Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

Cum ma scap de porcii vecinilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce ma fac??? am intrat in disperare...se pare ca in primavara vecinii si-au luat 2 porci....MIROSUL e groaznic :tease:(

 

Mentionez ca stau la sat; pe o strada unde fiecare casa are supraf. totala de 250 m2; porcii dansului sunt intr-un tzarc de 2/3 si sunt lipitzi de gardul nostru...astfel in fundul curtii nu ma prea duc...dar degeaba ca bate vantul :crazy: nu pot deschide geamul la baie; si de f multe ori intra mirosul in casa :roll:(

 

Cu proprietarii nu pot vb ca sunt 2 oameni reci si f in varsta...cu asta isi consuma zilele de pensionari

 

+ ca noi nu avem canalizare(inca) deci nush unde arunca....resturile oribil mirositoare....aaaa...sa nu mai vb de muste e plin...trebuie sa stropesc cu solutie dupa fiecare ploaie ca sunt cu sutele :)

 

eu iubesc animalele...dar in cazul asta imi vine sa..... :lol:

 

asa ca pls help poate aveti vreo idee :soc:

 

P.S cu primaria am vb...au voie :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa-l astepte? Englezii si-au scos mos craciunii de la naftalina.. cica oamenii isi fac cumparaturile pentru sarbatori cu 4 luni inainte.. si-au zis sa fie in ton. :lol:

 

 

Nu prea ai ce le face.. ai incearcat sa vorbesti cu vecinii tai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la cei de la mediu am vb m-au trimis la primarie si primaria mi-a raspuns sec ca DA au voie...

 

si nu prea am ce sa vb cu ei...ca imi urasc cainii(cica latra prea mult) si daca le vorbesc mi frica ca ma mai trezesc cu cainii otraviti domane fer!

 

sunt oameni batrani cu idei fixe si nu ma pot astepta la intelegere din partea lor :)

 

imaginati-va seara sa stai frumos cu prietenii la un gratar un suc...in miros de cocina :lol: e aiurea

 

acuma hai ca anul asta sa zicem ca ii mai suport dar de la anul...nush ce ma fac...si sincer singurele metode(neortodoxe)ar fi...sa zicem sa se imbolnaveasca porcii de vreo gripa :soc:

 

daca nu as avea animale pe langa casa..sincer le-as zice in fata! dar asa...nu...ca ii cunosc si stiu ca sunt razbunatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau in oras la casa si anul trecut am avut aceeasi problema cu vecinul din spatele curtii , exact unde aveam terasa si gratarul .La fel ca si tie iti trecea pofta sa mai mananci ceva .

Am vorbit cu o prietena de la Directia Sanitar Veterinara , mi-a cerut nume , strada , numar ( cele ale vecinului ) ,le-a facut o notificare .

Am asteptat ce-i drept Craciunul dar anul acesta am scapat de porci .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×