Sari la conținut
Forum Roportal
silvet

Am un proces civil in care judecatorul minte, ce sa fac ?

Postări Recomandate

Mergi la un ziar serios si fa totul public .Fa orice... memorii pe la forurile si mass media straina.Fa-i de cacat! :spiteful: Nu te baza pe recurs ca s-ar putea sa nu mai ai posibilitatea sa-l faci.

Ti-o spune un om patit. Au trecut 30 de ani dar regret si acum ca nu le-am luat jugulara atunci. :o:

Sa nu-ti para rau ca n-ai avocat;doar ti-ar fi mincat un sac de bani degeaba.Sunt fie prosti,fie corupti...

Eu,am avut 3.Escroci...

Da niste acatiste,fa niste vraji...blesteme...

Glumesc! :o: In Romania nu-i nimic de facut.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai...da e adevarat ca nici cu un avocat nu-ti garanteaza nimic castigul, dar intr-un proces civil nu merge asa...adica nu e litigiu de munca sa zici ca nu iti trebuie avocat, te duci te cateva ori si gata...asta e proces care se intinde pe ani de zile si daca zici ca paratele au avocat...e clar de ce esti tratat asa! Sunt avocati care sunt de acord sa le dai un procent din castig...d'astia incepatori... atunci cand este sigur ca are castig de cauza! Si cum zice bagherra...dupa ce ca in Romania e justitia asa cum e...si avocatii si judecatorii sunt acolo toti o clica de corupti (stiu eu prea bine), tu si fara avocat te fac alea cum vor :spiteful: Gandeste-te bine si daca e sa-ti iei avocat, cauta unul "versat" :o:. Habar nu aveam ca n-ai avocat, pfff...ma si miram...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mergi la un ziar serios si fa public adevarul....tau.Fa orice... :o: Nu te baza pe recurs ca s-ar putea sa nu mai ai posibilitatea sa-l faci.

Ti-o spune un om patit. Au trecut 30 de ani dar regret si acum ca nu le-am luat jugulara atunci. :spiteful:

Sa nu-ti para rau ca n-ai avocat;doar ti-ar fi mincat un sac de bani degeaba.Sunt fie prosti,fie corupti...

Eu,am avut 3.Escroci...

Da niste acatiste,fa niste vraji...blesteme...

Glumesc! :o:

 

 

Da, mi-am dat seama ca glumesti.

Inteleg ca si tu ai fost patit.

Eu doresc ca totul sa se rezolve legal si in liniste, in armonie, in intelegere.

 

L-am vazut de exemplu acum circa o luna si jumatate la televizor pe biet om care a spart geamurile unui magazin pentru ca avea o problema tot intr-un dosar civil. Era o emisiune la Antena 3 si Mugur Ciuvica a spus ca il cunoaste pe acel om si problema lui, ca la el judecatorii refuza sa dea o hotarare si omul a ajuns la disperare din aceasta cauza. Intr-un fel problema lui este asemanatoare cu a mea.

Ei bine, eu nu pot sa fac asa ceva pentru ca am nevoie de liniste.

Eu am preferat sa scriu aici poate primesc un sfat bun.

 

Sa stii ca in gluma si fara sa-ti dai seama ai nimerit-o perfect cu vrajile.

Maica-mea a fost initiata de mica in magie neagra (farmece cum le zice ea) si face intr-una impotriva mea si a familiei mele.

Eu sunt convins ca face si asupra judecatorilor de aceea tot insist si explic reaua credinta a paratelor prim metode si cu probe obiective. Iti dai seama ca desi stiu ca maica-mea este experta in domeniu, nu pot sa-i spun judecatorului asa ceva, sau ca ar putea fi si el afectat, pentru ca ma trimite la psihiatru.

Culmea este ca tot ea m-a intrebat pe mine daca nu i-am facut eu farmece sora-mii si de aceea nu se marita. Voi intelegeti la ce prostii o duce capul ? Auzi nebunie, am facut eu vraji !!!

 

In fine, nu prea mai am idei si putere de concentrare, de aceea am cerut sprijinul aici.

 

Eu ma gandesc sa ma deplasez in comuna cu pricina si sa-l rog pe primar sa autentifice pozele cu casa pe care le-am depus eu la dosar si eventual sa mentioneze si materialele din care este facuta, pentru a-i dovedi doamnei judecator ca pozele sunt reale.

Ma gandesc sa ma duc si la un notar din Focsani si sa incerc sa ma deplasez cu el la fata locului si sa legalizeze si el intr-un fel pozele, sa specifice materialele din care este construita casa.

