Jump to content
Forum Roportal
Costinho

Stiinta sau religie

Rate this topic

Recommended Posts

Am cautat in forum dar nu am gasit nimic asemanator.Poate probabil deja stiti despre acest video dar as vrea sa dezbatem un pic aceasta sarlatanie sau cine stie,cea mai mare descoperire a lumii ...Astept parerile voastre pro si contra ..Eu unul nu stiu unde sa ma impart ...mi-ar place sa cred ca este adevarat ...

Stirea asta seamana cu aia despre descoperirea unui schelet de urias "undeva in India". Tot atata "precizie si profesionalism" in oferirea datelor stiintifice si aici. =P~

Mi se pare o mare aberatie sa ne inchipuim ca Raiul si Iadul sunt locuri la propriu, poate si cu poarta de fier forjat, la care sa arati biletul de intrare. Eu le percep ca stari, nu locuri. Daca e s-o luam logic, cum sa fie sufletele chinuite de temperaturi ridicate (ma trimite la inchipuirea cu cazanele), cand sufletele sunt detasate de trup, deci nu sufera de pe urma elementelor naturale, fizice? Un suflet se poate chinui indiferent de trupul in care e si de lucrurile care-l inconjoara, nu-i nevoie sa fie prizonier in "mijlocul pamantului", iar cand trupul moare, se pierde orice legatura dintre suflet si suferinta fizica, nu?

Edited by WinoStonehead