Sari la conținut
Forum Roportal
Heeeellreiserfs

Venirea la lume prin karma

Postări Recomandate

Mai pe romaneste, pana cand karma nu este complet arsa in mod constient, samsara va face de le sine munca, dar si suferinta va fi pe masura . Insa de preferat ar fi sa devenim constienti(sa trezim constiinta) si sa ardem constient karma printr- o munca interioara completa, sacrificiu pentru umanitate, multe fapte bune si astfel unirea celor trei forte principale ale universului precede intrarea in absolut. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
samsara va face de le sine munca

Of vai de viata mea stiam eu ca toata lumea ma pune la munca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o intrebare despre karma.Daca intr-adevar exista karma....atunci masonii ar trebuie sa fie cei mai bolnavi oameni de pe planeta si sa moara cu miile,sa fie chiar o specie pe cale de disparitie..la cate atrocitati comit impotriva oamenilor....nu am dreptate? sau pentru ei nu exista karma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in Karma din vieti anterioare, din asa zisele vieti anterioare ale noastre. Ea vine din vietile anterioare ale altora, ale celor de un sange cu noi. Karma se transmite prin nastere/la nastere prin energia pe care o poarta celula in ea. Asta e karma interioara. karma exterioara e mai simplu de explicat. Candva, eu am platit pentru o ura mai veche transmisa. Tinta acestei uri a fost familia mea (mai precis bunicii si parintii) si am platit eu pentru ca am fost la indemana. Asta e karma exterioara. Asa ca aveti grija sa nu va faceti dusmani ca sa nu plateasca cei care va vor urma de pe urma unei uri ridicole care se propaga ca valurile pe care le face o piatra aruncata in lac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am eu o intrebare despre karma.Daca intr-adevar exista karma....atunci masonii ar trebuie sa fie cei mai bolnavi oameni de pe planeta si sa moara cu miile,sa fie chiar o specie pe cale de disparitie..la cate atrocitati comit impotriva oamenilor....nu am dreptate? sau pentru ei nu exista karma?

 

 

Probabil nu ai observat... dar

1. masonii organizeaza cele mai mari actiuni caritabile, ecologice si mai stiu eu ce...

ceea ce ii mentine in echilibru...

2. Karma se desfasoara in timp

3. Crezi ca un mason doarme bine in pat?...

4. Stresul si frica neimplinirii misiunilor lor masonice ii rascoleste la fiecare 5 min... teama de asi pune familia in pericol...

5. Pentru masonerie inclusiv un gr. 33(sunt 12 de toti in lumea intreaga)daca a calcat stramb sau efectiv nu mai e nevoie de el... atunci acesta este eliminat cu intreaga sa familie... se numeste eradicare totala...

 

Pentru ei este un adevarat cosmar odata intrati... si nu pot renunta datorita faptului ca isi pot pune in pericol familiile si prietenii...

Destula Karma?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca poti omora oameni cati vrei tu,provoci razboaie,boli,distrugi economii si tari.....apoi plantezi cativa copaci si faci cateva donatii si ai scapat? :lol: Mi se pare tare ciudata echilibrarea asta intre a face bine si rau.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica, daca sunt un criminal si fac cateva pomeni sunt iertat?

sau platesc pt ca acum cateva sute de ai am facut rau?

tot nu inseamna un pas inainte pentru mine pt ca eu ma intreb unde am gresit, de ce mi se intampla tot ce mi se intampla

daca stiu, pot sa ma apar, sau sa pledez vinovat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×