Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Exercitiu de imaginatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Am un coleg de serviciu, care mi-a relatat o poveste din viata lui,o poveste ce a avut loc in urma cu ceva timp...

 

Acest coleg al meu (Marius) a cunoscut din intamplare o fata.S-au intalnit o data de doua ori, de trei ori si astfel cei doi au realizat ca se simt foarte bine impreuna si nu se plictisesc niciodata.Incepu sa petreaca foarte mult timp impreuna si relatia lor promitea extrem de mult..Parca erau facuti unul pentru altul (dupa spusele lui)La un momentdat intra in joc inca o persoana:Catalin,un prieten d-al lui Marius.Vazand Catalin ca prietena lui Marius este frumoasa si agreabila, a inceput s-o placa pe ascuns.In acest sens i-a luat nr de telefon al fetei.Mai mult decat atat: ori de cate ori avea ocazia,Catalin ai iesea fetei in cale facandu-i tot felu' de propuneri.

 

Intre timp,Marius a remarcat ca prietena lui (Violeta) are un comportament ciudat fata de el;nu il lasa sa o mai ia in brate,s-o mai tina de mana,nu prea mai radea la glumele lui,de multe ori ai raspundea pe un ton ridicat ba chiar mai mult, il privea cu un aer de superioritate.Vazand asa,Marius a inceput sa banuiasca ceva......Catalin il vorbea de rau in fata Violetei.Violeta totusi,nu a acceptat sa fie cu Catalin,iar pe Marius il vedea acum ca pe un frate.Dupa cate mi-a povestit Marius,Violeta ar fi fost dispusa sa faca orice sacrificiu pt. el,insa nu il mai vedea ca pe un potential iubit,iubit cu care in mod normal ar fi trebuit sa aiba si relatii intime :lol: .

 

Intrebare:Ce credeti ca i-a spus Catalin Viloletei de nu-l mai lasa pe Marius s-o abordeze fizic in niciun fel? ori tocmai asta aprecia Marius la Violeta: ca reactioneaza frumos cand primeste afectiune (mangaieri,imbratisari)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, asta-i din 1001 de nopti, sau din Povesti Nemuritoare ? :soc:

 

Parca, parca, era ceva asemanator in Basme Romanesti.

 

...Seherezada, vazand zorii zilei mijind, sfioasa tacu. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, asta-i din 1001 de nopti, sau din Povesti Nemuritoare ? :soc:

 

Parca, parca, era ceva asemanator in Basme Romanesti.

 

...Seherezada, vazand zorii zilei mijind, sfioasa tacu. :lol:

Ti se pare, probabil de felul si de tonul in care am relatat povestea.Totusi,o parere obiectiva ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti se pare, probabil de felul si de tonul in care am relatat povestea.Totusi,o parere obiectiva ai?

..'ntzz..inca incerc sa imi dau seama care esti tu.

Apoi, o sa am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..'ntzz..inca incerc sa imi dau seama care esti tu.

Apoi, o sa am.

Nu sunt niciunul.Si chiar daca as fi,ce importanta ar avea acest lucru?

 

P.S. nu sunt vedeta si nu ofer autografe,asa ca nu te mai concentra sa ghicesti care sunt eu ca nu-s asa de important.Eu nu merit atentie.

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt niciunul.Si chiar daca as fi,ce importanta ar avea acest lucru?

 

P.S. nu sunt vedeta si nu ofer autografe,asa ca nu te mai concentra sa ghicesti care sunt eu ca nu-s asa de important.Eu nu merit atentie.

Ei, nu esti. :)

La pariu ca esti cel care i-a suflat gagica lu' ala. :soc:

 

A, ba nu. Tu esti Marius, si nu sti ce i-a zis C lu' V.

Ca Vio, te cam tromboneste ca ar face orice pentru tine, dar se poarta rece. Adica te abureste.

Mda, povestea clasica. :tease:

Ea vrea sa si-o traga cu C, dar tine si la tine. Si nu stie cum sa ti-o spuna ca, s-a terminat intre voi.

