Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Ingerul ia sufletul unui om

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mdeci.. topicul asta era despre ce se intampla cu un suflet dupa moarte, in speta ridicarea la cer...

 

Sa va zic sincer, sunteti foarte blocati in a va demonstra reciproc ca aveti dreptate, cand nu stiti, de fapt, nimic. Nimeni, credincios sau nu, nu detine adevarul absolut, nimeni nu poate spune ca lucrurile stau intr-un fel sau altul. Nu aveti, nici una dintre parti, nici o dovada concreta (ca tot le cere kontro) care sa va sustina cuvintele la modul absolut.

 

Va certati precum niste copii, desi sunteti bine trecuti prin viata, mare parte dintre voi, care are jucaria mai frumoasa.

 

CE CONTEAZA??? Daca pana acum n-ati invatat ca fiecare traieste in lumea/realitatea pe care o doreste si ca fiecare are dreptul sa creada in fix ce doreste, ca daca unii nu cred sau cred ceva nu inseamna ca lucrurile chiar stau asa, n-o sa invatati nici de acum inainte. Multa vreme.

 

Nu dati dovada decat de lipsa de maturitate pentru ca nu sunteti in stare sa acceptati ca cel de langa voi nu e nici idiot, nici tampit, nici paranoic daca nu crede aceleasi lucruri ca voi.

 

Religia si mai ales credinta, nu este, de departe, ceea ce a ajuns din cauza contrelor astora inutile. Nu se rezuma la interpretarea bibliei.. a traducerilor ei, de fapt. Si nici la nu stiu tanti ce a afirmat nu stiu ce.

 

Reveniti-va!

 

 

Topic inchis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×