Sari la conținut
Forum Roportal
.fetitza.

Gimnastica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se mai aude cate ceva ... la Campionatele Europene de a Clermont-Ferrand, in Franta in sesiuni de calificari nationala feminina de gimnastica a Romaniei a ocupat primul loc ...si avem reprezentante in finala si la aparate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa descopar acest topic, si mie-mi place foarte mult gimnastica artistica, meciurile de fotbal nici nu le urmaresc.

 

Cateva secvente video de pe YouTube:

 

 

Catalina Ponor

 

 

 

 

 

 

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>">
name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

 

 

Steliana Nistor

 

 

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>">
name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

 

 

 

 

 

Cerasela Patrascu

 

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>">
name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

 

 

 

 

 

Dana Druncea

 

 

 

 

 

 

Andreea Grigore

 

 

 

 

 

Sandra Izbasa

 

 

 

 

 

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul acestei luni..mai precis in weekend-ul 28-29 iunie vor avea loc Campionatele Nationale. Competitia se va tine la Ploiesti si ar fi extraordinar daca cei care sunteti din Ploiesti, sau cei care aveti timp... sa mergeti si sa-i sustineti pe gimnasti inaintea Jocurilor Olimpice de la Beijing.

Eu voi fi acolo :hi:

Editat de mikeyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateva filmulete si cu fostele glorii ale gimnasticii romanesti:

 

 

 

Ecaterina Szabo

 

src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>">
src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>">
src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>">
src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

 

 

 

Lavinia Agache

 

 

 

 

 

 

Daniela Silivas

 

 

 

 

 

Andreea Raducan

 

 

 

 

 

 

Monica Rosu

 

 

 

 

 

 

Simona Amanar

 

 

 

 

 

 

Maria Olaru

 

 

 

 

 

 

Dana Sofronie

 

 

 

 

 

 

 

Lavinia Milosovici

 

 

 

 

 

 

Gina Gogean

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am vazut niciun topic creat pentru acest sport. Chiar daca nu prea este mediatizat, gimnastica este un sport ce a adus multe medalii Romaniei, si o data c aceste medalii recunoasterea internationala. De la momentul Nadia, Romania a devenit o putere pe plan mondial in acest sport si consider ca ar trebui bagat mai mult in seama.

Duminica s-a terminat Campionatul Mondial de la Stuttgart, campionat de la care gimnasti romani au luat 4 medalii ( 3 argint si 1 bronz).

Bronzul a fost castigat de echipa feminina ( Steliana Nistor, Sandra Izbasa, Catalina Ponor, Cerasela Patrascu, Dana Druncea si Andreea Grigore), iar medaliile de argint au fost castigate de Steliana Nistor ( individual compus si barna) si Daniel Popescu ( sarituri)

Sper ca mai exista pe acest forum persoane care iubesc acest sport! :cry:

eu iubesc gimnastica la nebunie...si am facut vreo 3 an i cand eram mai micuta....da apai parintii mei nu mau mai lasat....da oricum il consider cel mai frumos sport...si dupa abia ii footbalu:d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu iubesc gimnastica la nebunie...si am facut vreo 3 an i cand eram mai micuta....da apai parintii mei nu mau mai lasat....da oricum il consider cel mai frumos sport...si dupa abia ii footbalu:d

 

Gimnastica este un sport foarte frumos, eu nu am facut deloc, dar am inteles ca este foarte mult de munca, nu duci o viata usoara si exista si o multime de riscuri de tot felul de accidente... O fosta colega ne-a povestit in liceu ca ea a facut gimnastica in copilarie, si ca fetele nu aveau voie sa manance prajituri, nu erau tratate prea bine... le spuneau ca au scapat prajitura pe jos ca sa o poata manca pe ascuns... Nu stiu unde a facut ea gimnastica, oricum nu era un nume celebru, si renuntase la gimnastica cel putin din liceu... poate nu-i peste tot la fel...

Fotbalul mie nu-mi place deloc.

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Leona Lewis, Bleeding Love'

 

src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>">
src="
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×