Asta doream sa fac pentru termenul acesta, dar nu am mai avut bani pentru asta. Sper pana pe 29 octombrie sa rezolv macar intr-un loc.

 

Aici daca are cineva o idee mai buna si poate sa ma indrume.

Pentru ca expertul nu o sa efectueze expertiza si trebuie sa ies intr-un fel din golania asta. In mod normal intr-un proces ar trebui sa fie un singur arbitru de care ceilalti sa asculte si acela sa fie judecatorul. Insa de un an de zile eu nu-mi primesc drepturile pentru ca nu vrea expertul Caldararu Sorin sa efectueze expertiza. Practic el a devenit judecator in cauza mea.

Intelegeti in ce situatie imputita ma aflu ?

 

Daca are cine o idee mai buna decat cele pe care le-am enuntat eu il rog sa ma ajute.

In special as dori mesaje pe pm si nu in topic, pentru a putea lasa spatiu si altor useri care au probleme.

Multumesc.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e vorba de spatiu ca e destul loc aici pentru toataaaa lumea, asta e topic-ul tau si nu puteam sa discutam decat legat strict de problema ta!

 

Eu ti-am zis...du-te macar si consulta un avocat! Sau...lasa asa cum o pica :o: oricum eu daca as fi unul dintre copiii tai nu as fi innebunita dupa casa aia... Te cam lupti degeaba...serios...cunosc multi care au murit cu dreptatea in mana si nu li s-a mai facut dreptate :o:

 

Gandeste-te bine, ori avocat, ori te obisnuiesti cu situatia... Nu vreau sa zic ca sunt avocatii cine stie ce, dar daca e unul cu influenta te rezolva :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stimata Doamna Justitiabil,

 

Nu vreau sa bravez pe internet, dar eu chiar mai cunosc judecatorii si cum judeca sau nu acestia. E clar o problema !!! Judecatoarea Gabriela Florescu a fost initial la Judecatoria Sectorului 3 si in prezent are complet cu Florica Lazar, la Tribunalul Bucuresti. Amandoua au legaturi foarte stranse cu avocatii si politia si se preteaza la razbunari. Lazar a lucrat la penal pana nu demult si va spun ca facea ce vroia ea si toata lumea spune ca este satanista si in penal si in civil !!! Eu in locul dvs. !!! (sic!) faceam petitii la Ministerul Justitiei si CSM, mergeam la Avocatul Poporului si faceam recurs la fiecare incheiere pentru a le lua dosarul intrucat e clar ca judeca cu picioarele ... si pana la CEDO se rezolva. Eu cred ca JUDECATOAREA GABRIELA FLORESCU este bagata in problema dvs. cu expertiza si din cate o cunosc lucreaza murdar !!! La fel ca d-na. LAZAR . Solicitati recuzarea in prezenta unui avocat, pentru motivul ca are faima proasta, ca a mai aranjat procese la tergiversare si erori . NU VA PIERDETI CU FIREA, SE CUNOSC ACESTE PROBLEME, DIN PACATE ESTE ADEVARAT !!!

Judecatoarea Gabriela Florescu a mai fost influentata prin avocatii ei, la sectorul 3 era bagata cu asociatiile de locatari, si favoriza pe unii administratori sa ciupeasca de la blocuri.... Incercati sa depuneti plangare la parchetul Curtii de Apel, DNA, DGA, "PRESEDINTIE", DIICOT, SGG - Corpul de Control, etc. ETC, e clar abuz in serviciu . :spiteful: :o: :o: Daca este nevoie cautati-i pe urmatorii reporteri: Mihaela Topliceanu de la Antena 1 si Ovidiu Oanta de la ProTV . Bafta!

Editat de ALEXANDRU TUTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stimata Doamna Justitiabil,

 

