Sari la conținut
Forum Roportal
Master_

Ce insemnatate are crucea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca s-a rupt nu mai are nici o insemnatate, in cate bucati s-a rupt? :cheer: dar de ce s-a rupt "crucea de la gatul unei persoane"? ei asta da intrebare... s-a rupt asa de nebuna? a atarnat cat a atarnat si s-a hotarat intr-o fractiune de secunda sa se rupa? sau poate a scartait inainte mai mult timp :spiteful: ... vezi tu? semnificatia ruperii crucii depinde de la situatie la situatie :no:

 

Da' tu nu erai musulman? :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce insemnatate sa aibe?

 

Ia gandeste-te altfel: atat timp cat ti-a stat la gat, ai levitat, ti s-au intamplat lucruri mirifice, ai fost deasupra conditiei umane?

Crezi ca minuni se intampla numai celor cu lantisoare cu cruci? Ii ocolesc necazurile?

Sau oare asa ne placem sa credem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o intrbare serioasa si rog pe cei care au idei sau cunostinte despre asa ceva sa comenteze acest subiect

daca ti se raspunde vei pricepe oare? :spiteful: despre venerarea sfintei cruci ..... :scare: apoi poate pricepi ce insemnatate poate sa aiba :cheer:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io inteleg ca Allber a intrebat ce inseamna (daca inseamna ceva) urmatorul eveniment: un om poarta un lant cu cruce la gat. La un moment dat, acest lant sau crucea (din ce zice el, inteleg ca crucea) se rupe.. probabil din senin.

 

Omul nu v-a intrebat care este sensul crucii, ce inseamna ea pentru crestini sau nu.

 

 

Ce buni suntem la misto-uri. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o intrbare serioasa si rog pe cei care au idei sau cunostinte despre asa ceva sa comenteze acest subiect

Nu stiu sa existe vreo superstitie in legatura cu ruperea cruciulitei.

Si daca ar exista... tot un drac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nightwish, eu nu am facut misto de el, cu toate ca intrebarea in sine e mortala :scare:

 

I-am zis ca nu are nici o insemnatate "ezoterica" faptul ca acea cruce s-a rupt; dar, pe de alta parte se poate cerceta "de ce" s-a rupt... O miscare brusca, si materialul (ce o fi fost el, a cedat) sau UZURA materialului care a cedat in timp :cheer:

 

 

Faptul ca am intrebat in cate bucati s-a rupt a fost numai pt satisfacerea curiozitatii mele feminine :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×