Sari la conținut
Forum Roportal
Piciuk

Abuz sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua... as avea si eu urmatoarea problema... o ruda apropiata mie a fost arestata preventiv acum 30 de zile... pentru cumpararea unor bunuri furate.in aceste 30 de zile fusese eliberat,dar apoi l-au retinut din nou ca facuse procuratura recurs... pentru ca acum 1 saptamana sa fie transferat fara proces fara nimic in alt oras,in alt judet la penitenciar de maxima siguranta,printre oameni cu pedeapsa de peste 15 ani.. este legal sa se faca acest lucru?? va rog sa ma ajutati.. multumesc anticipat!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu dupa 30 de zile daca se hotaraste prelungirea mandatului, atunci el poate fi transferat la un penitenciar. Dar nu sunt 100% sigur de asta. Poate o sa vina cineva care e mai in domeniu si o sa zica exact cum stau lucrurile.

 

Sau cel mai bine e sa vorbeasca ruda respectiva cu avocatul lui si sa hotarasca ce e de facut.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nu putea sa il mai tina in arest preventiv la sectie si deaceea la transferat , justita din Romania !

Intrebarea mea este : avocatul lui ce a facut??? daca are avocat din oficiu clar...

Editat de djody

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil nu putea sa il mai tina in arest preventiv la sectie si deaceea la transferat , justita din Romania !

Intrebarea mea este : avocatul lui ce a facut??? daca are avocat din oficiu clar...

avocatul lui dupa ce a cerut o suma imensa nu a miscat nimic.. nici nu a citit dosarul... iar chestia ce ma alarmeaza pe mine e ca la prelungirea mandatului de arestare a fost judecat cu usile inchise pe motiv ca reprezinta un pericol public... pentru ce??pentru ca a cumparat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce a cumparat mai exact? Ca ma indoiesc ca el ar fi arestat daca ar fi cumparat un bun fara sa stie ca e furat. Banuiesc ca a facut ceva mult mai grav.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce a cumparat mai exact? Ca ma indoiesc ca el ar fi arestat daca ar fi cumparat un bun fara sa stie ca e furat. Banuiesc ca a facut ceva mult mai grav.

nu am ce sa zic ca nici el nu e usa de biserica... e vorba ca se ocupa ilegal cu carne de vaci... deci le cumpara fara pasaport... din motivul asta nu avea de unde sa stie daca sunt furate sau nu... dar pentru ceea ce facea el nu primea decat o simpla amenda,dar nu cred ca era cazul sa il mute din judet pentru asta. ca doar nu era criminal si nici violator.. doar isi castiga painea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×