Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai venit cam nervos pe forum si ...e naspa.Totusi ...

stiu ca iti suna aiurea ce iti spun acum, insa incearca...

 

fa-ti un exercitiu zilnic (ma rog, in masura in care poti face asta ) de a te intilni cu ,, nesuferitul". Dupa un timp o sa iti dai seama ce sentimente ti-au mai ramas atit pentru ea cit si daca mai este aversiunea atit de mare fata de el.

Nu e musai sa ii vorbesti daca nu vrei, principalul e sa te obisnuiesti cu aparitia si prezenta lui. Si discuta mai mult cu ea pe acest subiect. Cind va fi epuizat, nu o sa mai fie nimic care sa te macine. (sper)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost cam bleguta nu-i asa ? dar lasa nervii pe ea. Deocamdata spune-i ca vrei sa-l bati pe colegu, findca te oftica.

Daca zice ca i-ar place, e super cool. Daca nu, e cam naspa treaba, adica ai putea sa revii la starea de acum.

:spiteful:

crezi ca ajuta la ceva daca-i da ceva pumni? :cheer:

daca ei nu i-ar pasa ar putea sa refuze spunand ca nu mai are nicio treaba cu prezentul, ca baiatu' respectiv apartine trecutului..

 

mai sunt alte fete care ar spune.."daca tot insisti pe treaba asta, atata timp cat eu am spus ca nu mai am nimic cu el, si ca apartine trecutului, ramai cu el." :scare: (cunosc)

Editat de Chikitina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost cam bleguta nu-i asa ? dar lasa nervii pe ea. Deocamdata spune-i ca vrei sa-l bati pe colegu, findca te oftica.

Daca zice ca i-ar place, e super cool. Daca nu, e cam naspa treaba, adica ai putea sa revii la starea de acum.

 

sfat super inteligent , sa dai in cap la altul pt simplu fapt ca te oftica ceva in cap la tine ... DUDE si daca ea nu accepta e naspa treaba , nu mai e super cool tipa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex .

nu esti gelos.

doar te oftici ca cel pe care nu il sufereai i-a tras-o inaintea ta.

si ca exista posibilitatea sa-i fi si placut. si poate ca va si compara (fara suparare, e ceva normal)

sfat: n-am, ti-au dat destule sfaturi ceilalti pana acum

consolare: poate tu i-o tragi mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
consolare: poate tu i-o tragi mai bine

 

indif ca i-o trage mai bine sau nu, cert e ca ala a fost primul!

deci, tu esti al doilea, al treilea, al noolea, ca nu stii intre ala si tine cati au mai fost.

eu zic sa-ti iei o virgina de 11 ani. verifica intai sa fie virgina, si apoi creste-o intr-o colivie.

 

ps: iti dau voie si sa ma injuri. realitatea e realitate. altul ti-a luat-o inainte :spiteful: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: Dude, problema ta nu este ea ci tu insuti. Daca vrei sa fii fericit vreodata cu cineva ar trebui sa faci ceva sa-ti imbunatatesti parerea despre tine insuti. Mi se pare mie sau te simti amenintat de "calitatile" celuilalt? Daca ai incredere in tine si iti place de tine si de cine esti tu ar trebui sa folosesti ocazia sa-i demonstrezi ca esti cu mult mai bun decit celalalt din toate punctele de vedere. Deci lucreaza la "self esteem" si cind esti fericit cu tine, cu cine esti tu si cu ce ai realizat abia atunci incearca sa te implici intr-o relatie serioasa, pina atunci...take-it easy, la fete le place gelozia pina la un punct doar, iar tu, mi se pare ca deja esti dincolo de punctul ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: Dude, problema ta nu este ea ci tu insuti. Daca vrei sa fii fericit vreodata cu cineva ar trebui sa faci ceva sa-ti imbunatatesti parerea despre tine insuti.

 

Dar ce vrei mai, poate ca asta, de scrie aici pe forum e si nashpa si fara d'alea, fara d'alea, celalalat o fi avand di tote, si frumos, si dastept si cu bani, si cu succes la pitzi, p'ala il doare la basca, i-a tras-o lu' don'soara, alta la rand, pe cand inculpatul de mai sus poate nici la pat nu exceleaza, cum spuneam o fi si urat...tre sa ne convingem :scare: ...pune muica o poza sa te vedem, ca iti crestem noi selfistimu' :cheer:!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru faptul ca realizezi ca e o problema destul de serioasa.

 

Eu ti-as spune ca, daca simti ca te copleseste atat de tare gelozia, ar fi foarte bine sa iti inchei relatia cu domnisoara. Pentru ca, pe zi ce trece, devine si mai frustrant si, la un moment dat, o sa rabufnesti.

Si nu o sa rabufnesti cand ai s-o prinzi pe domnisoara zambind vreunui trecator, ci cand o sa-si curete unghiile si ii sare o unghiuta pe tine.

Adica din nimic.

Pentru ca trecutul nu se poate schimba. Si probabil nici resentimentele tale fata de colegul hulit. Dar, cel mai grav, nici resentimentele fata de EA insasi.

Pentru ca tu ai un puternic resentiment chiar fata de ea, oricat de aberant ti se pare.

Si daca o sa continui sa traiesti asa, ba chiar sa ii marturisesti gandurile tale 'criminale', nu faci altceva decat sa ii conferi si sa ii indici ei o metoda sa te faca KO instantaneu cand, la o proxima cearta, cand lucrurile degenereaza, sa te trezesti ca iti spune ca il regreta pe ala, ca ala era mai bun, samd.

Chiar daca nu e asa, o sa ti-o spuna ca sa te raneasca.

 

Daca esti puternic si abil iar ea, prin comportamentul ei, te ajuta, treci peste asta.

Dar e greu.

Daca nu, ti-am prezentat mai sus un scenariu fara exagerari majore.

 

Iar daca rupi relatia, dar nu curand, ci peste vreo 2-3 ani, cand o sa fii prins in mrejele dependentei conjugale, o sa iti fie mult, mult mai greu.

Dupa care, evident, ai sa incepi sa regreti ca te-ai aprins din atata lucru si sa te invinovatesti.

 

Nu e fictiune, e viata insasi.

Haioasa, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dude, is departe de a fi agresiv, cred ca sunt si departe de a fi agresiv in vorbire, nici macar nu am zbierat vreodata la ea. Am spus ca imi vine sa o iau la palme doar ca sa aveti o idee despre starea mea de spirit...in fine..poate aici sunteti obisnuiti cu tot felul de maniaci si luati fiecare cuvant mot a mot :spiteful:

Apoi faza cu 20 de persoane pe semenstru nu se aplica aici, o cunosc foarte bine, pana in anu 3 avea o relatie de peste 5 ani.

 

e bine ca nu ai zbierat.

felicitari sincere.

 

am auzit ca numai oile zbiara. daca mai sunt si alte animale care fac asta te rog sa faci o lista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 24 de ani si o prietena de 24 de ani. Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex . Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

 

 

Dacă vă veţi căsători, toată viaţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×