Sari la conținut
Forum Roportal
tzepi

ma ajuta cineva

Postări Recomandate

:( Am luat de la un prieten niste soft pe HDD, la acel prieten oca la-am vazut pana aici este totul oca, ajungand la mine acasa am pus HDD-ul in compul meu si surpriza unele softuri nu mai erau am cotroboit eu si pana la urma am pus in total cmd optiunea sa afiseze si fisierele ascunse si atunci mi-a aparut si mie acele softuri si am constatat ca erau defapt fisiere de sistem si nu le vedeam numai daca aveam optiunea de a vedea si fisierele ascunse, si pe lainga toate astea acele softuri nu le pot scrie nici pe CD deoarece imi da eroare, la-am intrebat pe acel prieten si a spus ca un program le-a facut de sistem.

Intrebarea mea este cum pot sa fac ca acele fisiere cu soft sa nu mai fie de sistem sau daca exista un program. Oricum daca ma puteti ajuta va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu sunt chiar de sistem ci sunt fisiere hidden, dai clicca dreapta pe ele si la optiunea properties debifezi optiunea hidden.

daca nu te descurci nici asa ... revino

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sti ca prima oara si eu m-am gandit tot asa ca sunt fisiere sacunse dar nu a fost asa pentru ca eu cand dau clicca dreapta pe acele fisier la proprietati optiunea hidden nu este activata adica nu pot sa-i dau nici o comanda este inactiva si ceea ce mi se pare mie mai ciudat si de aceea am spus ca sunt de sistem pentru ca in total cmd ai unde iti arata numele fisierului, ext,data si apoi Attr la care la toate celelante nu au nimic si acestea au un "sa" ceea ce mi se pare ca sunt de sistem, sau am fost informat foarte prost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun, daca lucrezi cu total commander uite un sfat. Deschide meniul Files ... iar prima optiune pe care o gasesti este change atributes ... de acolo poti scoate atributul de system al fisierului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×