Nu vreau sa bravez pe internet, dar eu chiar mai cunosc judecatorii si cum judeca sau nu acestia. E clar o problema !!! Judecatoarea Gabriela Florescu a fost initial la Judecatoria Sectorului 3 si in prezent are complet cu Florica Lazar, la Tribunalul Bucuresti. Amandoua au legaturi foarte stranse cu avocatii si politia si se preteaza la razbunari. Lazar a lucrat la penal pana nu demult si va spun ca facea ce vroia ea si toata lumea spune ca este satanista si in penal si in civil !!! Eu in locul dvs. !!! (sic!) faceam petitii la Ministerul Justitiei si CSM, mergeam la Avocatul Poporului si faceam recurs la fiecare incheiere pentru a le lua dosarul intrucat e clar ca judeca cu picioarele ... si pana la CEDO se rezolva. Eu cred ca JUDECATOAREA GABRIELA FLORESCU este bagata in problema dvs. cu expertiza si din cate o cunosc lucreaza murdar !!! La fel ca d-na. LAZAR . Solicitati recuzarea in prezenta unui avocat, pentru motivul ca are faima proasta, ca a mai aranjat procese la tergiversare si erori . NU VA PIERDETI CU FIREA, SE CUNOSC ACESTE PROBLEME, DIN PACATE ESTE ADEVARAT !!!

Judecatoarea Gabriela Florescu a mai fost influentata prin avocatii ei, la sectorul 3 era bagata cu asociatiile de locatari, si favoriza pe unii administratori sa ciupeasca de la blocuri.... Incercati sa depuneti plangare la parchetul Curtii de Apel, DNA, DGA, "PRESEDINTIE", DIICOT, SGG - Corpul de Control, etc. ETC, e clar abuz in serviciu . :blink: :imao: :dance2: Daca este nevoie cautati-i pe urmatorii reporteri: Mihaela Topliceanu de la Antena 1 si Ovidiu Oanta de la ProTV . Bafta!

 

Ma sperie ce spuneti.

Problema este ca eu nu doresc decat sa-mi obtin drepturile legale si sa-mi vad de drum. Nu am dorit acest proces, am fost mai intai la notar si legea m-a obligat sa ma adresez instantei, pentru ca numai pe aceasta cale poti iesi din indiviziune. Nu am depus aceasta cerere de chemare pentru ca asa am vrut eu sa-i incarc pe judecatori cu dosare, legea m-a obligat. Alta optiune nu am avut. De aceea nu inteleg de ce se poarta in acest fel cu mine.

 

Ce sa zic, am citit ce ati scris si acum imi aduc aminte ca doamna judecator se purta foarte intelegator cu avocatul paratelor si pe mine ma mai repezea cand vroiam si eu sa vorbesc, le-a acceptat paratelor minciunile si nu l-a intrebat niciodata pe avocatul paratelor de ce acestea au mintit, ba chiar l-a protejat si pe acesta atunci cand a mintit in instanta si eu i-am atras atentia doamnei judecator ca acesta minte. Sau ca atunci cand a dispus expertizele nu a dispus si pentru casa batraneasca daca tot si-a asumat acest rol - aici pot sa cred eu ca le-a lasat intentionat paratelor o portita de tergiversare, mai ales ca dupa aceea a acceptat expeertiza. Plus ca a mai numit si un expert incompetent. Daca ar fi numai atat nu as avea ce sa-i reprosez (sau mai bine zis nu vreau sa-i reprosez aceste lucruri) doamnei judecator Gabriela Florescu si asta pentru ca fiind stresat, probabil ca si eu am mai enervat-o pe parcursul procesului si in consecinta m-a mai ,,potolit,, si ea putin.

 

Problema este ca daca ar fi fost doar atat as fi suportat pentru ca dumnealor sunt judecatori, iar eu sunt un muritor de rand care se afla la mana lor. Insa a continuat cu suspendarea procesului - asta in care a fost singurul termen la care am fost in sala, dar nu am intervenit pentru ca am crezut ca s-a dat un nou termen - a urmat pinpongul cu dosarul meu, iar acum minciunile din incheierile de sedinta. Adica neregulile s-au amplificat exponential. Nu stiu daca observati, dar eu dgeaba ma mai prezint la termene (de altfel am ramas singurul care se mai prezinta) pentru ca nu ma ia nimeni in seama.

 

Ce nu inteleg eu este de ce ma minte expertul ca a depus cerere de inlocuire inca din luna ianuarie pentru ca este clar ca nu a facut acest lucru si de ce refuza cu rea credinta sa efectueze expertiza ?

Daca eram eu judecator as fi avut si eu pretentia ca eu sa decid intr-un dosar. Ori daca am dispus o expertiza as fi dorit sa fiu luat in seama, eu - ca judecator, de catre expert. Inteleg sa-i trimit prima adresa, sa o trimit si pe a doua, insa la a treia il amendez, iar la a partra il exclud de pe lista expertilor judecatoresti. Dar in niciun caz nu il las sa-si bata joc de mine si de partile din proces ( pentru ca se presupune ca ambele parti doresc efectuarea expertizei :band: :P ).

