Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Ingerul ia sufletul unui om

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A Sacred Place .

 

It was November 1976 when the monk Andrea, finished his first mandate as an abbot of the Monastery of Aghiou Pavlou, wanted to retire in silence in one metoki (property) of the monastery in the locality of Monoxiliti in the first part of the territory of the Holy Mount Athos, where the small church is dedicated to St. Nicolas.

 

The coast along the metoki is characterized by the presence of many cliffs, three of them, very similar between them, come up from the sea and are called "tria adelfia" (three brothers). The house of the metoki is located in the center of a valley, separated from the sea by a small hill which doesnβt permit to scrutinize the horizon. Pater Andrea was used to go down to the seashore praying with the kombuskini (the orthodox βrosaryβ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu intrebi un preot ortodox?

 

Omul acela cred ca s-a dus in rai daca a lasat Dumnezeu lumea sa-l vada mergand la cer.

 

Deci fratilor nu va departati de Biserica Ortodoxa ca in loc de mancare pentru viata vesnica sa luati simboluri. In primii 1500 de ani cand protestantismul cu erorile lui nu exista , toti crestinii luau mancare pentru viata vesnica nu simboluri si toate documentele istorice pana la 1500 spun asta asa ca atentie. Nu vezi documente istoric inainte de 1500 sa vorbeasca de simboluri. Mancarea pentru viata vesnica de la Biserica Ortodoxa daca o iei IIsus te va invia in ziua de apoi si vei avea viata vesnica:

Ioan 6:54

54. Cel ce măn

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu intrebi un preot ortodox?

 

Omul acela cred ca s-a dus in rai daca a lasat Dumnezeu lumea sa-l vada mergand la cer.

 

Deci fratilor nu va departati de Biserica Ortodoxa ca in loc de mancare pentru viata vesnica sa luati simboluri. In primii 1500 de ani cand protestantismul cu erorile lui nu exista , toti crestinii luau mancare pentru viata vesnica nu simboluri si toate documentele istorice pana la 1500 spun asta asa ca atentie. Nu vezi documente istoric inainte de 1500 sa vorbeasca de simboluri. Mancarea pentru viata vesnica de la Biserica Ortodoxa daca o iei IIsus te va invia in ziua de apoi si vei avea viata vesnica:

Ioan 6:54

54. Cel ce măn

Editat de Apopii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubiti credinciosi...de ce TREBUIE sa mergeti la biserica,sa-i respectati invataturile,dogmele canoanele? -pentru ca altfel ajungeti in iad.

Si in iad,o sa ardeti in foc si pucioasa,in cazane cu smoala clocotita,in intuneric si singuratate,pentru vesnicie! :spiteful:

 

Iata esenta ortodoxiei! :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata, sa faci bine sa traduci textul din engleza in romana.

 

Multumesc.

 

 

Sa fie clar eu vreau in IAD, acolo macar e cald si nu platesc intretinere, in plus pot sa fac tot ceea ce este placut. Cui nu-i place in IAD, in RAI cu voi, stati sa inghetati de frig si sa priviti in genunchi la maicute care fac gargara sa li se ierte pacatele.

Asta de unde ai mai scos-o? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Demonstratie simpla ca sufletul se desparte de trup si ca vine un inger

 

In timpul nostru medicina a evoluat si e capabila sa intoarca oameni din moarte clinica. Daca nu ar exsta suflet atunci ar trebui sa avem o rupere de film Zzzzzzzzzzzzz si reluare film. Insa cei ce vin din moarte clinica povestesc aceleasi lucru pe care il povesteste ortodoxia. Adica au vazut ingerul pazitor care i-a dus in lumea cealalta unde au vorbit cu Dumnezeu , IIsus, Fecioara Maria.

Unii dupa operatie au povestit cum sufletul li s-a despartit de trup si s-a dus la o a treia camera si au povestitce se intampla acolo si spre stupoarea celor prezenti s-a confirmat, adica omul desi era operat si nu s-a miscat din pat a povestit ce s-a intamplat la 3 camere distanta. NDE e si disciplina de studiu si cercetare. Sunt extrem de multe povesti si lucrari stiintifice cu privire la NDE, deci exista suflet si exista si viata dupa moarte.

 

2.Referitor la mancarea pentru viata vesnica

 

Cand Biserica Catolica era Ortodoxa in anul 800 s-a petrecut la Lanciano un miracol, painea si vinul s-a transformat in trupul si sangele Domnului. Analizele medicale facute in zilele noastre arata ca carnea e de om din inima si sangele e de om. Acest lucru s-a intamplat si in Moldova si exista o povestire a parintelui Cleopa despre asta.

 

Mai mult in aceasta poza vezi un inger langa preotul ce da mancare pentru viata vesnica:

02.jpg

 

Si aici sunt in film 2 poze cu ingeri aparand cand preotul iese prin protile Imparatesti si da mancare pentru viata vesnica unor oameni:

Miracles with angels: 2:43 si la 2:38

 

Portile Imparatiei Ceresti sunt in fiecare Biserica Ortodoxa si Duminical Preotul iese prin aceste porti si da mancare de viata vesnica credinciosilor.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta de unde ai mai scos-o? :spiteful:

 

Unii sunt de parere ca este bine in rai si aduc argumente din biblie, amenintand in acelasi timp cu iadul, eu am procedat invers aducand argumente cotidiene. Sunt tot atat de valabile ca si argumentele biblice, din punctul meu de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai dimineata, ti-am mai spus eu cae treaba cu poza aia...

TU chiar nu vrei sa auzi? Citeste Biblia, nu dogmele unor oameni plini de interese murdare in lumea bisericii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata esenta ortodoxiei! :spiteful:

Nu, esenta ortodoxiei este puparea mainilor de morti, inchinarea la oameni, facerea de icoane si nerespectarea Cuvantului lui Dumnezeu.

 

Iar in Scriptura nu scrie ca poti vedea duhuri, ba din contra. Insa, ei asculta de niste nebuni care viseaza numai prostii Sci-Fi.

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×