Sari la conținut
Forum Roportal
darkfear

Dezvoltarea musculaturii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hello. sa ma prezint: am aproape 15 ani si 58-60 de kilograme si .. as vrea putin sa-mi dezvolt musculatura, as vrea sa ma apuc de sala, in special partea mainii care am incercuit-o in poza asta -> 061818354aa3d2cb1d2a3.jpg

 

voi ce metode ati folosit pentru chestia asta? :o: vreau foarte mult sa dezvolt aceasta parte a mainii pentru ca este destul de subtire. astept pareri, sfaturi s.a.m.d...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 15 ani este cam devreme. Culturismul iti poate afecta cresterea. Mai bine gimnastica, alergat, intins pe bara, flotari, abdomene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am un coleg de clasa care de prin aprilie anul asta a facut sala vreo trei luni(nu a facut haltere si ce se ridica)

era foooooooarte dezvoltat eram mult mai mic ca el la inaltime

si anul scolar asta sa vezi......l-am ajuns la inaltime,deci el nu s-a mai dezvoltat a ramas asa cum era prin iunie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te-as sfatui sa mai astepti macar un an cu sala....o sa ai timp destul si pt ea...acum important este sa te dezvolti natural cum trebuie.....daca vrei sa-ti dezvolti musculatura fa tractiuni si flotari si alte exercitii cu greutatea corpului....poti face o groaza de exercitii afara in park pt un corp frumos(cauta pe net si sigur o sa gasesti o graoza de exercitii :friends: )....tractiunile iti vor dezvolta foarte bine acea parte a bratului,adica antebratul si nu numai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 1.82 18 ani. Am fost la sala mai demult dar m-am lasat dar vreau sa ma reapuc pentru ca am cam slabit. Ce ati zice sa iau ca sa capat masa musculara/kilograme mai repede?

Editat de Lovele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lovele, daca ai .... nu e necesar :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×