Sari la conținut
Forum Roportal
Alex_xela

Sotul meu vrea sa divorteze

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din cauza catorva divergente, o tenta mai accentuata de misoginie pe care le are si ma-sa, sotul meu a decis ca ar fi bine sa divortam dupa aproape 5 ani de casatorie si doi copii. Suntem separati de o luna ,locuim in aceeasi casa , dar dormim in camere separate. El nu are nici o femeie in prezent caci vine acasa dupa serviciu, doarme , mananca , citeste ziare, priveste tv, se joaca un pic cu copii, nu lipseste de acasa. Nu ne certam, suntem politicosi, ne salutam, ne imprumutam filme inchiriate, ne dam sfaturi , dar problema e ca am inceput sa impartim si patul ...adica sex. Era pregatit omul din toate punctele de vedere :se barbierise, se parfumase, si-a tuns parul peste tot inclusiv intre picioare, ferchezuit. Prima data cand s-a intamplat eram amandoi tare agitati...bla bla am facut sex...tandrete etc. Ca apoi dimineata cand s-a intors de la serviciu imi zice ca a fost o greseala ca nu va merge intre noi si ca nu o vom mai face nici o data. Bun...eu sperasem ca se va razgandi ca serios nu doresc sa divortez, avem doi copii, obisnuinta si chiar il iubesc. Cand mi-a spus cuvintele de mai sus mi-a picat fata. OK! A doua oara (asta pe la a doua zi dupa ce mi-a zis ca sexul a fost o greseala) imi zice ca are un cd cu un film super si ca nu il deranjeaza daca il voi vedea in camera lui. El dormea si eu stateam pe fotoliu langa pat...el se intoarce, mangaieri etc. am sfasit iar in patul lui, tandrete, bla bla. A doua zi imi trimite un mail de la serviciu ca el se va muta in curand din casa, pentru ca ii trezesc dorinte si sfarsim a face sex dar ca sentimentele lui s-au schimbat, nu ma poate iubi ca la inceput, ca nu va merge intre noi, ca s-a saturat de certuri etc. Ce naiba are asta Fratilor?! Eu nu vrea usa divortez, este atat de dureros (am 32 de ani si el are 30), sunt in tanara cand vreau sa ma simt implinita si copii mei un tata, sa am la ce ma intoarce acasa de la serviciu. Cum imi voi mai reface viata? Copii mei sunt mici si au nevoie de grija, cum voi avea timp sa ma impart cu altul intr-o alta relatie? El mi-a zis ca imi lasa copii si casa...dar...!!!!Voi ce parere aveti? Ma mai iubeste sau e doar instinctul daca tot il impinge spre mine?

Editat de Alex_xela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io in locul tau nu m-as fi dus la el in dormitorsa ma uit la film. daca era unu pentru adulti i l-as fi pus in chiloti.

 

nu poti tine pe cineva cu forta langa tine. dar parerea mea e ca el te iubeste, dar ii e putin cam necaz ca a cedat si ti-a aratat-o.

si mai cred ca ar vrea sa te si aduca putin mai mult sub controlul lui. pentru ca vede ca are pe cine. daca ai fi si tu ca el, adica ceva mai smechera, ai obtine mult mai mult.

 

tre sa fii constienta ca orice mascul de pe planeta asta e dotat cu o doza enorma de orgoliu. uneori se lasa distrusi de el, dar asta e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma mai iubeste sau e doar instinctul daca tot il impinge spre mine?

te mai iubeste dar vrea sa constientizeze asta

are nevoie de spatiu, inclusiv la propriu, trece printr-o criza

tine si de tine cum gestionezi situatia

nu cersi mila ca nu de mila ai nevoie de la el

spune-i ca va fi o ocazie potrivita si pt tine sa-ti evaluezi sentimentele si poate ar fi indicat sa intalnesti si tu alte persoane(vorba vine), cred ca va lesina instant

pt ca acum el e convins ca tu vei fi acolo si daca el se va intoarce peste 2,3 luni

 

el cu tine in casa nu poate sa vorbeasca cu gandurile lui ca ti le aude si pe ale tale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum imi voi mai reface viata? Copii mei sunt mici si au nevoie de grija, cum voi avea timp sa ma impart cu altul intr-o alta relatie? El mi-a zis ca imi lasa copii si casa...dar...!!!!Voi ce parere aveti? Ma mai iubeste sau e doar instinctul daca tot il impinge spre mine?

