Sari la conținut
Forum Roportal
T.S.R.

Satui de clasa politica actuala

Postări Recomandate

incetul cu incetul se fabrica otetul...dar daca stam cu mainile in san si nu luam atitudine nu vom rezolva nimic...totul se va inrautatii mai mult si mai rau pentru noi,cetatenii acestei tari, si va fi mai bine pentru ei("alesii neamului actuali").imi place mult punctul de vedere al lui Moftangiu.eu vad ca pentru guvernul boc s-au infiintat 2 noi ministere-Ministerul Turismului si Ministeru Tineretului si Sportului....acum,doamnele distinse de la aceste 2 ministere sunt cercetate de comisia de ancheta...oare de ce au fost create aceste ministere?ministerul economiei a fost separat de ministerul finantelor...iar la ministerul finantelor a fost pus un distins domn care nu are nici o legatura cu acest domeniu...NUMAI INCOMPETENTI.

 

Se pare ca nu intelegeti un lucru esential: oamenilor le place actuala stare a lucrurilor, sunt ca niste porci carora le place scaldatul in noroi, diferenta fiind ca porci o fac pentru a se curata. Atata timp cat sunt milioane de sclavi care accepta un salariu de nimic si nu sunt in stare sa ridice capul din pamant, nici o sansa. Tari ca Norvegia, Suedia, Olanda au in spate o clasa de mijloc, un nucleu al populatiei care a beneficiat de educatie de-a lungul secolelor si le-a permis sa ajunga la stadiul actual. Acolo un basel, vadim, becalian etc ar fi internati la boli nervoase si ar ajunge curiozitati stiintifice, pe cand la noi li se ridica statui si sunt perceputi ca eventuale modele. Poporul asta este atat de alienat mintal incat nu poate face diferenta dintre un handicapat si un om normal, ba mai mult au inclinati spre redusi mintal si oricum se confunda intre ei. Initiativa desi laudabila este destinata sa esueze din start. Dovada? Numarul > calitate , intotdeauna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni ca tine,ca mine ca el...paote sa faca ceva..eu refuz sa traiesc in starea actuala..dar nu-mi doresc sa emigrez oriunde mi s-ar propune..imi palce sa merg la manastiri in nordul moldovei..nu pe plaje la greci...imi place ce e romanesc si pur..neatins de politica actuala...hai sa ne unim toti si sa vedem ce solutii sunt sa schimbam ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oameni ca tine,ca mine ca el...paote sa faca ceva..eu refuz sa traiesc in starea actuala..dar nu-mi doresc sa emigrez oriunde mi s-ar propune..imi palce sa merg la manastiri in nordul moldovei..nu pe plaje la greci...imi place ce e romanesc si pur..neatins de politica actuala...hai sa ne unim toti si sa vedem ce solutii sunt sa schimbam ceva

Pai da, si Basescu, Boc si madam Andronescu, toti prefera sa mearga la manastiri, am vazut. Si sunt si convinsa ca acolo prefera sa se duca. Tu ce propui, sa nu le mai dea voie biserica sa vina ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tinerii Schimbă Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai cred ca Romania se va mai schimba, iar tinerii, majoritatea, cred ca nici nu le pasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu mai cred ca Romania se va mai schimba, iar tinerii, majoritatea, cred ca nici nu le pasa

 

Suntem intr-o lunga convalescenta

Totul pana cand cei batrini si cu radacini bine infipte in trecutul rosu le vor inchide gura celor mai rasariti cu bani sau alte beneficii. Luati exemplu: de la Gusa, Lavinia Sandru, B.Oltean , Ridzi , Udrea, Ponta. Cu totii sunt tineri si compromisi.

Ca-n Ciocoii vechi si noi sau Ce naste din pisica soarici mananca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×