Sari la conținut
Forum Roportal
aurelh

Biserica cea adevarata - demonstratie matematica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totusi, ma macina o intrebare. De ce ai luat in calcul doar sectele/bisericile construite in jurul lui Isus?

Pentru ca Isus Hristos este adevarul!

 

Vad ca sunteti impotriva mea...da dar nu vad motivul care va face sa va revoltati. Daca eu am zis ca 1+2=4 trebuie sa ziceti: uite ai gresit acolo....1+2=3 si nu 4 si sa explicati de ce ii 3 si nu 4. Si sa veniti si dv cu propuneri la corectarea/dezvoltarea teoriei, nu sa va revoltati, sa ajungem sa ne certam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca Isus Hristos este adevarul!

 

Vad ca sunteti impotriva mea...da dar nu vad motivul care va face sa va revoltati. Daca eu am zis ca 1+2=4 trebuie sa ziceti: uite ai gresit acolo....1+2=3 si nu 4 si sa explicati de ce ii 3 si nu 4. Si sa veniti si dv cu propuneri la corectarea/dezvoltarea teoriei, nu sa va revoltati, sa ajungem sa ne certam.

Tu ai facut niste afirmatii, tu trebuie sa le sustii! Nimeni nu are nimic impotriva ta ci impotriva ideilor tale!

Ai afirmat ca Isus Hristos este adevarul, demonstreaza ca este asa, pentru tine poate ca este evident, pentru noi nu este!

Gandestete ca fiecare dintre noi are propriul sau adevar, diferit de al tau. Pentru unii din noi afirmatia pe care ai facut-o nu reprezinta altceva decat o aberatie!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, in legatura cu bisericile: de ce in biserici nu se face focul pentru a le incalzi? Exista vreo cerinta anume, ca pe timp de iarna in biserici sa fie frig?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O intrebare, in legatura cu bisericile: de ce in biserici nu se face focul pentru a le incalzi? Exista vreo cerinta anume, ca pe timp de iarna in biserici sa fie frig?

Bisericile sunt spatii mari, deschise si prost izolate (majoritatea). Multe biserici au calorifere ce aduc temperatura la ceva tolerabil dar ca sa fie confort e nevoie de cheltuieli care nu se justifica. Oricum majoritatea credinciosilor stau foarte putin in ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bisericile sunt spatii mari, deschise si prost izolate (majoritatea). Multe biserici au calorifere ce aduc temperatura la ceva tolerabil dar ca sa fie confort e nevoie de cheltuieli care nu se justifica. Oricum majoritatea credinciosilor stau foarte putin in ele.

 

Ok, m-ai lamurit!

 

In alta ordine de idei, mai bine banii in buzunarul popii decat in caldura bisericii :crazypilot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vine biserica Z care si ea se pretinde ca fiind cea adevarata, avand multimea 

 

legilor Lz={1,2,3,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In alta ordine de idei, mai bine banii in buzunarul popii decat in caldura bisericii :crazypilot:

Nu musai, in cele mai multe cazuri banii sunt folositi in folosul comunitatii sau pentru decorarea/renovarea/intretinerea bisericii.

Oricum, la o liturghie, datorita numarului mai ridicat de credinciosi, devine repede ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu musai, in cele mai multe cazuri banii sunt folositi in folosul comunitatii sau pentru decorarea/renovarea/intretinerea bisericii.

 

 

Cam cat reprezinta in procente banii folositi pentru comunitate ? :crazypilot:

 

De fapt nu vreau sa stiu, e o intrebare retorica . :help:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca munca la biserica este bine platita, daca ne gandim ca din salariu, popii isi permit masini scumpe, iar unii chiar si vilisoare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×