Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O femeie terebuie sa simta cand e iubita si cand nu este.

Daca are nevoie de declaratii explicite si pleaca pentru ca nu i le-ai facut atunci merita sa plece.

 

De altfel un om indragostit nu-i capabil sa faca declaratii, se blocheaza, se balbai, se pierde.

Cei care fac asemenea declaratii de regula sunt cu sangele rece, o fac constient de efectul pe care-l urmaresc.

 

Chiar asa ageamie esti in ale domeniului? :yes:

Ai grija ca eu nu te-am facut ageamiu. Ce spui tu sunt scuze penibile. Un barbat "puternic" cum spui tu, stie si sa spuna te iubesc si stie si ce sa faca sa nu devina sclav, cum spui tu. Un om indragostit nu e in stare sa faca declaratii? :P Vorbim de oameni maturi sau de adolescenti aflati la prima dragoste?

Pana si adolescentul nostru a fost in stare sa ii spuna ca o iubeste. Mie sotul meu mi-a zis ca ma iubeste inainte sa ma ceara de nevasta, ce scop urmarea, sa imi puna saiba pe deget? ;)

Hai sa fim seriosi.

O femeie nu "trebuie" sa simta nimic. Nu te doare gura sa ii spui ca o iubesti, daca e asa. Femeile au nevoie sa auda asta. Si barbatii, dar in fine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie terebuie sa simta cand e iubita si cand nu este.

Daca are nevoie de declaratii explicite si pleaca pentru ca nu i le-ai facut atunci merita sa plece.

 

De altfel un om indragostit nu-i capabil sa faca declaratii, se blocheaza, se balbai, se pierde.

Cei care fac asemenea declaratii de regula sunt cu sangele rece, o fac constient de efectul pe care-l urmaresc.

 

Chiar asa ageamie esti in ale domeniului? ;)

crede-ma ca nici mie cand iam spus ca o iubesc nu mia fost asa usor dar pana la urma iam spus. :P

Editat de k_idho009

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai grija ca eu nu te-am facut ageamiu. Ce spui tu sunt scuze penibile. Un barbat "puternic" cum spui tu, stie si sa spuna te iubesc si stie si ce sa faca sa nu devina sclav, cum spui tu. Un om indragostit nu e in stare sa faca declaratii? :P Vorbim de oameni maturi sau de adolescenti aflati la prima dragoste?

Pana si adolescentul nostru a fost in stare sa ii spuna ca o iubeste. Mie sotul meu mi-a zis ca ma iubeste inainte sa ma ceara de nevasta, ce scop urmarea, sa imi puna saiba pe deget? ;)

Hai sa fim seriosi.

O femeie nu "trebuie" sa simta nimic. Nu te doare gura sa ii spui ca o iubesti, daca e asa. Femeile au nevoie sa auda asta. Si barbatii, dar in fine.

Scuze daca te-ai simit ofensata, nu era in intentie.

 

Un barbat indragostit nu mai are controlul, si unul care face lucrurile "ca la carte" nu-i indragostit.

Vorbim de oameni indragostiti sau nu, indifierent ca sunt adolescenti sau nu.

Adolescentul nostru era in relatii de amicitie, nu-i chiar asa de indragostit, de unde si dilema pe care sa o aleaga, si puterea de a accepta orice raspuns.

Femeile care au nevoie sa auda mereau ca sunt iubite nu au incredere in dragostea respectivului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi rastalmacesti vorbele. Nu am zis sa ii repeti nonstop, ca un papagal, ca o iubesti. Eu am inteles, din discutia voastra, ca nu trebuie sa ii spui niciodata ca o iubesti si ca ea e datoare sa simta asta. Daca nu simte, inseamna ca nu ai fost tu destul de convingator si trebuie sa te straduiesti mai mult, nu sa plece ea. :P

