Sari la conținut
Forum Roportal
Leeonard

Sunt gras

Postări Recomandate

Se spune ca frumusetea din interior conteaza, oare asa e ?

Eu sunt mihai am 18 ani si sunt gras sau mai bn spus am fost gras ! De curand am aflat ca sunt bisexual deoarece mi-am dat seama ca ma atrag si baieti! Stiu ca este o gresala dar nu am ce face este o gresala placuta !

Am inceput sa caut pe net "PARTENERI" dar multi m-au refuzat deoarece sunt gras(tin sa mentionez ca acum vb din trecut de cand eram gras), nu ave-am iubita si nici iubit deoarece toti ma refuzau pt ca eram gras deja incepusem sa nu mai am incredere in mine si sa imi fie rusine sa merg pe strada ,de mare sau stranduri nici nu mai vorbesc, pana si prieteni mei erau slabi, numai eu eram gras si acest lucru ma obseda deoarece ma simte-am in plus!

Eu nu eram pretentios in legatura cu relatiile ,vroi-am decat o persoana care sa o iubesc si

sa ma iubeasca (pentru ceea ce sunt) !l dece nu pute-am fi si eu ca toti ceilalti eu le face-am la toti bine si toti isi bate-au joc de mine pentru ca eram gras. Pana si prietenii mei ma mai luau "la misto" , si chestia asta ma obseda! Oare s-a gandit cineva ca nu este vina mea ca sunt gras si ca poate am vreo problema?(eu am acea boala care se numeste glanda). De fiecare data cand ma uit-am in oglinda imi venea sa ma sinucid (adevarul este ca nu eram chiar exagerat de gras dar fata de prieteni mei eram foarte gras)!

Intr-o zi am auzit de la cineva de niste pastile de slabit foarte periculoase pentru organism trebuie sa iti doresti cu adevarat sa slabesti ca sa iei acele pastile ! Cu acele pastile am reusit sa slabesc 40 de Kg in 3 luni ! De la 120 am ajuns la 80 de Kg acum sunt mai slab ,sunt mai increzator in mine si cu gandul de rezbunare , vreau sa ma razbun pe toate persoanele care au ras de mine si m-au facut sa ma simt prost doar pentru ca eram gras!

Dar am gresit, acesta incredere in mine ma facut sa imi schimb caracterul fata de lume si mai ales fata de parinti mei. Am inceput sa sufar de mine sa fiu o fire avara,parsiva,egoista,mincinoasa, etc. Eu nu sunt asa, dar stiu ca in sufletul meu ma bucur, ma bucur sa fiu asa pentru ca multe persoane merita asta!

Dar am gresit la o chestie care m-a costat mult. O veche prietena de-a mea(o grasa infecta care isi batea joc de mine ca sunt gras si nu se uita la ea) a cunoscut cu adevarat ce inseamna o razbunare sufleteasca facuta de mine! M-am dat pe langa ea pt a ii cunoaste prietenii si am facut in asa fel incat toti prieteni ei sa o urasca, le-am spus tuturor lucruri urate despre fiecare si le-am spus ca ea mi-a spus asta si ca ii uraste si ca sta cu ei doar pentru ca nu are cu cine sta. Asa ca ei nu o mai baga in seama si acum nu mai stiu nimik de ea dar ce conteaza? Ideea e ca m-am razbunat pe ea!

Am avut si un prieten care este si el bisexual pasiv si inainte imi spunea ca nimeni nu o sa se uite la mine pt ca sunt gras , el avea un iubit si I-am spus iubitului lui ca la inselat si cei 2 s-au despartit si cine crezi ca a avut o rel de 2 luni cu iubitul fostului meu prieten? Eu! (si sunt mandru de asta).

Dar acum m-am razbunat pe toti si........... Sunt singur! Acum nu mai am prieteni nu am nici iubit nici iubita , sunt singur si asta e mai rau decat glumele prietenilor mei de cand eram gras, stiti ce rau e sa nu ai cu cine iesi la o tigara? Sau sa mergi la un film ? Si dupa ce s-a intamplat acum realizez ca razbunarea este arma prostului! Pacat ca a trebuit sa pierd atatea lucruri ca sa relizez asta!

