Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Ma simt aiurea! Era doar un prieten !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne stim din luna mai . Prin prieteni comuni am devenit f buni amici .

Mergeam des pe la locul lui de munca si povesteam cate in luna si-n stele.

Eu aveam o relatie si locuiam la distanta , el la fel .

 

 

Acum 2 luni am revenit , deci suntem in acelasi oras acum .

Il mai vizitam ...dar niciodata nu m-am gandit la ceva serios si nici neserios.

 

 

Imi placea , nu pot spune ca nu ...dar am zis ca raman la faza cu placutul .

 

Intre timp am renuntat la relatii , aprox in acelasi timp si neavand vreo implicare relatia de amicitie dintre noi 2.

 

Am aflat deci ca suntem amandoi singuri . Eu am sesizat ca m-ar simpatiza , dar nu m-am gandit mai departe , pt ca-i un tip care poate avea multe si nu m-a dus mintea pana intr-acolo. Mai ales ca mai in gluma mai in serios zicea ca nu mai vrea in veci " balante" ca si fosta si nici fete cu fix 8 ani mai mici ca si ea.

Ok....Am zis : " Nu.s genu lui si mi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)

  • niciodata nu m-am gandit la ceva serios si nici neserios.
  • Imi placea , nu pot spune ca nu ...dar am zis ca raman la faza cu placutul .
  • Eu am sesizat ca m-ar simpatiza , dar nu m-am gandit mai departe , pt ca-i un tip care poate avea multe si nu m-a dus mintea pana intr-acolo.

(...)

 

Si totusi, daca il placi.. atunci de ce nu incerci sa fi cu el? Am inteles ca e reciproca treaba. Sau te temi ca nu va merge si ai sa-l pierzi ca amic?

Sau poate nu e "iubire" din partea ta. Faptul ca s-au comportat cu tine ca si cu cineva din familie, arata ca el le-a spus despre tine si te respecta.

 

Nu mai pot da ochii cu el de acum inainte . Imi vine sa-l evit ! Nu ma pot comporta cu el ca si cu un iubit , nu cred ca pot .

 

daca nu poti sa ai o altfel de relatie cu el, spune-i .. :o: Ar trebui sa discutati problema :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

clar cea mai buna solutie este sa va intalniti undeva pe teren neutru, la o cafenea ceva unde puteti discuta in liniste

 

altfel o sa fie o stare de tensiune teribila intre voi, fara rost

 

nu vad care este legatura cu diferenta de varsta ... si te rog sa intelegi ca pt un baiat nu prea exista prietenie platonica pura cu o fata care nu ii displace, undeva in mintea lui nu exlude niciodata o posibila relatie sau macar combinatie :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule :) Deci asa gandesc femeile? :o:

 

Incearca sa nu mai presupui/interpretezi nimic !

Editat de Resigned

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa ma comport de acum inainte ???

Duamne ce fraiera esti...un prieten bun,care te place,si pe care il placi,vrea sa fiti mai mult decat prieteni...si tu nu stii cum sa scapi de el,(oare pentru relatia aia la distanta,care nu are probabil vreun viitor?).

Ce n-as da io sa am norocu' tau,si un prieten bun,sa vrea sa-mi fie iubit...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la umra sexul e un mare eliberator , de ce nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un prieten bun...asa cum l-ai gasit tu pe tipul asta.Prietenia a durat vreo 8 ani.Poate ca-mi placea si mie putin de el, dar nu ma gandeam f des la asta.Intr-o zi a disparut brusc din viata mea.Si dintr-o data mi-am dat seama ca imi era dor de el.L-am cautat.Mi-a zis ca el ma iubeste si ca a incercat sa 'se apropie' de mine prin toate caile,dar ca s-a saturat sa nu-i dau atentie asa cum vrea el :o: ...Si-a luat jucariile si a plecat... :)

 

In cazul tau, daca il placi si te place,de ce nu vrei sa continui relatia?Mi se pare o tampenie sa te cramponezi de fleacuri...Situatia e f simpla,vrei sau nu vrei... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ravl , nu inteleg ce-ai vrut sa spui la faza cu sexu e un mare eliberator .

 

 

De ce nu as vrea sa am o relatie cu el..!?

Pt ca : Cum eram f buni amici ( nu il stiu de-o viata , dar parea ca ne stim de o viata ) , mi-a povestit din defectele lui , sa zic asa . Mi-a zis ca a inselat-o pe fosta , ca au fost totusi 6 ani si ca la un mom dat s-a intamplat si ca ea la randul lui l-a inselat . Cum ca nu s-ar fi potrivit cu ea decat sexual si i-a fost mai mult tata , mama si frate , decat altceva in viata de zi cu zi .

Si pt ca , poate ...vede fidelitatea cu prea mare detasare .. cu toate ca prietena mea a zis ca ea crede ca vrea sa ma testeze cand spune ca nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai e simplu, incercarea moarte n-are! Daca tot e reciproca chestia de ce nu incercati? Poate iese ceva suberb sau poate nu iese nimic, dar daca nu incerci nu vei sti niciodata, si poate odata vei regreta. Eu zic sa nu te mai autoflagelezi atat si sa-ti dai drumul :o:

Mai ceva: Chiar are vreo importanta ce spun altii despre tine? Conteaza ce parere are el despre tine, restul sunt detalii de care nu merita sa te 'impiedici'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×