Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dude, daca vrei sfaturi nu ne lua cu "dude" si daca crezi ca aici sunt numai maniaci nu ne mai cere sfatul... :lol:

 

:cry:

 

fara suparare dar esti off topic. pentru ca nu "te-am luat" pe tine cu "dude" deci te bagi in discutie fara sa spui nimic. Si nu am spus ca pe aici DOAR maniaci, asa ai vrut tu sa intelegi. Apoi nu mi se pare nimic jignitor folosind apelativul "dude"... oricum.

 

"Dude", cuvintele tale spun foarte multe.. poate mai mult decat ti-ai fi dorit. Indiferent ce gandesti tu si te amagesti ca esti intr-un fel sau altul.. scrisul, exprimarea, te va demasca.

Esti putin tra-la-la in ceea ce priveste felul in care pui problema. Atat timp cat ea este acum cu tine, iti este fidela, ce te mai roade de tipul ala? Ti-e ciuda ca o ajuns la comorile ei inaintea ta?

 

Gizas.

 

Vazand ce ai bolduit tu la quote imi dau seama ca insisti sa te concentrezi pe forma si nu pe fond. Mersi de...sfaturi.

In ceea ce priveste scrisul tau - vezi ca te bate limba romana (la capitolul acorduri) si nu sta bine unui moderator :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dudee (ca sa fiu in ton si io), cine nu e cu tine e impotriva ta, asa-i?!

Stai asa sa intelegem si noi. Sau io. Gagica asta a ta a fost cu ala de nu il suferi tu IN TIMP ce era cu tine sau inainte?! Ca daca a fost inainte, nu o sa tina nimeni cu tine...

 

LE: acum am vazut subtitlul :scare: esti cu capu' atunci si da, ti-a dat cu teslaaa'n... orgoliu faptu' ca a ajuns ala inaintea ta la "comorile" ei, cum zicea Nightwish (parca! :spiteful: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

 

Cred ca ai nevoie de mai mult decat un sfat.

Gelozia - desi suna aberant - e boala grea.

 

Omule, esti gelos. Trebuie sa faci ceva astfel incat gelozia ta sa nu degenereze in ceva mai urat.

 

E suficient ca o simte si si mai rau daca o manifesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate...

 

Vezi concordanta timpurilor. Plus precizarea "ex" .

Deci, care e problema ta ? gelozia pe un ex?

Tu traiesti in trecutul ei sau in prezentul vostru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum)...

 

daca ar fi fost un tip cu care tu te intelegi bine,mai aveai ceva impotriva?...pana la urma,de ce nu-l suportai pe ala si de ce e fost coleg de facultate?

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fara suparare dar esti off topic. pentru ca nu "te-am luat" pe tine cu "dude" deci te bagi in discutie fara sa spui nimic. Si nu am spus ca pe aici DOAR maniaci, asa ai vrut tu sa intelegi. Apoi nu mi se pare nimic jignitor folosind apelativul "dude"... oricum.

 

 

 

Vazand ce ai bolduit tu la quote imi dau seama ca insisti sa te concentrezi pe forma si nu pe fond. Mersi de...sfaturi.

In ceea ce priveste scrisul tau - vezi ca te bate limba romana (la capitolul acorduri) si nu sta bine unui moderator :scare:

Oi fi eu offtopic, dar mi se pare hilar ca habar n-ai ca i-ai spus "dude"... unei tipe. Pentru ca "the unknown" e femeie, nu barbat. In fine, cum consideri... :spiteful:

 

Concluzia mea (si a celorlalti, de vreme ce si lor li s-a parut interesanta faza cu "dude"...) e ca nu te intereseaza decat sfaturile pe care le-ai putea primi aici, care trebuie neaparat sa corespunda cu ceea ce te astepti tu sa citesti. Altfel te superi. In ceea ce priveste etichetele... m-am lamurit. Daca ai mai citi ce scriu eu in general ti-ai da seama ca eu niciodata nu "ma bag in discutie fara sa spun nimic". Nu am obiceiul sa vorbesc fara sa spun nimic. Dar pot sa vorbesc fara ca tu sa intelegi ceva. E o diferenta.

 

Ca sa nu te obosesc inutil, iti mai spun doar o "chestie": daca vrei sa fii ascultat si sa primesti si sfaturi pe aici, ca si in viata reala, invata sa ii asculti si respecti pe cei din jur intai. Mda, trebuia sa fi invatat asta daca ai terminat o facultate, dar nu e niciodata prea tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare. Prietena ta a avut relatia cu ala inainte sa fie cu tine, sau in timp ce era cu tine? Ca daca era inainte atunci eu nu vad care e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 24 de ani si o prietena de 24 de ani. Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex . Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

A fost cam bleguta nu-i asa ? dar lasa nervii pe ea. Deocamdata spune-i ca vrei sa-l bati pe colegu, findca te oftica.

Daca zice ca i-ar place, e super cool. Daca nu, e cam naspa treaba, adica ai putea sa revii la starea de acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vazand ce ai bolduit tu la quote imi dau seama ca insisti sa te concentrezi pe forma si nu pe fond. Mersi de...sfaturi.

In ceea ce priveste scrisul tau - vezi ca te bate limba romana (la capitolul acorduri) si nu sta bine unui moderator :spiteful:

 

Hmm.. lol.

 

Nu insistam pe nimic, domnule. Ti-am aratat exact care afirmatii iti dau cu "firma in cap" pentru ca tu sustineai ca nu esti agresiv deloc. Afirmatiile respective exact asta transmit. Ca tu nu vrei sa accepti si sa recunosti acest lucru, nu este problema mea.

 

Gelozia in sine este o boala urata, dar sa fii gelos pe un fost partener pentru ca tu nu-l suporti, nu pentru ca partenera ta ti-ar fi dat motive de indoiala, este pura prostie.

Si sincer, mi se pare foarte ciudat ca respectiva nu te-a citit pana acum, nu esti actorul care te crezi.

 

Vrei sfaturi? Trateaza gelozia, daca nu poti singur, apeleaza la ajutorul unui psiholog.

 

Vrei sa fii consolat? Pentru ce? Nu ti-a facut nimeni nimic, totul este in capul tau. Se aplica sfatul de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×