si-a dat seama dupa doi copii ca nu te vrea? :P Scuipa si mergi mai departe!

Si faceti juma'juma totul...fie,bun...fie,rau.

Copiii, cresc.Nu te fixa pe idei preconcepute.Nu accepta sa fii o victima.

Asta e...mergi inainte. :o: Succes!

Ai impresia ca impart copii ca pe doua obiecte si o iau de la capat?

Nu-i chiar asa de simplu.

Pentru ea viata de cuplu se temina daca nu o salveaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma intelege gresit, insa, de obicei, dupa casatorie, femeile se transforma in ciocanitori. Nu in toate cazurile.

 

norocu tau ca ai specificat ca nu in toate cazurile, ca luam frumusel tigaia lu fitroy si vedeai tu ciocanitoare....

 

da voi in ce va transformati after the honeymoon, ha?

ia defineste matale frumos, ca la scoala, corect gramatical si lingvistic.

 

i'm waiting.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
norocu tau ca ai specificat ca nu in toate cazurile, ca luam frumusel tigaia lu fitroy si vedeai tu ciocanitoare....

 

da voi in ce va transformati after the honeymoon, ha?

ia defineste matale frumos, ca la scoala, corect gramatical si lingvistic.

 

i'm waiting.....

Copiii te pun in situatia sa nu mai reactionezi normal, iar femeile cred ca te-au inmuiat. Insa, departe sa fie asa. Doar s-a prelungit repriza.

 

Barbatii, ca sunt singuri sau nu, tot puturosi si miserupisti (dpdv femin!!!!!!!) sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nooooooooooop nu mai e la moda miserupe, ci....misefalfaie. da?

io n-am zis din punctul nostru de vedere, ci dintr-al tau, care ne-ai facut woody woodpacker.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma, stii ca nu sunt misogin, iar cu ciocanitoarea, la fel de bine stii ca e asa :P

Fata, sigur d-astea a comis, noua nu ne zice, ne baga sentimentalisme, etc., victima, s.a.m.d.

 

Cum sa divortezi daca ai doi copii?

 

Intrebari suplimentare: cate kg aveai inainte de sarcina 1, inainte de sarcina 2 si in prezent? Ar fi si asta un aspect. Superficial. Ca noi, barbatii :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca o sa reziste el departe de sotie..departe de copii

poate are el conceptul asta in cap cu divortul dar..o sa vezi ca daca va sta o sapt departe de casa deja incepe sa se preocupe pentru voi, mai ales sa vada ca nu il mai bagi in seama- sa ii acorzi atentie sau sa te milogesti de el sa nu divorteze :o: tine-l cateva zile departe de casa daca poti, o sa-i vina mintea la cap !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca n-ai experienta si ca nu cunosti barbatii!!! "Indiferenta" si neprimitul in casa nu inseamna decat deschiderea unui NOU conflict.

 

Eu fac pariu ca daca ii dovedeste ca nu-l mai ciocane la cap, se intoarce alergand.

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×