Sari la conținut
Forum Roportal
Mariusica2010

Subdomenii pe Adsense

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema daca ma poate rezolva cineva: am un site pe un subdomeniu pe care adsense nu-l poate verifica si nu stiu de ce se intampla asta.Eu cel putin cred ca am facut tot ce trebuia, am creeat un director in site-ul actual adica www.banionlinevm.ws, desi nu are nici o legatura cu tematica(tocmai de asta am vrut sa fac un subdomeniu) iar directorul se afla aici Kitchen si l-am pus la verificat in Adsense insa nu mi-l recunoste ca subdomeniu, nu-l poate verifica. Am pus si un "screen" sa puteti vedea ce n-ar putea fi in ordine.Am adaugat site-ul si fara "www" asa cum spune adsense ca se face pentru subdomenii dar tot nu merge :x .

Astept pareri cat mai curand.

post-190148-1251367916_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l-ai invitat pe Google sa treaca pe la tine prin submit-erea tuturor paginilor?

http://www.google.com/addurl/

Ai pus codul de la Google in paginile tale sa stie Google ca este de-al lui?

Ai ceva link-uri de pe alte site-uri spre tine sa ii nasca acea curiozitate lui google de a te cunoaste si pe tine?....

O indexare se face in aprox. o saptamana,daca esti bun se face si in 2 zile....mie mi le indexeaza in cam 2,3,4 zile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-ai invitat pe Google sa treaca pe la tine prin submit-erea tuturor paginilor?

http://www.google.com/addurl/

Ai pus codul de la Google in paginile tale sa stie Google ca este de-al lui?

Ai ceva link-uri de pe alte site-uri spre tine sa ii nasca acea curiozitate lui google de a te cunoaste si pe tine?....

O indexare se face in aprox. o saptamana,daca esti bun se face si in 2 zile....mie mi le indexeaza in cam 2,3,4 zile!

 

 

In primul rand imi pare foarte rau ca am intarziat atat de mult cu raspunsul meu :roll: efectiv nu prea mai am timp deloc pentru mine in ultima vreme....in fine asta e viata :salut:

La prima intrebare raspunsul este afirmativ. La a doua insa ar mai fi cam mult de lucru. Intre timp m-am decis sa iau alt domeniu desi imi pare ca ma cam limiteaza si asta oarecum, insa sunt la inceput. Intre timp am cumparat si un pachet cu niste siteuri gata facute desi am nevoie sa fac ceva modificari sa nu ma "taxeze" google pt continut duplicat dar pentru asta am nevoie sa fac multe subdomenii si sper sa-mi mearga acum. Am un an la dispozitie sa-mi reuseasca si mie ceva odata. As vrea sa incerc eventual un schimb de linkuri si sper sa imi fac mai mult timp pentru asta.

Inca o data regret raspunsul meu foarte intarziat si...iti multumesc pentru al tau, sper sa nu fie chiar prea tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×