Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Merita Traian Basescu sa mai stea o tura?

Postări Recomandate

ce treaba are Iliescu? :spiteful: sunteti penibili cu replica asta, parca aveti creierele spalate...daca le aveti!

Care dintre noi oare uita de la mana pa-n la gura?... N-are nici o treaba, tocmai de aceea este presedinte de onoare, e doar unul cu experienta in stergerea prafului de pe mesele partidului. :beee:

 

hm..hai sa fim seriosi, nici 5 ani nu mai traieste....

Dar oare se poate spune acelasi lucru si despre zidul format din sutele de tovarasi din spatele lui? :)

 

......ce-ar fi ajuns tara asta daca nu era Iliescu? give me a break!

Asta ma inteb si eu, dar in sens opus :o:

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pippo, filmuletul este un fals, ca-ti place tie asta, sau ca nu-ti place.

Si inainte sa-i pui lui basescu eticheta de bruta care da cu pumnul intr-un copil fara aparare, aminteste-ti cum, cau multi ani, Basescu a dat un hotel nelocuit, sau ce-o fi fost ala, nu mai tin bine minte, unor copii fara casa, care se adaposteau prin canale si inghetau de frig iarna pe strazile Bucurestiului.

A fost un gest concret, spontan, nu o promisiune facuta pe sticla. Atunci s-a vazut ca este si om si nu cred in ruptul capului ca acelasi om, care a facut asta pt niste amarati, care nici mcar n-au buletine, ca sa voteze, sa poata manifesta o asemenea duritate tot fata de un copil Pot sa prezinte astia zeci de filme trucate, parerea mea ramane aceeasi: in acest caz concret, lui base i se face o mare nedreptate. Asa sa-i ajute dumnezeu pe cei care au facut-o. Oricat de rau li s-ar parea unora basescu, oricat de multe greseli ar fi facut, este o porcarie fara margini sa lupti , dar mai ales, Doamne fereste, sa castigi, folosind asemenea metode iezuitice.... :spiteful:

Mi-e atat de scarba, ca nu am cuvinte.

 

Trucate au fost si inregistrarile alea cu "pasarica", "tiganca imputita", casele si vilele care le-a dobandit din senin in cei 5 ani? Apartamentul de 1mil de euro al fiicei? Datoria de 20 de miliarde de euro acumulata in cei 5 ani? Astea toate sunt trucaje? Borduriada si asfaltariada permanenta a lui Videanu si Casuneanu, afacerile necurate ale lui Popoviciu, sunt trucaje? Grasimea lui Casuneanu e trucaj? Masina aia de 1,5 mil euro a lu fi`su e trucaj? Afacerea cu parcari de pe vremea PSD a elenei udrea e trucaj?

Nasol e ca nu ai cu cine vota. Ca si in spatele lui Geoana stau la fel tot acelasi gen de oameni.

 

O sa fie ca in Italia, o schizofrenie. Paralelism sau chiar antagonism intre politic si privat, intre bugetari si firme. Firmele se vor chinui parazitate de politic. Nu firmele lui Casuneanu sau altii, ci firmele astea care sunt in Romania, venite din afara. Ca astea fac si productie, si vanzare. Ele produc banul real. Restul e vrajeala, afaceri cu statul. Adica din banii firmelor multinationale, proveniti din impozite. Deaia acum nu mai sunt bani de salarii si pensii in sectorul bugetar.

In anii urmatori, salariile si pensiile bugetarilor vor scadea constant. Si salariile in sectorul privat vor creste constant. E ceva natural si obligatoriu. In acest timp, politicienii vor face circ si vor fura mai departe. Si va pica guvernul tot la un an, ca in Italia. Deci tara schizofrenica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tema expirata.Opinii despre presedintele Basescu pot fi postate in celelalte topice dedicate presedintelui: "Topic pentru Basescu-cel mai iubit dintre pamanteni" sau "Cu ce v-a dezamagit Basescu".Topic inchis ,mutat la arhiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×