Sari la conținut
Forum Roportal
Reventon

Imbunatatiri configuratie

Postări Recomandate

Salut,

 

Am configuratia aceasta.

Nu m-am hotarat la fan controller. Am gasit un cooler master wind-rider dar la commenturi scrie ca are cablurile cam scurte.

Cum s-ar putea rezolva aceasta problema?

Daca mai aveti si alte sugestii de HDD-uri sau alte componente sunt binevenite. (dar la pretul si performantele acestea) :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

 

Am configuratia aceasta.

Nu m-am hotarat la fan controller. Am gasit un cooler master wind-rider dar la commenturi scrie ca are cablurile cam scurte.

Cum s-ar putea rezolva aceasta problema?

Daca mai aveti si alte sugestii de HDD-uri sau alte componente sunt binevenite. (dar la pretul si performantele acestea) :flowers:

 

E o configuratie buna. Eu zic sa nu te grabesti cu fan controller-ul. Stiu ca l-ai ales pentru ca era pomenit la review-ul carcasei, dar daca nu faci overclock agresiv (si banuiesc ca nu faci, avand in vedere ca nu ai un ventilator bunutz de procesor pe lista) e foarte posibil sa nu te deranjeze nici zgomotul ventilatorului din carcasa, nici temperatura din ea.

 

O alternativa poate interesanta ar fi sa-ti iei un Phenom II 720 cu o placa AM3 si RAM DDR3. Te-ar costa cel mult la fel, 720 nu va fi simtitor mai incet in majoritatea aplicatiilor, iar combinatia de placa AM3 si memorie DDR3 va fi - probabil - mai durabila si mai usor de folosit la un upgrade ulterior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar procesorul nu are si el un ventilator bun?

Daca are fi sa ii cumpar unul mai bun cam cat ar costa?

Eu vreau sa fac overclock dar nu o sa prea am cu ce deoarece am o configuratie destul de buna.

Oricum eu raman la AM2+ si DDR2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×