Sari la conținut
Forum Roportal
Carla_carla

Clasica poveste: cand doar unul din parteneri iubeste. ..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

va scriu dupa ceva timp , caci in momentul asta simt ca doar aici imi pot descarca sufletul.

..............

El nu ma poate intelege ...iar asta ma doare enorm. Am suferit f mult azi, m-am tavalit pe jos, la propriu....de mult nu ma mai descarcasem in felul asta. Acum ma simt f rau, nu am reusit sa mananc mai nimic toata ziua...

 

Nu merită să suferi pentru o astfel de persoană.. Mai bine treci peste el. Nu te merită, doar se foloseşte de tine..

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate m-am comportat prosteste, dar asa am simtit. Pana la urma , azi, m-am hotarat sa-i raspund...si i-am spus si motivul pt care sunt suparata. In loc sa incerce sa se scuze in vre-un fel (cum banuiam eu) , m-a intrebat foarte calm, daca il iubesc. I-am spus ca nu inteleg rostul intrebarii, dar ca nu, nu il iubesc. Mi-a fost frica sa recunosc ca il iubesc, dupa atata timp.

El mi-a raspuns, cu o raceala care m-a atins pana in suflet, ca atunci de ce ii fac criza asta de gelozie. Ca nu ii vede rostul.

Dupa cum ti-ai dat singura seama, tipul foloseste santajul emotional pentru a face ce doreste din tine.

Nu intrebi pe cineva, in timpul unei discutii serioase, daca te iubeste pentru a-i taia elanul; asa ceva nu se face.

 

Nah, ce-a fost a fost, dar acum ca stii ce poate, ar fi mai bine sa te indepartezi de el pana nu te "inabusa" cu totul.

 

Si daca tot atinsesem subiectul asta atat de delicat pt mine, am hotarat sa merg pana la capat. I-am spus ca tin la el, ca nu stiu daca il mai iubesc, desi l-am iubit candva, si ca nu mai pot continua relatia asta sexuala cu el.

De ce spui ca este un subiect delicat? Nu esti sigura de sentimentele ce i le porti?

 

Nu a inteles asta....imi tot spunea:"cum adica tii la mine, dar nu vrei sa ma mai vezi?"

Eee, mai da de cateva ori din maini inainte sa se scufunde...

 

Cand si-a dat seama ca nu ma poate face sa imi schimb parerea, a inceput sa ma santajeze emotional. Mi-a spus ca nu ma va mai cauta niciodata, ca nici macar nu ma va mai saluta pe strada. Mi-a mai spus ca sunt o persoana nehotarata si ciudata, ca nu stiu ce vreau de la viata si ca deja am inceput sa-l enervez.

Am ramas tacuta in fata acestor afirmatii, pana mi-a inchise telefonul in nas.

A, dar asta nu inseamna santaj emotional.

Asa stie el sa termine o relatie. :o:

 

Si cand ma gandesc la suferinta asta, cat de comuna ne e noua, tuturor (caci toti o simtitm la un momentdat) si totusi cat de diferit o experimentam fiecare.

Sincer, cred ca dramatizezi in mod inutil.

De prea mult timp te complaci in situatia asta ca sa fie nevoie sa te tavalesti pe jos pentru a te... descarca.

Si pune mana si mananca - doar nu vrei sa te uratesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×