Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa-ti traiasca :)

 

:flowers: Multam si sarumana, asa sa fie!

 

O tin pana creste putin si apoi ii dau drumul inapoi in Natura, nu vreau s-o tin captiva, incerc sa o ajut doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noul meu pet, Geo!

 

Un pui de iguana, care statea de vreo doua zile langa usa mea si azi vazand ca nu vrea sa plece, l-am luat in casa. De acum trebuie sa invat cum se creste o iguana :o:

Pai si geko unde-ti este? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragonul de Komodo, canibalul devenit emblemă în Indonezia. Secretele celei mai înfricoșătoare șopârle din lume ...

Informatie utila ca acum se calatoreste peste tot pe planeta, in caz de o aparenta rara sa fie alert omu' sa nu fuga sa-l mangaie si sa traga poze calare!!!

 

evz.ro/dragonul-de-komodo-canibalul-devenit-emblema-in-indonezia-secretele-celei-mai-infricosatoare-soparle-din-lume.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Canicula scoate monștrii din apel. Au invadat centrul orașului. FOTO

Canicula scoate monștrii din apel. Au invadat centrul orașului. FOTO – Evenimentul Zilei (evz.ro)

"Invazie de șerpi în centrul Timișoarei    Plimbarea unui timișorean a fost întreruptă, sâmbătă, de mai mulți „oaspeți” neprevăzuți, într-un loc în care se aștepta mai puțin. Șerpii și-au făcut simțită prezența pe malul canalului Bega, în partea centrală a Timișoarei, foarte aproape de zona de promenadă, chiar în spatele Cateralei Mitropolitane, lângă Podul Mihai Viteazul, acolo unde, din cauza căldurii, nivelul apei a scăzut.    Specialiștii au transmis că reptilele nu sunt veninoase, deci nu pun oamenii în niciun fel de pericol."

*Oricum ar trebui mutati undeva sa nu sperie lumea chiar pe centru dar niciunde n-ar trebui sa fie vizibile decat in Gradina Zoologica.   Daca apar niste chinezi, il mananca pe toate fara frica sau scarba, ba mai fac si bani din pielea lor, dar si alte neamuri mananca sarpe ca delicatese, deci biznizul ar inflori.*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Snake - RSPCA/Triangle News

Second 10ft python discovered roaming Cambridgeshire village (yahoo.com)

Al 2-lea Piton urias a fost gasit in localitatea sus numita din U.K., care deja da de banuit ca nu este adus de furtuna, cu a u fost lasati liberi de proprietarii  ca nu mai puteau sa-l ingrijeasca, este opinia mea.   Vazand asta pe copac, am frisoane, bine ca n-a mancat pe nimeni si au fost prinsi din timp, plimband in loc vizibil.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×