Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Zodie vs. Ascendent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum isi poate da seama cineva daca e influentat mai mult de ascendent, sau mai mult de propria-i zodie?(Fara sa se analizeze; doar sa priveasca o astrograma)

Eu unul nu am nicio planeta in Leu.Decat soarele...

Iar in ascendent, am trei planete.

Asta inseamna ca eu ma aseman mai mult cu ascendentul la ceea ce sunt?

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un astrolog isi da seama ca de asta e astrolog pentru ca are mai multe informatii si studiaza in domeniu ...si nu cred ca pe forum sunt astrologi ca si eu am avut un topic deschis ...sa mi se faca o astrograma iar apoi am cerut sa fie inchis ptr ca nu sunt astrologi pe forum. cere sfatul unui astrolog , e cel mai indicat sa ti-l dea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum sunt astrologi, probabil nu ti s-a raspuns pentru ca puteai sa iti faci astrograma pe site direct, exista o pagina in care introduci datele si iti face astrograma.

 

Poate reuseste cineva sa ma ajute. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un astrolog isi da seama ca de asta e astrolog pentru ca are mai multe informatii si studiaza in domeniu ...si nu cred ca pe forum sunt astrologi ca si eu am avut un topic deschis ...sa mi se faca o astrograma iar apoi am cerut sa fie inchis ptr ca nu sunt astrologi pe forum. cere sfatul unui astrolog , e cel mai indicat sa ti-l dea.

Sunt astrolog...dar imi esti profund antipatica.

Cat despre tine,Einstein,stii tu mai bine de ce te ignor,nu-i asa?

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Archangelo, ma poti ajuta, sau mai este sechelul Ally Alley?

 

A da, ai modificat mesajul! Postasem inainte sa modifici ceea ce e mai sus.

 

Stii.....daca vrei sa dai dovada de noblete, ma ajuti.Nu pierzi nimic daca ajuti.

Ajutorul este oferit din placere, nu pe baza evenimentelor trecute.

Daca ajuti pe altii, este destul de probabil sa primesti un ajutor inzecit in viitor.

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt astrolog...dar imi esti profund antipatica.

Cat despre tine,Einstein,stii tu mai bine de ce te ignor,nu-i asa?

bine multumesc ; stai linistit ca nu ti-am cerut parerea si nici nu ti-am dat datele mele si daca esti astrolog , tre sa fii si unu bun si bineinteles ca -ti sunt antipatica si poate ti-e mai simpatic einstein ca e de sex masculin . sanatate.si daca tot spui ca ne ignori ce ai mai postat? sa ne spui ca esti astrolog? si antipatica iti sunt ca eu cred in Dumnezeu cu toata fiinta mea si cu toata puterea mea si tu nu? uite tu nu-mi esti antipatic ca daca mie un om imi cade antipatic il evit complet

Editat de IuliachristaL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haideti va rog nu pe o tema facuta de mine.Se poate rezolva totul prin PM(sau nu!?).

Amandoi aveti dreptate.(Ura!super...uau sunteti deja impacati)

 

si poate ti-e mai simpatic einstein ca e de sex masculin .

Ohhhhh TEEE ROOOG..... :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum isi poate da seama cineva daca e influentat mai mult de ascendent, sau mai mult de propria-i zodie?(Fara sa se analizeze; doar sa priveasca o astrograma)

Eu unul nu am nicio planeta in Leu.Decat soarele...

Iar in ascendent, am trei planete.

Asta inseamna ca eu ma aseman mai mult cu ascendentul la ceea ce sunt?

 

Multumesc.

Ascendentului indica zodia in care este parintele, bunicul sau alt stramos cu care semeni cel mai mult. Se manifesta mai mult in prima jumatate a vietii ( de fapt , in primii 30-35 ani) Planetele conjuncte cu Asc ii potenteaza si amplifica influenta ( cu conditia sa se afle in casa I , a personalitatii) Uneori o zodie poate fi impartita in doua, de casa personalitatii(1) si casa 2, a banilor, sau casa 1 si casa 12. Sau uneori Casa 1 a personalitatii se intinde pe 2 zodii alaturate.

Depinde si in ce decan al zodiei Ascendentului se afla acele 3 planete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×