Sari la conținut
Forum Roportal
.fetitza.

Gimnastica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si mie imi place gimnastica forte mult!!! Dar chiar ca este foarte greu si antrenamentele sunt foarte dure!! As vrea sa stiu daca se poate face gimnastica si de la varta de la 13 - 14 ani dar nu aerobica, ci gimnastica sportiva?? Sunt foarte curoiasa!! Ma poate lamuri cineva??? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adică "şi de la"? La v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut niciun topic creat pentru acest sport. Chiar daca nu prea este mediatizat, gimnastica este un sport ce a adus multe medalii Romaniei, si o data c aceste medalii recunoasterea internationala. De la momentul Nadia, Romania a devenit o putere pe plan mondial in acest sport si consider ca ar trebui bagat mai mult in seama.

Duminica s-a terminat Campionatul Mondial de la Stuttgart, campionat de la care gimnasti romani au luat 4 medalii ( 3 argint si 1 bronz).

Bronzul a fost castigat de echipa feminina ( Steliana Nistor, Sandra Izbasa, Catalina Ponor, Cerasela Patrascu, Dana Druncea si Andreea Grigore), iar medaliile de argint au fost castigate de Steliana Nistor ( individual compus si barna) si Daniel Popescu ( sarituri)

Sper ca mai exista pe acest forum persoane care iubesc acest sport! :juggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate se pare ca fotbalul a pus stapanire pe tot ce inseamna sport in Romania...

Stiai ca de cazul Mutu la Chelsea s-a scris mai mult decat s-a scris despre toate medaliile Romaniei din gimnastica si atletism in ultimii 17 ani?!

 

on...am auzit ca Romania a progresat foarte mult din 2003!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate se pare ca fotbalul a pus stapanire pe tot ce inseamna sport in Romania...

Stiai ca de cazul Mutu la Chelsea s-a scris mai mult decat s-a scris despre toate medaliile Romaniei din gimnastica si atletism in ultimii 17 ani?!

 

on...am auzit ca Romania a progresat foarte mult din 2003!!

Tocmai.....aproximativ 90% din stirile sportive date la TV contin fotbal si iar fotbal....nu ar mai trebui sa se numeasca rubrica"SPORT" ci "STIRI DIN FOTBAL"; pe langa stiri despre meciuri, clasamnete jucatori mai baga si mondenitati despre sotiile fotbalistilor....si este pacat, pentru ca in Romania nu se practica numai fotbal ci si alte sporturi care aduc multe medalii Romaniei si care merita mediatizate mai mult.

Nu mi se pare normal sa bagi 10 minute de fotbal si doar 30 de secunde pt gimnastica, inot, canotaj :juggle:

 

Gimnastica e intr-un continuu progres.....pacat ca din 2001 nu s-au mai luat medalii de aur in cadrul campionatelor mondiale, dar sunt pe cale sa revina si acele succese!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate se pare ca fotbalul a pus stapanire pe tot ce inseamna sport in Romania...

Stiai ca de cazul Mutu la Chelsea s-a scris mai mult decat s-a scris despre toate medaliile Romaniei din gimnastica si atletism in ultimii 17 ani?!

 

on...am auzit ca Romania a progresat foarte mult din 2003!!

Tocmai.....aproximativ 90% din stirile sportive date la TV contin fotbal si iar fotbal....nu ar mai trebui sa se numeasca rubrica"SPORT" ci "STIRI DIN FOTBAL"; pe langa stiri despre meciuri, clasamnete jucatori mai baga si mondenitati despre sotiile fotbalistilor....si este pacat, pentru ca in Romania nu se practica numai fotbal ci si alte sporturi care aduc multe medalii Romaniei si care merita mediatizate mai mult.

Nu mi se pare normal sa bagi 10 minute de fotbal si doar 30 de secunde pt gimnastica, inot, canotaj :juggle:

 

Gimnastica e intr-un continuu progres.....pacat ca din 2001 nu s-au mai luat medalii de aur in cadrul campionatelor mondiale, dar sunt pe cale sa revina si acele succese!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai.....aproximativ 90%

10??? eu as spune 2-3%...in medie.Asta pe canalele de sport din Romania(in frunte cu Pro tv)

 

Poate doar tvr-ul mai incearca sa acopere o arie mai mare de sporturi!!!Aaaa si evident Eurosport!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×