Sari la conținut
Forum Roportal
the_listener

Sunt nebun

Postări Recomandate

Scrii in prostie prea mult despre ceva total aiurea... nu vad ce urmaresti, n-ai nici un scop anume... postezi degeaba niste mesaje fara nici un sens {ma refer la Dumnezeu-schizofrenul}. Io nu asa imi imaginez un individ de varsta ta.

Si asta inseamna ca sunt schizofrenic? Ca nu esti tu de acord?

 

Iesi afara.

 

Inca ceva=> tu stai si urmaresti userii {am dat click de 2 ori profilu tau si tu erai pe topicu => "Cine este online" :P } ;) ,

Iar tu ma urmaresti pe mine, ha?

stai pe forum toata ziua... cand erai moderator ,ma tot gandeam cum dracu reusesti sa postezi peste tot, esti obsedat de forumu asta :yes:

Iar eu cred ca nu trebuie sa iti dau tie explicatii despre ce si cum fac.

 

Nu ai prea multe in creier, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi este teama ca pe aici nu este nimeni nebun sau schizofrenic. Intre schizofrenie/nebunie si geniu nu exista o granita bine delimitata. La orice nebun/schizofren se constata existenta unui strop de geniu, ca si la orice geniu, existenta unui strop de nebunie. Eu mi-as dori sa fiu macar un pic nebuna. Asta ar insemna ca as avea macar un pic de geniu. Din pacate, sunt un om normal - adica mediocru. :P

 

Daca o persoana sau un grup de persoane dezvolta in subconstient un anumit soft, diferit de softurile prezente in mintile majoritatii, nu inseamna catusi de putin ca persoana si/sau grupul sunt marcati de nebunie. Ei au doar un mod diferit de a gandire si manifestare in comparatie cu majoritatea. Nimeni nu poate demonstra ca softurile inoculate de familie si societate in mintile majoritatii sunt mai normale decat cele prezente in mintile unui grup restrans. Din pacate, in ambele cazuri aceste programe nu au nici-o legatura cu adevarul absolut.

 

Daca analizam cu atentie tot ce ne inconjoara, vom constata ca in orice mediu (familie, sicietate, politica, religie, etc) nu exista altceva decat manipulare, manipulare, manipulare. Am fost, suntem si mereu vom fi manipulati. Si ce este cel mai grav, la randul nostru devenim manipulatori.

Editat de mihaela1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi este teama ca pe aici nu este nimeni nebun sau schizofrenic. Intre schizofrenie/nebunie si geniu nu exista o granita bine delimitata. La orice nebun/schizofren se constata existenta unui strop de geniu, ca si la orice geniu, existenta unui strop de nebunie. Eu mi-as dori sa fiu macar un pic nebuna. Asta ar insemna ca as avea macar un pic de geniu. Din pacate, sunt un om normal - adica mediocru. :P

 

Daca o persoana sau un grup de persoane dezvolta in subconstient un anumit soft, diferit de softurile prezente in mintile majoritatii, nu inseamna catusi de putin ca persoana si/sau grupul sunt marcati de nebunie. Ei au doar un mod diferit de a gandire si manifestare in comparatie cu majoritatea.

foarte corect . poanta e ca toata lumea tinde sa fie mediocra si nu vor in ruptul capului sa iasa afara din carapacea asta idioata, iar cand unul scoate capul si vede ca mai exista si altceva decat carapacea il fac schizo . traim in societate si asta ne ocupa tot timpul .

Nimeni nu poate demonstra ca softurile inoculate de familie si societate in mintile majoritatii sunt mai normale decat cele prezente in mintile unui grup restrans. Din pacate, in ambele cazuri aceste programe nu au nici-o legatura cu adevarul absolut.

adevarul absolut nu il detine nimeni , fiecare are adevarul lui care este mai adevarat si mai bun decat adevarul tau (vezi dezbaterile religioase ;))

Daca analizam cu atentie tot ce ne inconjoara, vom constata ca in orice mediu (familie, sicietate, politica, religie, etc) nu exista altceva decat manipulare, manipulare, manipulare. Am fost, suntem si mereu vom fi manipulati. Si ce este cel mai grav, la randul nostru devenim manipulatori.

 

nu numai ca devenim dar chiar ne dorim si asta se intampla din frageda pruncie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
foarte corect . poanta e ca toata lumea tinde sa fie mediocra si nu vor in ruptul capului sa iasa afara din carapacea asta idioata, iar cand unul scoate capul si vede ca mai exista si altceva decat carapacea il fac schizo . traim in societate si asta ne ocupa tot timpul .