Atunci normal ca ma intreb si eu de ce doamna judecator il lasa pe expert sa-si bata joc de mine si timp de un an de zile sa refuze sa efectueze expertiza, dupa ce i-am atras atentia ca acesta refuza cu rea credinta sa o efectueze ? De ce minte in incheierile de sedinta ? De ce nu renunta la aceasta expertiza solicitata ilegal si total inutila si irelevanta ?

In definit cine este arbitru in acest dosar, cine judeca ?

Daca puteti sa-mi raspundeti la intrebarile acestea ?

Daca gasim raspunsul am rezolvat procesul.

Pentru ca nu este decat o simpla imparteala care trebuia sa fie incheiata de mult pentru ca eu am fost de acord cu solicitarile paratelor. Atunci de ce se mai permite tergiversarea, prelungirea fara sens a procesului ?

 

In legatura cu reclamatiile, ce sa zic, sesizarea pe care am facut-o eu a fost simbolica si nu am incriminat pe nimeni. Si aici o sa-i raspund si Denisei.

Eu nu am actionat de capul meu. M-am sfatuit cu un fost avocat. I-am spus acestuia ca doamna judecator a mintit in incheierea de sedinta din luna mai si mi-a spus sa-i atrag atentia. I-am atras atentia in scris si la urmatorul teremen a mintit din nou (nu mai spun ca m-a intrerupt si nu m-a mai lasat sa vorbesc, m-a amenintat cu amenda si l-a pus pe jandarm sa ma dea afara din sala, asta probabil pentru ca i-am cerut din nou sa renunte la expertiza, solicitare care banuiesc ca nu corespundea cu fagasul pe care dorea dumneaei sa inscrie procesul). I-am spus omului ca doamna judecator a mintit iar in incheierea de sedinta, iar acesta mi-a spus ca o varianta este sa reclam judecatorul.

Acum vad ca dumneavoastra imi spuneti acelasi lucru.

 

Problema ca eu nu sunt razboinic (asa cum mi-a spus userul fara nume) si nu doresc sa reclam pe nimeni. Nu vreau sa ma razboiesc cu nimeni.

Eu nu doresc decat un sfat, o sugestie despre felul in care sa actionez pentru a-i convinge si pe acesti judecatori sa lase rautatile si sa judece, cum considera ei numai sa judece.

Pentru ca in rest situatia este limpede.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va angajati un avocat cat mai repede posibil. Oricum mai dureaza procesul pana ajung eu avocata (adica vreo 2 ani :spiteful:) si va reprezint pe gratis! :senile: Glumesc, sper sa nu...dar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa va angajati un avocat cat mai repede posibil. Oricum mai dureaza procesul pana ajung eu avocata (adica vreo 2 ani :D) si va reprezint pe gratis! :D Glumesc, sper sa nu...dar...

 

Merci oricum pentru sprijin.

Sper sa nu mai dureze atat.

Eu o sa fac tot posibilul sa inlatur aceste abuzuri grosolane pentru ca sotia are niste probleme de sanatate (dobandite din cauza paratelor) care se amlifica de la luna la luna.

Intelegi ca in aceasta situatie nu mai pot sa o las pe Gabi-Gabriela Dunca sa-si bata joc de mine. Trebuie sa fac ceva. Altfel ne baga pe toti in mormant.

Cred ca pana la urma o sa ascult de sfatul celor doi.

 

Am ascultat-o pe Monica Macovei acum cateva zile, a fost invitata la emisiune de catre Turcescu si a vorbit despre reforma in justitie. Si cand ma gandesc ca pana sa am procesul asta o acuzam ca denigreaza justitia ...

Printre altele s-a referit si la inamovibilitatea judecatoreasca, in sensul ca aceasta a fost acordata tocmai pentru ca judecatorul sa poata judeca drept, fara sa se exercite asupra lui presiuni sau interventii de vreun fel, astfel incat oamenii care au probleme si se adreseaza justitiei sa fie siguri ca problema li se rezolva corect, sa aiba incredere in sistem.

Insa o parte dintre judecatori au inteles ca datorita acestei inamovibilitati pot sa faca ce vor si sa-si bata joc de oameni fara sa li se intample nimic.

De aceea si au asa multe dosare, pentru ca le prelungesc fara motiv. De exemlu, la termenul din 27 octombrie 2009 se fac 11 luni si 16 zile de cand in dosarul meu nu s-a facut nimic - adica aproape un an.

