Sari la conținut
Forum Roportal
Ionellaa

Regretul...iti schimba viata ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:flowers: Regret...regret multe...! nu stiu cu ce ma mai ajuta, dar vreau sa cred ca totul va fi bine...daca demonstrez ca intradevar regret! Si acum...povestioara...Pot spune ca am avut parte pana acum de mai multi parteneri cu care am intretinut relatii sexuale...bine, mi au fost iubiti, dar nici o relatie n a durat mai mult de 3 luni...( si cand zic multi, ma refer la 7 barbati). Acum, sunt indragostita...poate prea indragostita incat gandul numarului de barbati cu care am intretinut relatii sexuale, ma chinuie teribil. Actualul iubit...stie doar de 2 dintre ei...( asta ma face ca in fiecare zi sa trag dp mine aceeasi greutate in suflet...si mi-e frica sa nu obosesc). Mi-e rusine mie! mi- e rusine ca-l mint...ptr ca intradevar simt ca el e cel cu care vreau sa raman de acum inainte....mi-e rusine cu ce am facut...! M-am gandit sa ii spun totul...asa sa ma pot simti mai eliberata, dar nu...il voi pierde ! nu vreau asta....se pare ca e o relatie bazata pe minciuna? Nu vreau sa ma mai chinuie gandul...nu vreau sa mai fiu urmarita de trecut....Vreau doar sa ma gandesc la el, la ce va fi, cum va fi...pentru ca sincer, momentan el este totul pt mine ! As putea sa scap oare vreodata de gandurile negre ? si spuneti-mi....mi-e frica de ce va fi...mi-e frica de Judecata...pacatul meu e atat de mare ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..mi-e frica de ce va fi...mi-e frica de Judecata...pacatul meu e atat de mare ? :flowers:

 

 

Potoleşte-te! Regretul e terminologia laică pt căinţă. Da, schimbă vieţi, dar fără maimuţăreli sufleteşti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Potoleşte-te! Regretul e terminologia laică pt căinţă. Da, schimbă vieţi, dar fără maimuţăreli sufleteşti.

 

 

crezi ca ar trebui sa-i spun adevarul? cati barbati au fost inaintea lui ?....dupa cum am spus, stie doar de 2 dintre ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sa raspunda si masculinii...ca ar trebui sa stii daca in general ii deranjeaza sa afle asa grozavii sau sunt indiferenti :flowers:

parerea mea e categoric nu, daca nu te intreaba. daca te intreaba nu fi prea precisa...nici sa nu minti dar nici sa nu sara adevarul asa, brusc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde atatea procese de constiinta. E problema lui, sau a ta, ceea ce ati facut fiecare inainte de a va cunoaste si iubi? Esti sigura ca el este alesul? Daca el nu va fi alesul, vei proceda cu celalalt sau ceilalti la fel? Daca va iubiti si definitivati relatia, ce conteaza trecutul. Daca conteaza, inseamna ca nu este dragoste la mijloc. Consider ca sunt anumite lucruri care nu trebuiesc spuse indiferent cat de mare este dragostea. Ti-ar povesti el, tandru si melancolic, cum se masturba in adolescenta? Te intereseaza pe tine asta. Termina cu regretele acestea care se pare ca-ti strica viata si relatia.

Sunt lucruri mult mai importante fata de numarul de parteneri pe care ia avut fiecare. Daca aude mai tarziu de ceilalti si se supara, nu merita afectiunea ta. Traditii romanesti : fata cu mai multi parteneri=curva ; baiatul cu mai multe partenere=barbat bine, mascul, macho. Tampenii romanesti care-mi provoaca lehamite. CARPE DIEM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-e frica de Judecata...pacatul meu e atat de mare ? :flowers:

Asta imi aduce aminte de un banc vechi spus de un prof de sport...

 

Itzic si Rashela se insoara. Dupa luna de miere incepe si Itzic sa mai iasa in oras.

Se intalneste cu Strul si cand acesta il intreaba ce mai face Itzic ii zice ca s-a insurat

- Cu cine mei?

- Cu Rashela!

- Cu Rashela mei? Pai cu Rashela am fost si eu..

Ma rog, se mai intalneste Itzic cu cativa prieteni si... aceasi poveste, si ei fusesera cu Rashela.

Cand ajunge acasa nu zice nimic, se aseaza trist la masa. Rashela il vede si il intreaba ce are. Dupa ce neaga putin Itzic ii spune ca s-a intalnit si cu X si cu Y si toti au zis ce au zis. Rasela ii zice:

- Mai Itzic... e buna mancarea din fata ta?

- Da, mai buna decat mancarea mamei.

- E curat si frumos in casa?

- Da...

- Iti sunt hainele curate, calcate?

- Da

- Noaptea, in pat, esti multumit?

- :tease: oh da da da...

- Pai si ce crezi? Astea se invata la fara frecventa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crezi ca ar trebui sa-i spun adevarul? cati barbati au fost inaintea lui ?....dupa cum am spus, stie doar de 2 dintre ei...

 

 

Cu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar, cine n-ascultă de sfaturi, n-ajunge nicăieri.

 

sigur ca asculta....ca noi pentru ce suntem aici: sa-i dam fetii sfaturi. si ea sa le urmeze.... :tease:

 

dar poate asculta si de sfatul meu :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ca asculta....ca noi pentru ce suntem aici: sa-i dam fetii sfaturi. si ea sa le urmeze....

 

dar poate asculta si de sfatul meu

 

 

Dacă ar fi ascultat de sfaturi, nu ar fi avut 7 bărbaţi, dar, n-ascultă.

 

 

Sfatul tău e să nu-i spună adevărul ? Ce rost are, că oricum

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×