Cred ca omu' viseaza sa fie liber, fara responsabilitati.

Poate ca e momentul sa ii acorzi spatiu, sa ai grija sa nu il sufoci facand din el centru existentei tale si sa iti muti centrul de greutate de pe EL/NOI pe EU... adica sa te gandesti mai mult la tine, la cum ai fi tu daca ai fi fara familie/copii, care sunt visele tale , etc.

Pe urma (daca as fi in locul tau) i-as spune ca vad si avantajele despartirii (timp liber, flirturi, sex pasional cu altii), ca sunt de acord cu divortul doar daca copiii raman la el pt. ca e o responsabilitate prea mare ca sa mi-o asum singura :o: Bineinteles ca e o gluma pe care as servi-o pana la punctul in care el ar intelege situatia in care vrea sa te lase pe tine.

Numai bine!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu pot decat sa fiu de acord cu sfatul contondent de mai sus.

Intrebari:

Cum adicatelea "tenta de misoginism pe care o are si ma-sa" asta, mama soacra, fiind tot fumeie....adica il invata sa nu iubeasca tagma muiereasca? Deci sa o luam ase.....hoasca aia varstnica e ciudoasa pe tine ca esti tanara si frumoasa si fiul ei te .....face sex.

:P :salut: Bah, deci IO era sa lesin, cand am citit ca el, boureanu, si-a tuns parul peste tot inclusiv intre picioare acu, IO am crezut ca se pregatea sa mearga la alta cu care sa fie misogin. Unde draci ati mai vazut voi jumatate , in ast caz inca legala, sa-si epileze bijouurili , daca nu i-ai ordonat expres asta? Si nu ai amenintat cu privare de scoicutza pe o perioada nedeterminata? Epilarea din proprie initiativa la barbati este un semn ca incepura sa priveasca in alte curti....Oricum extrem de distractiv asta, nenea, face sex si apoi incepe sa rationalizeze ca o virginica parasita.......el are sentimente schimbate si alti draci. Cum bine se zicea sus, ia lasa-i urlatorii pe cap ( amu 5 ani si 2 copii e cam mult si prea repede....asta in ceea ce priveste legatul unui barbat de casa), tu sa ramai doar cu casa sau eventual sa te muti, fa o schimbare de look si ia lasa-l sa fie misogin cu alte iele.

Acu, io nu vreau sa fiu rautacioasa, avocatul diavolului ( baaaaaaaaaaaaa) da` si asocierea bla bla am facut sex...tandrete etc. ma face sa cred ca si din partea ei era manevrat. Ca si ele au instinct , Jesuse, si au facut sex ( yuuuuuuuuukkkkkk) ca poate nu o sa mai vrea sa divorteze. :o:

 

Boureanul trebe batut, da` lasa Tefalul, el nu are nici o vina. Cica el gandeste si este prea slab sa nu se lase dominat de instincte.........huh? ? ? texte......

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cauza catorva divergente, o tenta mai accentuata de misoginie pe care le are si ma-sa, sotul meu a decis ca ar fi bine sa divortam dupa aproape 5 ani de casatorie si doi copii. Suntem separati de o luna ,locuim in aceeasi casa , dar dormim in camere separate. El nu are nici o femeie in prezent caci vine acasa dupa serviciu, doarme , mananca , citeste ziare, priveste tv, se joaca un pic cu copii, nu lipseste de acasa. Nu ne certam, suntem politicosi, ne salutam, ne imprumutam filme inchiriate, ne dam sfaturi , dar problema e ca am inceput sa impartim si patul ...adica sex.

