Sari la conținut
Forum Roportal
aurelh

Biserica cea adevarata - demonstratie matematica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A+B=C rezulta ca toate bisericile sunt doar pravalii in care se vand vorbe si se incaseaza bani!

Se vand minciuni,dependenta,prostie si boli psihice,pe bani multi.E o institutie ,,divin-umana",menita sa jecmanesaca,inrobeasca si spele pe creier,toate oile...domnului.E fundamentata pe frica,ura si lacomie fara scrulule,pe cea mai pura ipocrizie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de unde rezulta????? :flowers:

multa iubire

 

Din ecuatia formulata in urma observarii a ceea ce se intampla in realitate:

A=popi (reprezentanti ai diverselor religii)

B=vorbe

C=bani

 

Credinta fiecaruia (indiferent care este ea) vine din suflet nu din biserica!

 

Se vand minciuni,dependenta,prostie si boli psihice,pe bani multi.E o institutie ,,divin-umana",menita sa jecmanesaca,inrobeasca si spele pe creier,toate oile...domnului.E fundamentata pe frica,ura si lacomie fara scrulule,pe cea mai pura ipocrizie.

 

Asa este!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ecuatia formulata in urma observarii a ceea ce se intampla in realitate:

A=popi (reprezentanti ai diverselor religii)

B=vorbe

C=bani

 

Credinta fiecaruia (indiferent care este ea) vine din suflet nu din biserica!

 

 

 

Asa este!

A= judecata falsa

B=necunoastere

C= proasta observare

adica A=B+C ... deci mai incearca :flowers:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A= judecata falsa

B=necunoastere

C= proasta observare

adica A=B+C ... deci mai incearca :flowers:

multa iubire

 

Nu trebuie sa mai incerc. realitatea este usor de observat, doar sa vrei sa o observi. In plus, pentru ce au nevoie reprezentantii religiei de bani? Dumnezeu nu poate fi iubit si fara bani, fara vile, fara masini de lux? Mai nou am observat ca nici calugarii si nici maicutele nu se mai pot deplasa pe jos!

aurelh, daca tot amesteci matematica si biserica, poti face un calcul sa ne spui cati bani costa ceea ce am spus mai sus, plus constructia de biserici si de unde provin acesti bani?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa mai incerc. realitatea este usor de observat, doar sa vrei sa o observi. In plus, pentru ce au nevoie reprezentantii religiei de bani? Dumnezeu nu poate fi iubit si fara bani, fara vile, fara masini de lux? Mai nou am observat ca nici calugarii si nici maicutele nu se mai pot deplasa pe jos!

aurelh, daca tot amesteci matematica si biserica, poti face un calcul sa ne spui cati bani costa ceea ce am spus mai sus, plus constructia de biserici si de unde provin acesti bani?

tu il iubesti pe Dumnezeu??? desigur NU ca spui ca esti pagan.... deci intrebarile tale ce sens au???/ deci ti-am spus '' judecata este falsa.... mai incearca :flowers:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×