Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am cautat in forum dar nu am gasit nimic asemanator.Poate probabil deja stiti despre acest video dar as vrea sa dezbatem un pic aceasta sarlatanie sau cine stie,cea mai mare descoperire a lumii ...Astept parerile voastre pro si contra ..Eu unul nu stiu unde sa ma impart ...mi-ar place sa cred ca este adevarat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stirea asta seamana cu aia despre descoperirea unui schelet de urias "undeva in India". Tot atata "precizie si profesionalism" in oferirea datelor stiintifice si aici. =P~

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o mare aberatie sa ne inchipuim ca Raiul si Iadul sunt locuri la propriu, poate si cu poarta de fier forjat, la care sa arati biletul de intrare. Eu le percep ca stari, nu locuri. Daca e s-o luam logic, cum sa fie sufletele chinuite de temperaturi ridicate (ma trimite la inchipuirea cu cazanele), cand sufletele sunt detasate de trup, deci nu sufera de pe urma elementelor naturale, fizice? Un suflet se poate chinui indiferent de trupul in care e si de lucrurile care-l inconjoara, nu-i nevoie sa fie prizonier in "mijlocul pamantului", iar cand trupul moare, se pierde orice legatura dintre suflet si suferinta fizica, nu?

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×