Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Singuri in strainatate

Postări Recomandate

Nu ati fi primii romani care isi fac concediul in strainatate si nu cred ca va linseaza cineva pe acolo. Ce-au romanii?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Media de varsta e 25 de ani. :) Nu stiu de ce, dar am retineri. Vom fi departe de tara, daca ni se intampla ceva? Suntem doar noi doi. Vroiam sa stiu daca a mai plecat cineva asa, doar cu prietena/prietenul. Cat despre cazare, m-am gandit sa rezervam hotel pe booking.com. Am gasit la 4 stele pe 450 euro/6 nopti cu mic dejun pentru 2 persoane. Eu zic ca e ok pentru noi. As pleca cu cineva, dar putini vor sa mearga unde vrem noi...nu cadem de acord asupra programului. Spre exemplu, mi s-a intamplat recent ca noi sa vrem sa intram la nu stiu ce muzeu, ei nu, ca nu mai aveau bani. D-asta prefer sa imi fac concediile doar cu iubitul, sa ne bucuram impreuna de ceea ce vedem, pe banii nostri atatia cati sunt, fara sa depindem de altii si cand mergem la toaleta. Poate gandesc eu aiurea...nu stiu ce sa zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noi sa vrem sa intram la nu stiu ce muzeu, ei nu, ca nu mai aveau bani.

 

Şi care-i faza? Nu sunteţi sudaţi, bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Media de varsta e 25 de ani. :) Nu stiu de ce, dar am retineri. Vom fi departe de tara, daca ni se intampla ceva?

 

Decat maxim sa mori, ce ti se poate intampla? :doh: Daca e sa mori, mori si stand in casa. In plus, o sa aveti asigurare medicala, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da mergeti frate odata! In luna de miere tot cu 'pretenii' dupa voi vreti sa plecati? :) Plecati cu avionul la sejur sa zaceti, sau cu masina ca sa faceti un tur prin Europa? Daca plecati cu masina, e indicat sa aveti amandoi carnet, sa nu cada munca sofatului doar pe unul.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca plecam, o facem cu avionul...nu sta nimeni sa conduca cu zilele pana in Lisabona, de exemplu. Nu de fite, dar nici nu as avea rabdare si-n plus, parca mai teama imi e cu masina atatea ore pe drumuri. Noi am tot plecat singuri pe la mare, la munte la noi in tara si ne-am simtit excelent. Cum am fost cu cineva, au aparut discutiile. Ba ca ala vrea acolo, ba ca ala nu vrea sa manance la restaurantul ala, ba ca ala vrea la film si tot asa. Plus ca unii se trezesc dimineata la 7, altii la 10 si iar apar discutii cu statul dupa ceilalti. Intelegeti voi...De pilda, eu cu prietenul meu ne culcam seara pe la 11 (nu radeti de mine, dar suntem obositi si la urma urmei, mergem sa ne odihnim acolo). Daca plecam cu prieteni, aia vor sa stea la bautura pana dimineata, in camere, prin paturi. Mie nu imi plac lucrurile astea. Poate sunt exagerata si uneori simt lipsa prietenilor, dar decat ca astia, mai bine lipsa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma ati plecat? Eu una nu as avea nici o retinere. Anul trecut am fost 2 saptamani singura in concediu in Italia si a fost ok. Daca esti si cu partener e si mai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pana la urma ati plecat? Eu una nu as avea nici o retinere. Anul trecut am fost 2 saptamani singura in concediu in Italia si a fost ok. Daca esti si cu partener e si mai bine!

 

N-am plecat inca, urmeaza la vara! Dar intrebam de pe acum, ca asteptam ofertele la Blue Air (apar prin iarna pentru la vara). Pana la urma vom merge singuri, ca m-am saturat sa depind de altii pe unde ma duc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine singura decat cu cineva care are tot timpul ceva de comentat.Vara trecuta am fost singura cateva zile la mare si pot sa spun ca nu mi-a parut rau deloc.S-a nimerit sa merg singura pt.ca prietena mea a pierdut avionul iar rezervarea era deja facuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×