Sari la conținut
Forum Roportal
Bebelusza

Culori acrylice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, ma numesc Alexandra, si as avea cateva intrebari...am folosit culori de apa pe panza si a iesit foarte bine...dar acum am ajuns undeva unde nu prea stiu ce sa fac....am locuit in italia 10ani,acolo aveam toate materialele necesare pentru pictura... acum sunt inapoi in romania si nu am nici cea mai mica idee de unde sa le achizitionez la un pret rezonabil... daca aveti vreo idee va rog frumos sa ma ajutati...locuiesc in timisoara! si am nevoie de vopsele acrylice, dar in special de panza...sau daca imi puteti spune cum sa o fac singura acasa.... multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

culorile acelea de apa se numesc acuarele :o: si le gasesti peste tot, inclusiv la librarii

daca ai gasi Fondul Plastic in Timisoara(ar trebui sa existe) atunci ti-ai putea lua de acolo acrilice, tot felul de vopseluri, panze si ce mai ai nevoie.

La galeriile de arta preturile sunt mai mari la panze.

Nu-ti sugerez sa te aventurezi sa-ti prepari singura panzele daca nu ai mai incercat asta. E mult de lucru si nu e usor. Pe topicul "tehnica picturii in ulei" la un moment dat s-a discutat despre acest subiect.

Eventual sa-ti arate cineva cum se procedeaza, sa vezi cu ochii tai ce se si ce nu se face.

Stai linistita ca si in Romania o sa gasesti ce ai nevoie pentru pictura.

 

Te asteptam cu poze, sa vedem si noi ce pictezi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, ma numesc Alexandra, si as avea cateva intrebari...am folosit culori de apa pe panza si a iesit foarte bine...dar acum am ajuns undeva unde nu prea stiu ce sa fac....am locuit in italia 10ani,acolo aveam toate materialele necesare pentru pictura... acum sunt inapoi in romania si nu am nici cea mai mica idee de unde sa le achizitionez la un pret rezonabil... daca aveti vreo idee va rog frumos sa ma ajutati...locuiesc in timisoara! si am nevoie de vopsele acrylice, dar in special de panza...sau daca imi puteti spune cum sa o fac singura acasa.... multumesc mult!

 

In Timisoara poti gasi la galeria "Helios " in centru langa Catedrala sau la " Bastion " pe Calea Aradului imediat dupa sensul giratoriu cum mergi spre Arad pe stanga , dar poti gasi si il centrele comerciale asa cum gaseai in Italia la supermercato sau la cartolleria. La Real pe Cl.Aradului am vazut panze gata preparate pentru incepatori.Daca doresti si alte informatii incerca la UAP in Parcul rozelor .

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×