Sari la conținut
Forum Roportal
Fall3n Ang3l

American cars ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am vazut pe nimeni pe aici care sa scrie ca are o masina care , sa zicem , nu prea se gaseste in Europa ...

Eu am un Dodge Stratus SE Coupe si ma gandeam ca poate mai sunt care au ceva asemanator sa putem discuta una alta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand spui spatiu , te referi la faptul ca e masina prea mare ? Iar consum , intr-adevar are consum cam mare 12%-15% , dar aici e problema e alta . Stratusul meu are motor de Mitsubishi Eclipse 2001 2.4l 4L 150Bhp , de fapt absolut tot e facut de Mitsubitshi si transmisia ; si problema e greutatea masinii , are 1900Kg si motorul e prea turat . Desi e absurd , modelul echipat cu V6 3.0l 200Bhp are un consum mai bun !!! Minte de ... american ! In rest e super faina , stabilitate in curbe , confort si are si un bord reusit , exact ca Eclipse . Cel mai mult am calcat-o la 205km/h , si daca nu te iuti la bord ai impresia ca mergi cu 120 ... Oricum e ceva temporar , masina la care vreau sa ajung cat de curand e un Nissan 350Z sau si mai mult Infinity G35 :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putine masini americane sint faine,cele europene sint mai de lux,am avut inainte pontiac grand prix,nu era prea grozava,acum am un Volvo c70 cabrio si o Mazda 6 gt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am vazut pe nimeni pe aici care sa scrie ca are o masina care , sa zicem , nu prea se gaseste in Europa ...

Eu am un Dodge Stratus SE Coupe si ma gandeam ca poate mai sunt care au ceva asemanator sa putem discuta una alta ...

salut!am un Mercury COUGAR XR7,motor8V de 5litri, cutieautomata,super masina.Consum cam 13%dupa ce am pus Dura Lube.Mai are cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut cate ceva... Cadillac Deville V8 de 4,5l; Dodge Intrepid V6 de 3,3l; Ford Taurus V6 de 3l... acum am trecut la Hyunday Santa Fe AWD V6 de 3,5l. Imi place mult ultima, mai ales pentru ca e 4X4 si e model 2006. I love my car !!! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am avut cate ceva... Cadillac Deville V8 de 4,5l; Dodge Intrepid V6 de 3,3l; Ford Taurus V6 de 3l... acum am trecut la Hyunday Santa Fe AWD V6 de 3,5l. Imi place mult ultima, mai ales pentru ca e 4X4 si e model 2006. I love my car !!! :o:

Baftosule.eu ma rezum la o dacie super nova :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un vecin de cartier c-un Dodge Viper srt.10 din 2003. O masina care nu mai are nevoie de prezentare cand vorbim de design. Motor de 8,3L in V10, 510CP, acceleratie 0-100km/h in ~5s, niste prize de aer de ramai prost, totul super la ea pana la o mica mare pb...de fond: e prea joasa! Prea joasa si prea fragila pt tzara asta. :crazy: Desi pt americani e deja un simbol clasic, la mine in oras (CT) lumea inca se mai uita la bolidul american ca la OZN-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×