 

In legatura cu avocatul, acum chiar nu mai am bani de asa ceva si nici nu mai are sens.

Aici tot comportamentul abuziv al judecatorilor este de vina. Este o gaselnita, o chestie speculata pentru a motiva intarzierea dosarelor. Nu sunt nici eu chiar ultimul gunoier si inteleg tot ce scrie in dosar, insa singura mea vina este ca am fost de buna credinta. Si nu o zic asa cum o zice multa lume ca sa-si gaseasca o scuza pentru vreo vina sau greseala. Eu chiar am fost de buna credinta. Am crezut ca vom imparti corect, fara minciuni (acceptate de catre doamna judecator), fara golanii (de aceea am si renuntat la proba cu martori), fara abuzuri.

Insa doamnele judecator au profitat de faptul ca nu sunt reprezentat si le-au favorizat pe parate, desi din fiecare act depus de catre acestea la dosar reiese minciuna. Si pentru ca sa nu crezi ca te mint iti dau exemple clare: in intampinare au afirmat ca eu mai detin o locuinta in proprietate - fals, stau cu chirie si nu am avut niciodata alta locuinta; tot aici au spus ca apartamentul in litigiu este unica lor locuinta in proprietate si au o nevoie permanenta de a locui in ea - fals, de la sfarsitul lui mai-inceputul lui iunie apartamentul este nelocuit, maica-mea locuind in Ruusia la sor-mea, deci de 4 luni si probabil ca a fost sfatuita de catre avocat sa stea cat mai mult acolo; in alt act depus la dosar din care reiesea venitul sorei mele (de parca ar conta) ,,au uitat,, sa mentioneze ca aceasta mai primea o suma in USD din partea statului roman; in inscrisul prin care au solicitat ilegal efectuarea expertizei la casa batraneasca au afirmat ca au constatat ca in raportul de expertiza tehnica terenuri expertul a facut referire la o casa, motiv pentru care solicita completarea masei partajabile cu aceasta casa, depun la dosar actul casei (despre care m-au mintit in permanenta ca nu il au pentru ca nu exista) si solicita evaluarea casei. Nu mai zic ca au refuzat de vreo 4-5 ri sa se prezinte la interogatoriu, iar eu am depus cate un set de intrebari pentru fiecare si am cerut sa se aplice 225-ul (una dintre ele era chiar aceasta - daca paratele sunt de acord sa-mi revina mie curtea si gradina casei). Parerea mea este ca dupa toate acestea doamna judecator Gabriela Florescu ar fi trebuit sa accepte conform art. 673 ind.7 CPC completarea masei partajabile cu casa batraneasca, dar in niciun caz nu ar fi trebuit sa accepte evaluarea casei. Si spun asta (lasand la o parte faptul ca au mnintit incontinu) tinand cont de faptul ca paratele au foat citate de cateva ori sa vina sa-si sustina in fata instantei punctul de vedere si sa raspunda la intrebari, insa nu au avut curajul sa faca acest lucru. Deci li s-a oferit posibilitatea de cateva ori sa vina sa se explice si sa raspunda, insa de fiecare data au refuzat. Pai tinand cont de acest refuz constant al paratelor de a se prezenta la interogatoriu, eu consider ca nu ar mai fi trebuit sa li se accepte nicio solicitare de acest gen, despre care si cel mai prost om de pe pamant si-ar fi dat seama ca este facuta doar cu scopul de a tergiversa. Insa cel mai probabil tocmai asta s-a dorit. Si problema este ca s-a incalcat art, 138, alin. 1, pct. 2 si 3 din CPC.

Dar hai sa spunem si asa, ca s-a incalcat legea pentru ca eu puteam sa mint si casa putea sa fie poleita cu aur incrustat cu diamante.

Insa dupa ce am pus si pozele, da-o-ncolo de treaba. Pai uita-te si tu ca bolta este sustinuta cu doua proptele pe care daca le scot se prabuseste.

O alta varianta este sa daram casa si ma gandesc la modul cel mai serios la asta.

 

Uite aici casa, poate nu ai vazut-o:

http://s679.photobucket.com/albums/vv157/prpn/

Si in schimbul ei eu am cedat terenuri in valoare de circa 162.000 ron, adica aproximativ 40.000 euro - calculate in functie de valoarea din raportul de expertiza topo, nu de la mine din burta.

Pai face casa aia nu 162.000 lei, ci macar 50.000 lei ?

