Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu stiu de ce dar am convingerea ca tablitele din plumb au fost facute dupa 89 si ca Nicu CEausescu a murit pentru ca n-a vrut sa spuna unde sunt tezaurele Romaniei. de ce dispar placutele ? ca sa nu fie datate, odata datate prin metode moderne se va afla ca sunt noi. Referitor la istorie ca altii nu vor sa se stie ca noi am fost aici inaintea majoritatii popoarelor cred ca nu intereseaza pe nimeni, au fost conferinte de presa in strainatate pe tema tablitelor, foarte apreciate , deci strainii n-au nimic impotriva vechimii noastre pe acest pamant, aurul este problema , a fost vorba de zeci de kg de aur vechi daca nu chiar sute mergand pana la a specula ca aveam vestigii si tezaure din aur care nu se stie unde sunt . CEausescu era nationalist n-ar fi dat tezaurul pentru nimic in lume , dupa 89 s-a facut smecheria.

Se punea problema intr-o perioada ca am vrea sa vindem Codex Aureux care este pus ca si valoare la trezoreria narioanala.

Editat de Katrina42

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca tablitele au fost copiate in plumb, in perioada interbelica sau chiar inainte.

 

Deci e adevarat ca sint falsuri. Dar nu cele originale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai copiile se banuieste a fi falsuri, au existat tablitele de aur dupa care s-au facut copiile de plumb , tablitele de aur respectiv cele de plumb contin informatii despre o perioada inca nestiuta decat cu aproximatie, predacica presupusa. citeste si tu ce am scris eu ca este important .

Deci

tablitele contin informatii importante , numai tablitele de plumb se banuieste a fi false dar ele sunt facute dupa unele de aur cu inscriptii foarte importante pentru istoria Romaniei.

citeste ce-am scris , si retine , este important. 8) :lol2: :roll: :lol:

 

Falsuri in sensul ca n-au fost facute in perioada dacica (desi este posibil sa fi fost facute Dumnezeu stie ), dar informatiile sunt extraordinare, sper ca ai inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun si daca sint informatiile f importante. Si falsul este doar ca sint copiate dupa originale, deci sint reale informatiile.

 

Si ce fel de informatii sint. Ceva macar sa nu ne ducem ca in cazul Bucegilor, in discutii sterile.

 

Ce informatii sint?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AICI DESPRE URIASII IN BUCEGI , CA DISCUTIILE SA NU FIE STERILE , EI AU EXISTAT

Cea mai uimitoare descoperire din Romania, necropola de uriasi de la Argedava

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In situl de la poalele Ceahlaului, Dumitru Ionita a mai descoperit nu mai putin de 120 de tablite din lut ars, inscriptionate cu simboluri protoliterate - imagini reprezent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceva macar sa nu ne ducem ca in cazul Bucegilor, in discutii sterile.

De data asta sunt pe bune. :huggles:

 

AICI DESPRE URIASII IN BUCEGI , CA DISCUTIILE SA NU FIE STERILE , EI AU EXISTAT

Si eu am gasit niste extraterestrii uriasi ingropati in gradina. Dupa ce i-am dezgropat, i-am dat la gunoi ca sa fac spatiu sa pot planta rosii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×