Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Merita Traian Basescu sa mai stea o tura?

Postări Recomandate

Este la fel de corupt ca intreaga clasa politica pe care o reprezinta dar mult mai smecher.....insa din moment ce toti sunt asa pe cine sa alegi ? Ar trebui repetata "rezolvarea" de la 1866 , un principe strain , dar in conditiile democratiei de azi nici varianta asta nu cred ca ar avea sanse . Murim incet dar sigur in "suc propriu".

Dati puterea celor care nu o vor nu celor care alearga dupa ea !

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Murim incet dar sigur in "suc propriu".

 

un adevar mai mare si mai superb nici ca puteai spune.

 

aici, in provincie, in nordul moldovei de care voi radeti si ne injurati, chiar pana aici se simte pana in maduva oaselor ca generatia ceausista, ma refer in sensul negativ, moare incet si sigur si .........will never come back. NEVER.

 

in domeniul in care eu functionez partial, in justitie, am facut eforturi uriase, am incercat sa daram bariere de mentalitate, AM INDRAZNIT si culmea culmilor este ca ceea ce eu am inceput au continuat altii mai mari si cu mai multa putere. si vad rezultate.

cine isi schimba gandirea traieste si va trai. BINE, vorba lu Base.

orincotro ma intorc, copii, tinerii incep sa fie lasati sa munceasca, sa se exprime si sa arate ce pot si ce au de daruit.

 

aici in piatra un vecin de-al meu, cred ca mai tanar ca mine, a fost lasat sa faca proiectul pentru telegondola.

a cerut o suma exorbitanta si i s-a dat. a cerut executant german si i s-a dat.

 

cei care ati fost in piatra si v-ati dat cu gondola, asaaaaaa huta huta puteti spune daca e bine sau nu.

 

eu am un fix: generatia celor care acum au intre 40 si 50,55 de ani, este generatia de sacrificiu, noi, cei intre 30 si 40, 45 suntem de semisacrificiu, pentru ca asa am io o absurditate in mecla ca as soon as possible o sa vedem lucruri bune si foarte bune, iar generatia copiilor care n-au chef s-o ia cand vor "ai maturi" va trai ceva si mai bun.

 

eu de vreo 7-8 ani studiez cu mare, mare atentie clasa politica, nu ma refer la persoane si individualitati, ci la directie, si am spus dinainte ca va veni ceva cumplit de greu de suportat pentru marea majoritate si apoi, dupa ce societatea asta in care doar varsta a treia a avut dreptul la viata si la bucurii, se va automistui si vin copii, in care eu una am mare, mare incredere.

 

si totul a inceput cu Base. si va continua cu Base.

 

puteti rade cu mare pofta de ce zisei io aici. so what? but time will tell.

 

io aici in pitra vad schimbari uriase si io sunt o parte din schimbarile astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca merita, peste 90% din populatia tarii este beata si ca atare si-au ales un tiz pe masura. Pana la urma basescu reprezinta cel mai bine profilul romanului: mai mult beat decat treaz, senilism prematur, prost crescut cat poate duce intr-o viata de om, educatie subunitara, nesimtire tipica, badaran, mitocan. Chiar daca ar candida cineva mult peste medie romanii tot un morman de balegar ar vota, pentru ca nu pot face diferenta nici macar dintre o grenada si un ou. Fiti mandri ca ati ales, oricum sunteti protejati de prostie si nu va afecteaza.

 

Mai bine nici nu s-ar putea spune...Eu cel putin o sa ma duc la vot, si o sa votez in alb...votul de blam...pentru ca intr-adevar oferta pe piata este jalnica. Ultima solutie ? Inca o revolutie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un adevar mai mare si mai superb nici ca puteai spune.

 

.............

eu de vreo 7-8 ani studiez cu mare, mare atentie clasa politica, nu ma refer la persoane si individualitati, ci la directie, si am spus dinainte ca va veni ceva cumplit de greu de suportat pentru marea majoritate si apoi, dupa ce societatea asta in care doar varsta a treia a avut dreptul la viata si la bucurii, se va automistui si vin copii, in care eu una am mare, mare incredere.

 

si totul a inceput cu Base. si va continua cu Base.

 

puteti rade cu mare pofta de ce zisei io aici. so what? but time will tell.

 

Vei trai si vei vedea........cit de mult te / te-ai inselat vis-a-vis de marinarul esuat la Cotroceni !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vei trai si vei vedea........cit de mult te / te-ai inselat vis-a-vis de marinarul esuat la Cotroceni !

 

pana acum n-am dat gres.

 

punem pariu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana nu gasim altul mai bun, tot Basescu va fi

 

E foarte trist ce zici...dar din pacate asa e. Oferta de pe piata este absolut jalnica, asa ca probabil o sa-l mai avem pe marinerul turmentat inca un sezon...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana acum n-am dat gres.

 

punem pariu?

 

Da , pe o bere bauta la Piatra Neamt . Acum vre-o 40 de ani era un local undeva la poalele Pietricai , mai exista?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da , pe o bere bauta la Piatra Neamt . Acum vre-o 40 de ani era un local undeva la poalele Pietricai , mai exista?

numa pe una? nush ce local zici ca era, ca-s mai multe, da acu's pline ochi de boi. really.

asa ca te plimb cu telegondola si daca esti subtirel te arunc pe geam. bine asa? :jester: :jester: :jester: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×