Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok, treaba e asa:

Student, m-am indragostit initila de o colega de grupa cu care am dorit f mult sa am o relatie, o chestie pentru care chiar m-am straduit. M-a refuzat pe motivul ca suntem colegi, poate ca dupa ce vom fi in serii diferite ....Ok, nu am renuntat in sensul ca i-am dat de intels ca poate avea cu mine fie o relatie, fie nimic. Stiu sigur ca nu-s indiferent , dar nu vrea sa renunte la problema cu colegii.

Am intalnit apoi o prietena a ei, care m-a placut mult si am ajuns sa fim impreuna.Ne intelegem f bine, dar tot nu reusesc sa uit pe colega mea.

Ok, apoi next: am vorbit f mult pe net ( da, stiu, don t ask) cu o tipa , actrita, din Bucuresti, cu care am descoperit ca avem multe chestii in comun.Ea mi-a zis sincer (si nu cred ca face misto) ca doreste o relatie cu mine, chiar a insistat destul de mult...

In ceea ce priveste aspectul fizic si inteligenta, toate au note maxime sau aprope la acestea.

Eu, prietena mea si colega mea avem 22 de ani. Tipa din Bucuresti are 24.

De mentionat ca n-am renuntat la o relatie cu colega mea, dar va trebui sa treaca un timp , nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere =P~

Ideea e ca n-am nici o ideea ce sa fac in continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca esti un tip superficial iar pentru tn sa cuceresti o femeie e ca si cum ai obtine un trofeu ;spui ca nu stii ce sa faci..eu cred ca stii foarte bn ce vei face ..dai next =P~

 

de ce sunt un tip superficial? eu mi-am dorit o relatie stabila cu persoana la care tineam. Nu s-a putut. Poate a fost si vina mea, dar nu am putut face nimic in situatia respectiva.

Bineinteles ca imi doresc o partenera cu cat mai multe calitati, cine spune altceva e ipocrit. Daca era superficila era f simplu: ma duceam in Bucuresti , o prosteam pe tipa, si aveam 2 relatii. Dar nu sunt genul acela de persoan si nu-mi doresc o asemenea viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt nu stii ce vrei? daca iubesti o singura persoana si esti stabil in sentimente nu o schimbi cu alta persoana care ar avea mai multe calitati sau tu cauti perfectiunea fizica suta la suta? daca iti doreai o relatie stabila nu-ti mai statea gandul la colega ta din mom ce erai cu prietena ei, daca vroiai o relatie stabila nu te mai gandeai la tipa de 24 de ani din mom ce erai cu prietena asa mult ravnitei colege :cheer: de fapt ar trebui sa te muti in maroc si sa-ti iei harem. =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da-ti seama cu care vrei cu adevarat sa fii, nu le mai compara intre ele, lasa "notele"...Cea cu care esti acum are probabil anumite asteptari, fiind intr-o relatie cu tine; tu vad ca o iei foarte lejer, cu optiunile mereu deschise. Un lucru frumos ar fi sa-i spui fetei cum stau lucrurile, decat sa analizezi alte posibilitati pe la spatele ei. Stii vorba aia, cine alearga dupa doi iepuri (in cazul asta trei)... Inteleg ca o placi mai mult pe prima. Daca e asa, de ce le tii pe celelalte pe langa tine...? Care ar fi problema fetei cu faptul ca sunteti colegi =P~ ? Oricum, sfatul meu e sa fii sincer, si cu tine si cu ele, sa te decizi asupra uneia singure si sa-ti canalizezi energia in directia ei, fara ascunzisuri si planuri de rezerva. Bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt nu stii ce vrei? daca iubesti o singura persoana si esti stabil in sentimente nu o schimbi cu alta persoana care ar avea mai multe calitati sau tu cauti perfectiunea fizica suta la suta? daca iti doreai o relatie stabila nu-ti mai statea gandul la colega ta din mom ce erai cu prietena ei, daca vroiai o relatie stabila nu te mai gandeai la tipa de 24 de ani din mom ce erai cu prietena asa mult ravnitei colege 8) de fapt ar trebui sa te muti in maroc si sa-ti iei harem. :cheer:

 

Nu stiu cati ani ai, dar am impresia ca citezi din romane de dragoste, nu din viata reala. Nu am vrut sa ajung in situatia asta, urasc asemenea complicatii pentru ca niciodata nu aduc ceva bun. Dar n-am abut ce face. Eram capabil sa astept pe colega mea si 1 -2 ani, dar aceea era o cale dezastrouasa care probabil nu aducea nimic bun.

Nu vorbec de calitati fizice, repet sunt fete foarte frumoase. Vorbesc sa gasesti pe cea cu care poti sa stabilesti ceam mai profunda conexiune in plan sentimental .Asta nu se face asa simplu.

