Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 24 de ani si o prietena de 24 de ani. Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex . Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 24 de ani si o prietena de 24 de ani. Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex . Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

 

 

Ai nevoie de mai multe decat crezi ...

prima ... daca n-ai auzit pana acum .... oricare studenta in timpul anilor de studii se va implica amoros/sexual cu mai multi de 20 de persoane pe semestru .... relatiile nu sint SERIOASE doar de petrecut timp, de cunoscut necunoscutul, de experimentat viata, dragostea, sexul si tot ce e intre acesti parametri.

Stiii ca n-o sa faci purici multi langa ea ..... incepe sa faci pasi, temperamentul tau nu se intercaleaza cu prioritatile ei.

Nu incerca sa ridici mana pe ea ca n-ai drept, ea nu traieste din banii tai si tu nu prea esti parte din viata ei.

Daca pe o relatie ce a avut ea inainte sa fie langa tine poti fi asa de manios, mai incolo o condamni la .....

De "Anger Management" ai nevoie, URGENT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai nevoie de mai multe decat crezi ...

prima ... daca n-ai auzit pana acum .... oricare studenta in timpul anilor de studii se va implica amoros/sexual cu mai multi de 20 de persoane pe semestru .... relatiile nu sint SERIOASE doar de petrecut timp, de cunoscut necunoscutul, de experimentat viata, dragostea, sexul si tot ce e intre acesti parametri.

Stiii ca n-o sa faci purici multi langa ea ..... incepe sa faci pasi, temperamentul tau nu se intercaleaza cu prioritatile ei.

Nu incerca sa ridici mana pe ea ca n-ai drept, ea nu traieste din banii tai si tu nu prea esti parte din viata ei.

Daca pe o relatie ce a avut ea inainte sa fie langa tine poti fi asa de manios, mai incolo o condamni la .....

De "Anger Management" ai nevoie, URGENT.

 

Dude, is departe de a fi agresiv, cred ca sunt si departe de a fi agresiv in vorbire, nici macar nu am zbierat vreodata la ea. Am spus ca imi vine sa o iau la palme doar ca sa aveti o idee despre starea mea de spirit...in fine..poate aici sunteti obisnuiti cu tot felul de maniaci si luati fiecare cuvant mot a mot :cry:

Apoi faza cu 20 de persoane pe semenstru nu se aplica aici, o cunosc foarte bine, pana in anu 3 avea o relatie de peste 5 ani.

Editat de Ale-x-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dude, daca vrei sfaturi nu ne lua cu "dude" si daca crezi ca aici sunt numai maniaci nu ne mai cere sfatul... :lol:

 

:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 24 de ani si o prietena de 24 de ani. Suntem impreuna de mai bine de 4 luni, ne intelegem foarte bine, e ok dar recent am aflat de o scurta relatie a ei cu un fost coleg comun de facultate, pe care eu nu-l suportam (cu atat mai putin acum), care a implicat sex . Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

 

"Dude", cuvintele tale spun foarte multe.. poate mai mult decat ti-ai fi dorit. Indiferent ce gandesti tu si te amagesti ca esti intr-un fel sau altul.. scrisul, exprimarea, te va demasca.

Esti putin tra-la-la in ceea ce priveste felul in care pui problema. Atat timp cat ea este acum cu tine, iti este fidela, ce te mai roade de tipul ala? Ti-e ciuda ca o ajuns la comorile ei inaintea ta?

 

Gizas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai nevoie de mai multe decat crezi ...

prima ... daca n-ai auzit pana acum .... oricare studenta in timpul anilor de studii se va implica amoros/sexual cu mai multi de 20 de persoane pe semestru .... relatiile nu sint SERIOASE doar de petrecut timp, de cunoscut necunoscutul, de experimentat viata, dragostea, sexul si tot ce e intre acesti parametri.

Stiii ca n-o sa faci purici multi langa ea ..... incepe sa faci pasi, temperamentul tau nu se intercaleaza cu prioritatile ei.

Nu incerca sa ridici mana pe ea ca n-ai drept, ea nu traieste din banii tai si tu nu prea esti parte din viata ei.

Daca pe o relatie ce a avut ea inainte sa fie langa tine poti fi asa de manios, mai incolo o condamni la .....

De "Anger Management" ai nevoie, URGENT.

 

oricare ?! :cry:

unele poate ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce are dude?

Ca doar nu e injuratura. Cum vreti sa se adreseze? Stimati cetateni? Dragi tovarasi?

 

Omule, esti gelos. Trebuie sa faci ceva astfel incat gelozia ta sa nu degenereze in ceva mai urat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi am reusit sa-mi maschez in mare masura frustrarea sunt atat de iritat incat parca imi vine sa o palmuiesc..

Nu stiu daca am nevoie de un sfat sau doar sa fiu consolat...

 

Nu inteleg din ce motiv esti frustrat?O relatie anterioara relatiei voastre e problema ei,nu a ta :lol:...si nici macar problema nu e...e experienta de viata si nimic mai mult...

 

Tu esti la prima relatie cu o fata? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×