Sari la conținut
Forum Roportal
Master_

Adam Eva Cain Abel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, este vorba de incest, doar ca pe timpul acela aveau autorizatie se formeze orice fel de combinari sau aranjamente.

 

Gelozie, invidie... mai conteaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu cred ca Adam,Eva ,Cain si Abel erau singurii de pe Pamant in acel moment asa nu cred ca a fost vorba de incest.Imi amintesc faptul ca totusi in Biblie scrie ca ei s-au impreunat cu alte fiice ale oamenilor.Dar ,ca sa nu vorbesc din amintiri,am sa caut versetul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum nu cred ca Adam,Eva ,Cain si Abel erau singurii de pe Pamant in acel moment asa nu cred ca a fost vorba de incest.Imi amintesc faptul ca totusi in Biblie scrie ca ei s-au impreunat cu alte fiice ale oamenilor.Dar ,ca sa nu vorbesc din amintiri,am sa caut versetul respectiv.

Si oamenii aia,de unde au aparut,daca Adam si Eva erau singurii doi oameni din care a aparut omenirea?

Sunt de parere ca intreaga povsete poate fi privita ca metaforica,cel mult,insa nu cred ca poate fi luata ad literam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum nu cred ca Adam,Eva ,Cain si Abel erau singurii de pe Pamant in acel moment asa nu cred ca a fost vorba de incest.Imi amintesc faptul ca totusi in Biblie scrie ca ei s-au impreunat cu alte fiice ale oamenilor.Dar ,ca sa nu vorbesc din amintiri,am sa caut versetul respectiv.

Otilia, indiferent ca oamenii au fost creati sau nu, la inceput erau putini ca numar.

Unde mai pui ca... tot ce aveau acei oameni erau instinctele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si oamenii aia,de unde au aparut,daca Adam si Eva erau singurii doi oameni din care a aparut omenirea?

Sunt de parere ca intreaga povsete poate fi privita ca metaforica,cel mult,insa nu cred ca poate fi luata ad literam.

 

Eu nu consider ca omenirea a aparut de la Adam si Eva,mitul biblic e departe de a contine adevarul.Oare Dumnezeu este atat de limitat in gandire incat sa ne ofere o singura posibilitate? Sau ...s-ar putea ca Mintea Divina sa considere cat se poate de normal ceea ce noi consideram a fi anormal...si atunci incestul intra in firesc.

 

 

Otilia, indiferent ca oamenii au fost creati sau nu, la inceput erau putini ca numar.

Unde mai pui ca... tot ce aveau acei oameni erau instinctele.

 

Ai dreptate,chiar si in cazul unei colonizari din spatiu numarul indivizilor nu putea fi prea mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este vorba de incest, doar ca pe timpul acela aveau autorizatie se formeze orice fel de combinari sau aranjamente.

 

Gelozie, invidie... mai conteaza?

ce vorbesti tu acolo draguta? ai trait tu ? cum adica "gelozie , invidie ce mai conteaza?"... nu a fost nici un incest ..documenteaza-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu intru in vorba cu tine ... nu stiu ce ai cu mn serios ? ce esti asa rau ce crezi ca nu se simte?eu vreau sa te evit ...vorbim in momentul in care vad o schimbare in bn la tine pana atunci nu( ai avut ocazia sa vb pe privat si sa-mi faci astrograma ai avea acordul meu si daca erai asa bun astrolog si citeai printre randuri vedeai ca nu eu am un fix ci tu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am niciun fix, sa auzim cum a fost!

Sau nici cu mine nu intri-n vorba?

 

N-a fost incest, dar ce-a fost? Cum s-au inmultit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×