 

 

Pai da-ti seama cu care vrei cu adevarat sa fii, nu le mai compara intre ele, lasa "notele"...Cea cu care esti acum are probabil anumite asteptari, fiind intr-o relatie cu tine; tu vad ca o iei foarte lejer, cu optiunile mereu deschise. Un lucru frumos ar fi sa-i spui fetei cum stau lucrurile, decat sa analizezi alte posibilitati pe la spatele ei. Stii vorba aia, cine alearga dupa doi iepuri (in cazul asta trei)... Inteleg ca o placi mai mult pe prima. Daca e asa, de ce le tii pe celelalte pe langa tine...? Care ar fi problema fetei cu faptul ca sunteti colegi =P~ ? Oricum, sfatul meu e sa fii sincer, si cu tine si cu ele, sa te decizi asupra uneia singure si sa-ti canalizezi energia in directia ei, fara ascunzisuri si planuri de rezerva. Bafta.

 

Problema cu faptul ca eram colegi era ca ar fi fost o relatie prea serioasa( vorbele ei).

Nu pot sa-i spun prietenei mele ca imi place de amica ei, ar fi o insensibilitate din partea mea. Si daca ma voi desparti de prietena mea, nu vreau sa am imediat o relatie cu colega mea, pentru ca as face-o sa sufere. Si nu am inselat pe nimeni, doar ma gandesc cum va fi in viitor.

Nu le 'tin' pe celelate langa mine, repet, toate sunt persoane exceptionale din multe puncte de vedere, de aceea mi-e asa greu...Si cel mai mult imi doresc o relatie stabila , fara complicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 22 de ani si nu citez din vreun roman de dragoste; tu acuma ai spus intr-un mod indirect ce eu ti-am spus mai direct.( si anume ca nu esti stabil in sentimente cu acele fete..inca iti cauti aleasa) dar fa in asa fel si nu le rani , nu le da sperante in zadar.( ca sa ai un anumit grad de intelepciune nu ti-o da neaparat varsta sau anumite experiente traite , omul cu adevarat destept nu e nevoie sa se dea cu capul de perete ca apoi sa realizeze ca a gresit dar asta e alta discutie)

 

am 22 de ani si nu citez din vreun roman de dragoste; tu acuma ai spus intr-un mod indirect ce eu ti-am spus mai direct.( si anume ca nu esti stabil in sentimente cu acele fete..inca iti cauti aleasa) dar fa in asa fel si nu le rani , nu le da sperante in zadar.( ca sa ai un anumit grad de intelepciune nu ti-o da neaparat varsta sau anumite experiente traite , omul cu adevarat destept nu e nevoie sa se dea cu capul de perete ca apoi sa realizeze ca a gresit dar asta e alta discutie)

p.s romanele sunt inspirate din viata reala nu invers

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am 22 de ani si nu citez din vreun roman de dragoste; tu acuma ai spus intr-un mod indirect ce eu ti-am spus mai direct.( si anume ca nu esti stabil in sentimente cu acele fete..inca iti cauti aleasa) dar fa in asa fel si nu le rani , nu le da sperante in zadar.( ca sa ai un anumit grad de intelepciune nu ti-o da neaparat varsta sau anumite experiente traite , omul cu adevarat destept nu e nevoie sa se dea cu capul de perete ca apoi sa realizeze ca a gresit dar asta e alta discutie)

 

 

p.s romanele sunt inspirate din viata reala nu invers

 

Tocmai ca asta e ideea: nu vreau sa le ranesc. Si vreau sa ma port corect cu fiecare in parte, dar e f greu...

Romanele sunt inspirate din viata reala, dar asta nu inseamna ca ii reflecta intreaga complexitate.

Apropo, vezi ca te-ai citat singura =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ..m-am citat din greseala , sunt noua pe forum.Daca nu vrei sa le faci sa sufere ..da-le liber pana te decizi cu cn vrei sa ramai!romanele sunt inspirate din viata reala cu toata complexitatea ei =P~ dar asta e alta discutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca esti superficial doar pentru ca iti plac mai multe fete deodata,te intelegi cu mai multe deodata (wow...altii nu se inteleg nici macar cu una!),si ca simti afectiune pentru mai multe deodata...cred ca esti ok,si faptul ca nu vrei sa le ranesti e chiar si mai frumos...

Cred ca e bine sa ai ceva rabdare...poate ca ar fi bine sa le spui acelor fete situatia ta,desi s-ar putea sa nu fie deloc.Macar ai afla ce cred ele,despre tine,si daca te plac asa cum esti.Esti un baiat bun,sper sa gasesti iubirea. =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×