L-am intrebat pe expertul topo si acesta mi-a spus ca face in jur de 15.000-20.000 lei. Nu este expert in constructii, dar are si el experienta, cat de mult putea sa se insele ?

Pai nu se vede cu ochiul liber din avion diferenta de valoare ?

Cel mai prost om de pe pamant, in clipa in care a vazut pozele cu casa, a realizat intr-o nanosecunda diferenta enorma de valoare dintre valoarea casei si valoarea terenurilor cedate de mine drept compensatie.

Pai si atunci de ce mentine doamna judecator expertiza cand este clar ca nu este nici necesara, nici utila, nici relevanta si indiferent daca se efectueaza sau nu rezultatul este acelasi ?

Pai pentru ca sa-si bata joc de mine, sa le favorizeze pe parate si sa se vaite ca au multe dosare in lucru.

 

Asa, ca simplu fapt, nici pana acum nu am primit convocare din partea expertului pentru efectuarea expertizei.

Pai hai sa gandim logic, sau omul are o problema psihica, sau stie deja ca nu se va lua nicio masura impotriva lui.

 

Eu nu vreau sa devin paranoic si suspicios aiurea.

Insa am observat atunci un aspect caruia nu i-am dat pe moment importanta, insa acum parca sunt prea multe coincidente ...

Expertul Caldararu Sorin nu a fost numit prin tragere la sorti, asa cum au fost numiti ceilalti experti de catre doamna judecator Gabriela Florescu, a fost numit direct de pe lista. Iar dupa aceea Caldararu Sorin ma minte ca a depus cerere de inlocuire si refuza sa efectueze expertiza, dosarul este suspendat (cu mine in sala, insa nu am mai intervenit pentru ca sa nu deranjez deoarece am intarziat si am crezut ca s-a dat un nou termen), apoi este repus pe rol si pasat de la o instanta la alta, apoi doamna judecator minte de doua ori la rand in incheierile de sedinta (a doua oara dupa ce i-am atras atentia sa nu mai faca acest lucru), multe aspecte care se leaga intr-un mod nefericit.

Dar asa ceva nu se poate, sigur este doar o alta coincidenta nefericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se numeste mita, spaga, cum vreti sa o numiti :D e clar ca avocatul paratelor are "trecere"...nu vreau sa cobesc...dar am un feeling ca procesul dvs va fi amanat a la long...iar in absenta unui avocat influent, mai mult ca sigur nu vi se va face dreptate! Am vazut casa...e o darapanatura si chiar daca era vreo vila tot nu merita sanatatea dvs si a familei...serios, sanatatea si linistea sunt mai presus ca orice, lasati totul in voia sortii mai bine...sau a paratelor (in cazul asta) ca nu merita osteneala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se numeste mita, spaga, cum vreti sa o numiti :D e clar ca avocatul paratelor are "trecere"...nu vreau sa cobesc...dar am un feeling ca procesul dvs va fi amanat a la long...iar in absenta unui avocat influent, mai mult ca sigur nu vi se va face dreptate! Am vazut casa...e o darapanatura si chiar daca era vreo vila tot nu merita sanatatea dvs si a familei...serios, sanatatea si linistea sunt mai presus ca orice, lasati totul in voia sortii mai bine...sau a paratelor (in cazul asta) ca nu merita osteneala!

 

Pai ... nu prea e asa.

In primul rand doar pentru problema sotiei este necesar suma de circa 1500 euro si problema se acutizeaza.

 

Sincer, probabil ca m-ai pacalit cand mi-ai spus ca esti la drept, pentru ca nu ai patruns totusi sensul notiunii de drept. La 20 de ani de la revolutie nu intelegi drepturile mele in calitate de fiu ?

Eu dupa anul 1 deja ma familiarizasem cu notiunile de baza si puteam sa interpretez cat de cat.

 

Tu imi spui sa renunt la partea mea din mostenire ?!?

 

Intr-un fel ai si tu dreptate.

Inainte sa o ascult pe Monica Macovei am auzit-o pe Codruta Kovesi spunand la o emisiune (nu mai retin care) unde se discuta despre eficienta si utilitatea CSM si in special despre cei de la Sectia Inspectie, spunand ca problema nu este institutia in sine ci oamenii care sunt acolo.

Pai ma intreb si eu acuma, daca ei intre ei se desconsidera si se acuza, eu ca muritor de rand la ce sa mai sper ?

Adevarul ca toate institutiile s-au reformat, armata, politia, administratia publica ... mai putin justitia.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×