 

Asta este alegerea fiecaruia. Faptul ca tu incerci sa iesi din carapace, nu te face mai bun ca ceilalti. Pur si simplu, nu este momentul potrivit. Fiecare o face in timpul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este alegerea fiecaruia. Faptul ca tu incerci sa iesi din carapace, nu te face mai bun ca ceilalti. Pur si simplu, nu este momentul potrivit. Fiecare o face in timpul lui.

 

 

asa si daca eu vad altfel lucrurile inseamna ca sint schizo ? "bravo natiune halal sa-ti fie" :cry:

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu stiu, asta incercam sa aflam.. care e acea normalitate a societatii dincolo de care esti considerat cu probleme la etaj. :)

 

 

pai e normal sa crezi ca exita dumnezeu dar daca vorbesti cu el si iti raspunde esti schizo.

e normal sa crezi ca exista ingeri dar daca lucrezi cu ei esti un nebun newage-ist .

si exemplele pot continua :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scrii in prostie prea mult despre ceva total aiurea... nu vad ce urmaresti, n-ai nici un scop anume... postezi degeaba niste mesaje fara nici un sens {ma refer la Dumnezeu-schizofrenul}. Io nu asa imi imaginez un individ de varsta ta.

 

Inca ceva=> tu stai si urmaresti userii {am dat click de 2 ori profilu tau si tu erai pe topicu => "Cine este online" :cry:} :lol: ,stai pe forum toata ziua... cand erai moderator ,ma tot gandeam cum dracu reusesti sa postezi peste tot, esti obsedat de forumu asta :lol:

 

Si tu cum esti mai prejos de el?

deci faza cu statul pe net nu are treaba cu schizofrenia. Nu ca i-as tine parte-doamne fere lu Kontro- Dar in momentul in care bagi la innaintare argumente de genul se pare ca te simti inferior cumva celuilalt. Pentru ca nu reusesti sa gasesti un argument real si adevarat care sa ateste ceea ce vrei tu sa zici.

Imi este teama ca pe aici nu este nimeni nebun sau schizofrenic. Intre schizofrenie/nebunie si geniu nu exista o granita bine delimitata. La orice nebun/schizofren se constata existenta unui strop de geniu, ca si la orice geniu, existenta unui strop de nebunie. Eu mi-as dori sa fiu macar un pic nebuna. Asta ar insemna ca as avea macar un pic de geniu. Din pacate, sunt un om normal - adica mediocru. :)

 

Hoooo dar nu e neaparat nevoie sa fii nebun pentru a fi inteligent..sau iesit din comun,sunt destui cu probleme la mansarda dar care nu au habar ce inseamna sa fi destept.

dar in genere acei indivizi care sunt ceva deasupra societatii,care nivelul lor e cu mult peste cel mediu ...au in genere anumite probleme de natura psihica.Insa tocmai ca sunt mai destepti stiu sa ascunda sau sa faca sa nu se vada prea repede ceea ce sunt ei cu adevarat.

Pai nu stiu, asta incercam sa aflam.. care e acea normalitate a societatii dincolo de care esti considerat cu probleme la etaj. :lol:

Normalitate e ce consider eu normal pentru mine,daca ma raportez la societate si la cei din jur sunt sanse sa fiu 99% nebuna si cu piticii pusi la cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Carevasazica, cine crede in inchipuiri este sanatos, cei ce nu cred, sunt dubiosi.

 

Nu credeti ca intoarceti pe dos scara valorilor?

Pai si unde am zis eu asa ceva? (ca tot te exprimi la plural)

 

pai e normal sa crezi ca exita dumnezeu dar daca vorbesti cu el si iti raspunde esti schizo.

e normal sa crezi ca exista ingeri dar daca lucrezi cu ei esti un nebun newage-ist .

si exemplele pot continua :cry:

Asta nu ajuta in lamurirea "problemei".

 

Normalitate e ce consider eu normal pentru mine,daca ma raportez la societate si la cei din jur sunt sanse sa fiu 99% nebuna si cu piticii pusi la cap.

1. Cred ca voiai sa folosesti cuvantul "presus".

2. Aici nu este un topic ce trateaza "nebunia" analizand-o strict psihologic, pentru asta este aria dedicata putin mai la vale.

3. Pana una alta, in societatea asta iti duci viata de zi cu zi. Pana nu te retragi undeva in munti si nu mai stii nimic altceva, te raportezi si la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×