..

Ce naiba are asta Fratilor?! Eu nu vrea usa divortez, este atat de dureros (am 32 de ani si el are 30), sunt in tanara cand vreau sa ma simt implinita si copii mei un tata, sa am la ce ma intoarce acasa de la serviciu. Cum imi voi mai reface viata? Copii mei sunt mici si au nevoie de grija, cum voi avea timp sa ma impart cu altul intr-o alta relatie? El mi-a zis ca imi lasa copii si casa...dar...!!!!Voi ce parere aveti? Ma mai iubeste sau e doar instinctul daca tot il impinge spre mine?

Il atragi, dar il domini si are nevoie de libertate sa-si afirme personalitate.

Inima ii spune sa ramaneti impreuna, dar ratiunea ii spune ca cu tine nu va avea niciodata personalitate.

Ezita pentru ca aveti copii, daca nu-i aveati era divortat.

 

Probabil ii faceai programul, erai capul familiei si se simte lipsit de autoritate si de personalitate.

De ce va certati si v-ati separat? Din divergente.

Cum le rezolvati cu "clanta"?

Eu zic sa-ti faci o autoevaluare a modului cum rezolvati conflictele si cine are dreptate.

Daca ai intotdeauna succes la ce ti-ai propus, asta poate sa te(va) coste.

 

Poate are si la servici o "feblete" la care tanjeste si care-l respinge atata timp cat el are obligatii, din moment ce la servici ii vin ideile de divort si cand e acasa vrea sex.

Oricum deteriorarea relatilor din familie creeaza oportunitati pentru o consolare, cineva care sa-l inteleaga, si care daca nu exista o sa apara.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...bla bla am facut sex....

(asta pe la a doua zi dupa ce mi-a zis ca sexul a fost o greseala) .....

ii trezesc dorinte si sfarsim a face sex ...

 

sex-ul asta spune multe. daca era "dragoste" era alta situatia. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: Kilko...esti "de coma". :)

Alex...oricit ti-ar fi de greu,cu tot respectul...baga-l in ma-sa! :- Asa ceva nu se face...

Astuia, ori ai curg balele la vreo pitipoanca la care inca nu are acces (motiv pentru care isi racoreste ouale incinse,cu tine;ce mirlan! :o: ce esti tu,manta de vreme rea?) ori ...nici nu mai conteaza...de ce sa-i cauti tu, lui scuze?

"Probabil ca","incearca sa"...sa fim seriosi,musiu s-a trezit cam tirziu sa aiba crize si cam devreme sa aiba crize de virsta! Are doi copii...

Nu te bucura la casa.Nu-ti lasa doar casa ci,si copii. :o: Trezeste-te!

Spune-i ca-i lasi tu, lui casa si copii. :P Si vei cere dreptul sa controlezi periodic daca sunt bine ingrijiti. :o:

In realitate,faceti juma-juma totul,inclusiv copii... :x: si baga-l in ma-sa! Omul e lipsit de simtul responsabilitatii.Tipic romanesc... :yahoo:

S-a ras? :salut: Are paduchi? Se teme ca-i ia de pe unde umbla? :o: Sau deja i-a luat si a trebuit sa se rada? :doh: Sida,hepatita...nimic? Stai atenta...

Nu te mai framinta,nu meriti asta.Nicio femeie nu merita asa ceva.

Domnul si-a dat seama dupa doi copii ca nu te vrea? :hi: Scuipa si mergi mai departe!

Si faceti juma'juma totul...fie,bun...fie,rau.

Copiii, cresc.Nu te fixa pe idei preconcepute.Nu accepta sa fii o victima.

Asta e...mergi inainte. :P Succes!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×