Asta e. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, nu esti. :)

La pariu ca esti cel care i-a suflat gagica lu' ala. :soc:

 

A, ba nu. Tu esti Marius, si nu sti ce i-a zis C lu' V.

Ca Vio, te cam tromboneste ca ar face orice pentru tine, dar se poarta rece. Adica te abureste.

Mda, povestea clasica. :tease:

Ea vrea sa si-o traga cu C, dar tine si la tine. Si nu stie cum sa ti-o spuna ca, s-a terminat intre voi.

Asta e. :lol:

Deci C a disparut repede din joc,nu stiu unde s-a dus ca nu am intrebat.Cert este ca el i-a spus ceva Violetei care a facut-o sa-l vada cu alti ochi pe Marius.Ce crezi ca i-a spus? Eu cred ca i-a spus ca Marius o are prea mica.Da acuma vine si intrebarea mea: de unde stia Cata ca Marius are scula mica? o facu-se amandoi? :crazy:

 

Edit later. M este si acum cu V,iar V i-a spus lui M. ca accepta sa fie sotia lui,dar gagica lui BA.Asta cum mai vine? :roll:

 

Cata,in momentul de fata nu mai are nicio implicatie.

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci C a disparut repede din joc,nu stiu unde s-a dus ca nu am intrebat.Cert este ca el i-a spus ceva Violetei care a facut-o sa-l vada cu alti ochi pe Marius.Ce crezi ca i-a spus? Eu cred ca i-a spus ca Marius o are prea mica.Da acuma vine si intrebarea mea: de unde stia Cata ca Marius are scula mica? o facu-se amandoi? :)

 

Edit later. M este si acum cu V,iar V i-a spus lui M. ca accepta sa fie sotia lui,dar gagica lui BA.Asta cum mai vine? :tease:

 

Cata,in momentul de fata nu mai are nicio implicatie.

He he , nooo.

Adica C ii spune lu' V, ca M, o are mica, cand de fapt V..si-o punea cu M. :lol:

Nu merge.

Tu esti M si V, e cu C. Se vede de la o posta. :soc:

Dar tu nu sti ce a putut C, sa ii spuna lu' V, care apoi te-a lasat.

Eu cred ca i-a arata-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
He he , nooo.

Adica C ii spune lu' V, ca M, o are mica, cand de fapt V..si-o punea cu M. :lol:

Nu merge.

Tu esti M si V, e cu C. Se vede de la o posta. :soc:

Dar tu nu sti ce a putut C, sa ii spuna lu' V, care apoi te-a lasat.

Eu cred ca i-a arata-o!

:) .Deci: (stiu ca o propozitie nu se incepe cu deci,insa eu o fac) Dupa spusele lui M. C. nu a avut timp sa stea prea mult in preajma luiV.deoarece a trebuit sa plece din oras,unde,nu stiu. A! si eu nu cred ca V a acceptat sa i-o traga Cata atat de usor,asta daca nu era vreo curva or something like that.Sau chiar daca i-ar fi tras-o nu vad de ce ar fi trebuit sa -si schimbe atitudinea fata de Marius.Putea sa-l paraseasca din prima si gata,daca nu-l mai placea.Sau: daca statea cu el din interes,putea sa se prefaca in continuare ca totul este ok.Asadar,teoria ta nu prea tine,scuze ca ti-am zis

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..'ntzz..inca incerc sa imi dau seama care esti tu.

Apoi, o sa am.

neeee nu e el....

 

Nu cred ca faptul ca V s-ar lasa asa usor manipulata de cea ce a zis C,cred ca mai degraba la inceput situatia a fost ceva de genul..amandoi si V si M cautau dragostea,si la inceput au zis ca va merge dar intre timp V si-a dat seama ca M nu e ceea ce cauta ea. luam in calcul varientele ca daca V chiar ar fi crezut tot ce zice C atunci nu l-ar mai fi acceptata nici ca prieten foarte bun langa ea,cred ca doar s-au lasat purtati de val initial dar intre timp valul si diminuat dimensiunile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×