Imi pare rau pentru cei care v-am facut sa pierdeti timpul cu povestea mea dar..... Simte-am nevoia sa ma descarc si nu stiam cum daca puteti sa ma sfatuiti si pe mine va rog sa imi lasati un comentariu sau sa ma contectati me messenger I'd : done_marian_cristian

 

VA MULTUMESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7. acum realizez ca razbunarea este arma prostului! Pacat ca a trebuit sa pierd atatea lucruri ca sa relizez asta!

 

1. Da, conteaza; insa nu pentru majoritatea oamenilor.

2. Ce conteaza ca esti/erai/vei fi gras? persoanele alea nu iti erau prietene

3. asa ceva nu se face. Ajungi si mai rau.

4. Mna.. daca te bucuri sa fi o astfel de persoana.. bravo tie..

5. "o grasa infecta care isi batea joc de mine ca sunt gras si nu se uita la ea" .. si cu cata rautate ai actionat.. O.o

6. Bravo.. ai meritat-o! si mai mult decat atat, la ce te-ai fi asteptat la ce ai facut + ca ti-ai facut-o cu mainile tale..

7. aham.. sper ca ai invatat ceva din asta si nu o sa o repeti :)

8. De ce as/am vorbi cu astfel de persoana.. care e gata sa atace in oricare moment? Desigur.. oricine merita o a doua sansa :)

 

Eu te-as sfatui sa mergi la un psiholog deoarece faptul ca ai fost gras te-a complexat.

Daca nu ai grija de ce fel de lifestyle ai.. poti ajunge din nou cum erai foarte usor.

Te comporti cam imatur.. mda.. stiu ca baietii se maturizeaza mai greu, insa ar trebui sa cresti si sa iti dai seama ca aparenta nu conteaza.

 

Degeaba ai prieteni multi care isi bat joc de tine si nu-ti sunt aproape cand ai nevoie de ei.. mai bine putini da` adevarati :roll:

 

Noroc in viata!

Editat de heidy
editare citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in urma cu ceva ani,despre o descoperire uluitoare -o substanta care era super-anabolizanta,si ,,punea muschi"de culturist,pana si pe cei care erau distrofici.Si asta fara istovitoarele eforturi de la sala,ci doar cu antrenamente modeste,eforturi banale...

Stii ce i-a fact pe cercetatori sa renunte la a comercializa substanta minune? -faptul ca cei care o luasera(au facut studiul pe barbati distrofici,scheletroni)au devenit brusc foarte agresivi,foarte ,,macho" -daca inainte,erau considerati niste ,,carpe",si ceilalti isi inchipuiau despre ei ca sunt pesemne niste persoane amabile,de indata ce au devenit ,,puternici"si frumosi,au inceput sa plateasca polite,sa faca parada de ,,muschi"la propriu si la figurat...

Sigur,au fost unii care au spus ca nu substanta in cauza era vinovata de schimbarile comportamentale,ci cauzele erau de fapt unele psihologice...ca era vorba de o decompensare...totusi,in lipsa unor alte dovezi,substanta minune a ramas probabil sa fie folosita de catre vreo armata...

 

Tu ai fost in aceeasi situatie...si mi-e teama ca nu ai inteles totusi ca aspectul cuiva,nu e totul...altfel nu ai fi pomenit-o pa acea ,,grasa infecta".

 

Este uluitor pentru mine,sa ma gandesc ca acei evrei care au scapat din lagarele de concentrare naziste,au fost in stare sa faca ei insisi crime rasiste,invadandu-i pe arabii aia,lundu-le pamanturile,cladindu-si o tara pe moartea suferinta si saracia altora...ai fi zis ca au sa invete ce inseamna sa fi jefuit,persecutat,sa-ti fie ucisa familia,doar din lacomie si xenofobie...

Asta mi se pare chiar mult mai grav decat suferintele pe care le-au indurat ei nsisi,faptul ca nu au invatat nimic din ele.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, nu pastilele alea, parca asa am inteles io, daca nu-i asa, scuze, pliz, te-au facut sa te comporti altfel, diferit, ci durerile acumulate in timpul "obezitatii" tale.

ai uitat sa spui si ce inaltime ai, sau poate ai zis si am omis sau uitat io.

