Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Singuri in strainatate

Postări Recomandate

Am si eu o curiozitate: ati pleca singuri in alta tara? Ma rog, eu as pleca cu prietenul meu, nu chiar singura, dar parca si asa mi-e teama, nu stiu de ce. Cred ca daca ar mai fi macar un cuplu, as fi mai linistita. Pe de alta parte, nu vreau sa fiu egoista, dar prefer singuri pentru ca asa ne facem programul dupa cum vrem noi. Voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o curiozitate: ati pleca singuri in alta tara? Ma rog, eu as pleca cu prietenul meu, nu chiar singura, dar parca si asa mi-e teama, nu stiu de ce. Cred ca daca ar mai fi macar un cuplu, as fi mai linistita. Pe de alta parte, nu vreau sa fiu egoista, dar prefer singuri pentru ca asa ne facem programul dupa cum vrem noi. Voi ce ziceti?

 

Eu zic sa stai acasa. E periculos in strainatate. Si nici nu merita, ce-ti trebuie mai mult de Romanica? :)

 

paradise-engineering.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa stai acasa. E periculos in strainatate. Si nici nu merita, ce-ti trebuie mai mult de Romanica? :)

 

Faci misto de mine? Am mai fost plecata afara pana acum, dar niciodata singura sau doar eu cu el. Si as vrea. Numai ca am teama asta in suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma gandesc ca in vacanta pentru ca:

1. e deschis la timp liber --> turism

2. vorbea de inca un cuplu... doar n-or pleca la munca cupluri-cupluri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o curiozitate: ati pleca singuri in alta tara? Ma rog, eu as pleca cu prietenul meu, nu chiar singura, dar parca si asa mi-e teama, nu stiu de ce. Cred ca daca ar mai fi macar un cuplu, as fi mai linistita. Pe de alta parte, nu vreau sa fiu egoista, dar prefer singuri pentru ca asa ne facem programul dupa cum vrem noi. Voi ce ziceti?

E super in 2. Am fost in vacanta lui 2008. Bacau-Bucuresti-Koln-Aachen-Paris-Aachen-Montchau-Aachen-Amsterdam-Aachen-Drielanden-Aachen-Koln-Bucuresti-Bacau. La Montchau si Drielanden am fost cu sor'mea/sor'mili... dar in rest... doar noi 2.

Acum depinde si de varsta pe care o ai. :)

 

Coelho recomanda calatoriile solo, cel mult in 2 si ii dau dreptate. Astfel de calatorii te forteaza oarecum sa interactionezi mai puternic cu zonele prin care treci, sa interactionezi mai puternic cu oamenii de acolo, sa vezi mai mult.

In 4-6-8 etc. exista riscul sa fie ceva de genul unei iesiri la gratar... vorbesti poate mai mult... vezi mai putin din ce e in jurul tau.

Desigur, nu-i exclus ca sa fie cu mult mai fain in 4-6-8, mai ales daca sunt persoane curioase in grup. :doh:

Editat de Cavalerul_Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sigur ca in scop turistic! Am retineri ca suntem romani si desi suntem educati si ne purtam decent in strainatate, nu poti sa stii cum reactioneaza strainul. Sau poate ca nu ne vom descurca, desi stim limbi straine. Nu stiu...am temeri. As vrea sa plecam la Lisabona, la Nisa...orase de genul asta, sa vizitam, sa facem plaja. Numai ca nu as mai pleca cu nimeni ca am fost si mi-am facut numai nervi. Unul vroia acolo, altul dincolo s.a.m.d.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vad de ce ti-ar fi frica chiar si numai in doi. Daca ai un plan cit de cit stabilit in ceea ce priveste iesirea, pasaportul in buzunar si alaturi de pasaport portmoneul...e ok.

Glumesc, insa chiar nu are de ce sa iti fie frica.Banuiesc ca nu veti dormi chiar intr-un cort prin cine stie ce salbaticiuni ale naturii...

Si apoi iesirea aceasta puteti sa o tratati ca pe o aventura, mai ai si avantajul ca o sa va cunoasteti si sub al aspectect decit cel al cotidianului .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×