Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna.am si eu o problema la un dinte din fata,am fost la stomatolog si mi sa zis ca teebuie smai faca o rezectie apicala,as vrea si eu dac stiti sami spuenti ce inseamna,ce urmeaza dupa,cat de dureros este si cam cta mar costa,daca se paote sa ma ajutati ca imi este tare frica...multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna.am si eu o problema la un dinte din fata,am fost la stomatolog si mi sa zis ca teebuie smai faca o rezectie apicala,as vrea si eu dac stiti sami spuenti ce inseamna,ce urmeaza dupa,cat de dureros este si cam cta mar costa,daca se paote sa ma ajutati ca imi este tare frica...multumesc

Eu am de facut o rezectie apicala la clinica stomatologica Imperial si a fost foarte ok; aveam un medic dentist in cartier la care mergeam cand aveam probleme insa el nu avea competente chirurgicale si mi-a spus sa merg la o clinica; am gasit pe internet datele de contact ale cinicii si mi-a inspirat incredere; nu regret alegerea facuta.

Rezectia mi-a facut-o cu anestezie locala si nu a fost deloc dureroasa; practic nu am simtit mai nimic.

Iti indeparteaza tesutul osos si iti curata si obtureaza canalul dentar.

Dupa interventie mie mi s-a inflamat putin zona si m-a durut, insa am luat ketonal si totul a fost ok.

 

Mult curaj!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am de facut o rezectie apicala la clinica stomatologica Imperial si a fost foarte ok; aveam un medic dentist in cartier la care mergeam cand aveam probleme insa el nu avea competente chirurgicale si mi-a spus sa merg la o clinica; am gasit pe internet datele de contact ale cinicii si mi-a inspirat incredere; nu regret alegerea facuta.

Rezectia mi-a facut-o cu anestezie locala si nu a fost deloc dureroasa; practic nu am simtit mai nimic.

Iti indeparteaza tesutul osos si iti curata si obtureaza canalul dentar.

Dupa interventie mie mi s-a inflamat putin zona si m-a durut, insa am luat ketonal si totul a fost ok.

 

Mult curaj!

Ce ciudat, ca pe 20 septembrie 2009, in jurul aceleiasi ore, 4PM, sa apara mesaje de la doi utilizatori diferiti, care sa pomeneasca de aceiasi clinica din Bucuresti, Imperial. :blink:

Ma refer la utilizatorul care a postat la topicul 'aparatul dentar fix' si portelan/semiportelan.

Nu vreau sa fiu carcotasa, insa au fost destule cazuri de clone pe forumuri.

Daca nu este cazul imi cer mii de scuze:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt patit, am fost acum cativa ani pe la Piata Romana, la o doctorita care mi-a terminat doua masele, mi-a scos radacinile sanatoase, nu spun cat ma chinuit, e greu sa gasesti un doctor bun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×