Sari la conținut
Forum Roportal
Alina1999

In ce tari ati fost?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

momaaa in cate tari ati fost :lol:

io am fost in Ucraina, Polonia, Cehia, Slovacia, Germania, Belgia, Franta, Italia, Slovenia, si Croatia putin.

n-am atatia bani ca voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai ales sa ramai, dar o iubesti ...?

 

Pe Germania am cucerit-o eu 8). Iubesc Olanda si imi plac olandezii despre Germania nu pot spune acelasi lucru, este o tara mare, cu zone mai civilizate si mai putin civilizate. Eu locuiesc la granita cu Luxemburg si Belgia. Oamenii sunt mult mai relaxati si mai prietenosi aici.

 

Ups, am uitat sa trec pe lista Luxemburgul pe care il vizitez cel putin o data pe luna :lol: ... asa e cu statele astea miuscule, mai uita omul... Luxemburg e o tarisoara superba

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam toata Europa, cu mici exceptii.

 

Venetia m'a emotionat (si NU, nu a putit, asa cum se plang multi, desi am fost in august, era cald), Bruxelles-ul m'a vrajit!

Amsterdam, Rotterdam...orase care merita (si au) o poveste, ce dor mi'e de o plimbare pe plaja de la Scheveningen, in Olanda m'as intoarce oricand cu placere, am prieteni dragi acolo..

apoi Viena, Salzburg, Luxembourg - un paradis in miniatura, Budapesta (absolut superba!!), Varsovia, Praga, Barcelona - orasul sufletului meu...

si au mai fost Cehia, Slovacia, Serbia, Slovenia, Croatia, Turcia, Bulgaria (Nisipurile de Aur si Balcic-ul sunt locurile unde as mai vrea sa ajung), Germania, Elvetia (si aici voi reveni odata, a fost o vizita prea scurta, prea in fuga)..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ups, am uitat sa trec pe lista Luxemburgul pe care il vizitez cel putin o data pe luna 8) ... asa e cu statele astea miuscule, mai uita omul... Luxemburg e o tarisoara superba

Aha, te duci lunar sa iti iei extrasul de cont. Inteleg. :lol:

 

Si Budapesta este frumoasa, am uitat sa spun de ea.

Limba e ciudata, dar oameni sunt de caracter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha, te duci lunar sa iti iei extrasul de cont. Inteleg. 8)

Extrasul de cont e trimis prin posta :P

Ma duc lunar pt micul trafic de frontiera, tigari, cafea, medicamente care sunt mult mai ieftine ca in Germania. Pt. benzina merge al meu saptamanal... iar luxemburghezii trec la noi pt alimente si imbracaminte/ incaltaminte. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte de 1989 in Rusia sovietica, Azerbaidjan, Georgia, Ucraina, Basarabia, R D Germana, excursii in grupuri organizate de ONT si dotati fiind cu ochelari ce cal . chiar si asa am vizitat Galeriile Tretiacov si inca un alt mare muzeu cu pictura moderna (muzeul Pushkin) din Moscova precum si muzeul de arta si Palatul de Iarna din Leningrad (Petersburg). 8)

dupa 1989: Toronto, New York, Florida, Colorado. prima calatorie in statul Colorado dus- intors am efectuat-o din N York cu autocarul (Greyhound). la Niagara am d^rd^it iar in Florida,in plina iarna, mi-am bagat picioarele in Golful Mexic :P .

in Grecia m-am prosternat la picioarele legendarului Olimp, mai bine zis cam pe la genunchii lui, de unde se organizau excursii spre v^rful muntelui -isi calca grecii miturile-n picioare. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extrasul de cont e trimis prin posta :P

Ma duc lunar pt micul trafic de frontiera, tigari, cafea, medicamente care sunt mult mai ieftine ca in Germania. Pt. benzina merge al meu saptamanal... iar luxemburghezii trec la noi pt alimente si imbracaminte/ incaltaminte. :lol:

Se scot milioane dn contrabanda ?:)

 

am vizitat Galeriile Tretiacov si inca un alt mare muzeu cu pictura moderna (muzeul Pushkin) din Moscova precum si muzeul de arta si Palatul de Iarna din Leningrad (Petersburg). :P

Cred ca e foarte frumos la Leningrad. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se scot milioane dn contrabanda ? 8)

 

 

Cred ca e foarte frumos la Leningrad. :lol:

Bineinteles, Drofosilo.

 

Nu-i mai zice Leningrad.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce conteaza. Putea sa il cheme si Putingrad. Nu ma deranja.

Eu vreau sa vad noptiile alea albe. :lol:

Poti sa le vezi si in Norvegia, Finlanda, etc...

Sau intr-un bar autohton.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×