 

toate jignirile, respingerile si tot ce ai suferit din cauza aspectului tau n-au plecat nicaieri ci au ramas in sufletul si subconstientul tau exact asa cum le-ai trait. si cand ai avut prilejul, ele au iesit si s-au manifestat, le-ai dat afara si le-ai raspuns cum ai considerat tu mai bine.

 

eu nu pot spune ca sunt de acord cu ce ai povestit tu, dar te asigur ca, daca ai avea din nou acelasi aspect fizic, adica ai avea din nou 120 de kg, ai primi exact, exact aceleasi lucruri dureroase de la exact aceleasi persoane.

 

si eu am trecut prin ceea ce tu ai descris. si eu am regretat halul in care am putut fi de cruda si cinica cu multe persoane, dar cand am aratat asta am fost calcata in picioare. nu stiu de ce, nu-mi pot explica, dar asta e, astia sunt bipezii din jurul nostru...n-avem ce face.

 

sa-ti dau un exemplu concret: o persoana, un maacul care pretindea ca ma adora, pentru simplu motiv ca am refuzat sa ma culc cu el, s-a transformat imediat in cel mai porc dintre porci. iar cand, intr-o imprejurare nefavorabila mie, am incercat sa tratez cu el omeneste, m-a lovit cu cinism. asa ca am fost fortata sa fac acelasi lucru la randul meu.

 

deci nu-ti mai fa atatea procease de constiinta si vezi-ti de borsu tau.

 

nu se merita sa urasti, dar nici sa fii luat de fraier de cei care te-au facut sa suferi. my opinion.

 

cat despre tratamentelede slabit, eu as zice sa fii fffff atent. eu una iti recomand cromdiet. e un supliment alimentar excelent care iti suprima apetitul pentru dulciuri si iti scade glicemia. plus ca prin uscarea gurii te determina sa bei multa apa, ceea ce e iarasi un lucru fffff sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand eu am incercat multe pastile si diete dar niciuna nu a functiona decat aceste pastile

eu sunt genul de persoana careea ii place dreptatea si nu pute-am sta cu mana in san lasandu-i pe alti sa ma jicneasca

unde ar mai fi dreptatea mea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand eu am incercat multe pastile si diete dar niciuna nu a functiona decat aceste pastile

eu sunt genul de persoana careea ii place dreptatea si nu pute-am sta cu mana in san lasandu-i pe alti sa ma jicneasca

unde ar mai fi dreptatea mea ?

 

si crezi ca poti face dreptate prin a apela la nedreptate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand eu am incercat multe pastile si diete dar niciuna nu a functiona decat aceste pastile

eu sunt genul de persoana careea ii place dreptatea si nu pute-am sta cu mana in san lasandu-i pe alti sa ma jicneasca

unde ar mai fi dreptatea mea ?

io creca a nu te lasa jignit in nici un fel, tine de propria demnitate, dar ca sa rascolesti tot trecutul si sa cauti neaparat sa te razbuni si sa faci din asta o obsesie sau un mod de viata sau de descarcare a frustrarilor, iar nu-i bine.

nu te va ajuta cu nimic, crede-ma....

 

just.....BE YOURSELF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, in primul rand impacate cu tine insuti. Invata si citeste mult si o sa descoperi ca 'a cunoaste si a intelege', aduce eliberarea de noi si de ceilalti. Esti gras, care-i problema, fii un gras inteligent. Ai o anumita inclinare sexuala, asa si? Am cunoscut deseori persoane de acest gen si vreau sa-ti spun ca am vazut in ele calitati la care multi dintre noi visam. Frustarile nu aduc numic bun. Dezvolta-ti calitatile, incearca sa-ti descoperi defectele cum ar fi cel de razbunare si nu kilogramele si orientarea sexuala. Asa te-ai nascut, asa ti-a fost scris. Cat de mult rau vei face de atata vei avea parte, poate si mai mult. Nu cauta sa fii altcineva, fii tu insuti, originalul, asa cum a spus si Dida_James. Viata e frumoasa pentru toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×