Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Ce fel de caracter aveti si ce anume v-ar dobori la pamant?

Postări Recomandate

Acum sunt mai precauta , nu mai sunt " inima larga" cum spunea mama, mai secretoasa. E mai bine asa! Ce trebuie sa stie toti ce e in sufletul tau sau ce planuri ai.E greu sa gasesti pe cineva in care sa ai incredere dar totusi nu mi-am pierdut speranta ca mai exista oameni care merita increderea noastra.

Da, este bine, dar ai grija sa nu ajungi ca mine. Eu m-am interiorizat atat de mult incat am ajuns o insensibila. Mi se spune ca sunt incapabila sa simt, ca nu sunt un om. Nu mi-a placut niciodata sa vorbesc despre problemele pe care le am, dar totusi inainte vorbeam, ceream sfaturi, eram emotiva. Foarte emotiva chiar.

Acum sunt exact opusul. Nu ma mai misca absolut nimic, daca sunt suparata, nimeni nu stie, pentru ca eu incerc sa afisez un zambet cat mai larg celorlalti. Este bine asa. Intr-un fel.

Pe de alta parte, cateodata simt ca s-au strans destule si ca cedez psihic. Prea multe, care ma apasa. Dar nu pot sa le spun nimanui. Sunt prea dureroase pentru mine unele amintiri ca sa le impartasesc celor dragi.. :stars:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand lucrezi cu oamenii , in special cu adolescentii si tinerii , impactul cu diversitatea carcacterelor , a educatiei , intreaga gama de tipologii umane cu care intri in contact , de la sensibilitatea cea mai pura ... la abrutizarea cea mai abjecta , de la privirile admirative ... la ranjetele cele mai diabolice , de la remarcile spirituale ... la cuvintele cele mai vulgare , ... dobandesti o oarecare imunitate fara de care n-ai putea razbate , iti confectionezi o armura , de care nu te-ai putea dispensa fara reactii ireversibile ,

 

...dar cand primesti o lovitura din partea cuiva in preajma caruia nu te-ai gandit sa-ti ridici garda , ...in apropierea caruia nu-ti activai armura ,

 

... it hurts !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...dar cand primesti o lovitura din partea cuiva in preajma caruia nu te-ai gandit sa-ti ridici garda , ...in apropierea caruia nu-ti activai armura ,

 

... it hurts !

Eu nu las absolut niciodata garda jos. Indiferent de cine ar fi vorba. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca am un caracter puternic...sau cel putin asta incercam sa demonstrez...hm..de ce sa demonstram ceva cuiva?...oricum asta e deja alta discutie...Revenind, daca stau bine sa ma gandesc pana acum am cazut in 2 depresii...una m`a tinut cateva luni, iar cea de`a doua vreo 3 zile...prin depresii inteleg sa plangi din orice fleac, sa te pierzi in tine fara urma de contact cu realitatea, sa existi dar fara sa traiesti propriu-zis...cu toate astea nu pot sa spun ca sunt slaba de inger...chiar din contra...cateodata dau dovada de f multa tarie de caracter...probabil sunt anumite lucruri - fleacuri sau evenimente mai importante- care pur si simplu ma doboara...orice ar fi le traiesc si le consum...pana la urma suferinta face parte din viata si doar prin intermediul ei putem constientiza fericirea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul se rezuma la perceptie. Sunt atatea domenii in care poti fi puternic, dar nu poti fi atotputernic peste toate. Unii dintre noi confundam idealul cu realul de multe ori spunand ca suntem puternici... adevarat este totusi ca avem cu totii nevoie de putere. Pesonal ma consider unul din multime. Ce m-ar dobora? Niciunul nu detinem puterea absoluta incat sa avem o stabilitate pura. Raspuns: orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt un om obisnuit, cu calitati, cu defecte...

vreau sa fiu puternica, de aceea ma inarmez cu cunostinte teoretice si practice, cand stii si esti sigur pe meseria ta, ai deja o arma ca sa devii invingator!

sentimental, sunt emotiva si timida, dar nu sunt invinsa de aceste"slabiciuni".

lucrez mult cu oamenii, in diverse domenii / diverse calificari, e necesar ca latura puternica a caracterului meu sa-si puna amprenta.

sunt f. miloasa, o mare slabiciune, de multe ori am luat 'plasa'.

interiorizata, vorbesc despre mine doar cu catelul si florile.

de fapt, felul in care gandim, simtim, intuim,actionam, ne defineste si ne deosebeste pe unii de altii...

 

am fost invinsa de viata, cand mi-a murit mama...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...oameni si oameni dupa cum se vede...Nush, yo sunt o fire sa spunem puternica, dar numai din cauza, si nu DATORITA, orgoliului! Ideea e ca sunt coleric si nu m-a avantajat in niste chestii faza asta si tin foarte mult la orgoliu...da, barbatu` tipic ce pot sa spun :giverose: Singuru` moment in care m-am simtit coplesit de viata, ca sa folosesc o formulare d-asta interesanta, a fost perioada ianuarie-mai de anul asta...Foarte, foarte aiurea...in rest, ce sa mai zic...Nu ma bag prea mult in seama oricum, ca-s nou venit :P Sunt un interesant, ce mai 'colo-ncoace! :P :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu las absolut niciodata garda jos. Indiferent de cine ar fi vorba. :spiteful:

 

chiar daca nu ai dreptate? adica daca e o problema unde realizezi si tu ca gresesti ... nu spui niciodata "am gresit"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×