Stii.. am auzit multe povesti ale oamenilor care, dupa moartea celui drag, au regretat enorm ca nu i-au zis niciodata cat de mult l-au iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi rastalmacesti vorbele. Nu am zis sa ii repeti nonstop, ca un papagal, ca o iubesti. Eu am inteles, din discutia voastra, ca nu trebuie sa ii spui niciodata ca o iubesti si ca ea e datoare sa simta asta. Daca nu simte, inseamna ca nu ai fost tu destul de convingator si trebuie sa te straduiesti mai mult, nu sa plece ea. :P

Stii.. am auzit multe povesti ale oamenilor care, dupa moartea celui drag, au regretat enorm ca nu i-au zis niciodata cat de mult l-au iubit.

Nu am spus ca nu trebuie sa-i spui niciodata, daca ea intreba sigur ca trebuie sa-i confirmi.

 

Sunt doua aspecte.

Ce apreciaza o femeie la un barbat?

Am scris la Prejudecati despre femei, barbati si dragoste

Ce dovezi de dragoste ii ofera un barbat, si cum o face, cu demnitate sau fara.

 

Esti de acord ca femeile apreciaza "barbatii puternici" capabili sa-si domine sentimentele?

Daca da atunci femeile ii dispretuiesc pe cei care se umilesc pentru iubire, chiar daca le spune cu sinceritate si pasiune cat de mult le iubesc. Asta poate sa le provoace repulsie femeilor.

 

In concluzie nu-i important ce-i spui, important e cum te porti ca barbat, cat de demn.

Sa nu fi perceput ca un sclav al ei pentru ca atunci profita, te trateaza ca pe o carpa pe care o arunca mai tarziu la gunoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus ca nu trebuie sa-i spui niciodata, daca ea intreaba sigur ca trebuie sa-i confirmi.

Daca ajunge sa te intrebe daca o iubesti, e grav :P Ce dovada mai mare decat asta, ca are nevoie sa auda ca o iubesti, vrei??? :yes:

Restul nici nu mai comentez ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus ca nu trebuie sa-i spui niciodata, daca ea intreba sigur ca trebuie sa-i confirmi.

 

Sunt doua aspecte.

Ce apreciaza o femeie la un barbat?

Am scris la Prejudecati despre femei, barbati si dragoste

Ce dovezi de dragoste ii ofera un barbat, si cum o face, cu demnitate sau fara.

Daca te intreaba sunt doua variante: ori se alinta, ori, dupa cum zice Amarena, ai ajuns intr-un punct critic in relatie. :P

 

Esti de acord ca femeile apreciaza "barbatii puternici" capabili sa-si domine sentimentele?

Daca da atunci femeile ii dispretuiesc pe cei care se umilesc pentru iubire, chiar daca le spune cu sinceritate si pasiune cat de mult le iubesc. Asta poate sa le provoace repulsie femeilor.

Nu. Femeile apreciaza un intreg.

 

In concluzie nu-i important ce-i spui, important e cum te porti ca barbat, cat de demn.

Sa nu fi perceput ca un sclav al ei pentru ca atunci profita, te trateaza ca pe o carpa pe care o arunca mai tarziu la gunoi.

Stau si ma intreb peste ce fel de femei ati dat, unii dintre voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau si ma intreb peste ce fel de femei ati dat, unii dintre voi.

Crezi sau nu, asta ne intrebam si noi pe-aici :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te intreaba sunt doua variante: ori se alinta, ori, dupa cum zice Amarena, ai ajuns intr-un punct critic in relatie. :P

 

 

Nu. Femeile apreciaza un intreg.

 

 

Stau si ma intreb peste ce fel de femei ati dat, unii dintre voi.

Dam peste tot felul de femei.

In general la femei le place sa fie alintate, motiv pentru care se si alinta.

Femeile apreciaza un intreg, dupa vorbe sau dupa fapte?

 

Ce a fost mai important pentru Amarena, ca i-a spus ca o iubeste, sau ca a cerut-o de sotie?

Daca-i spunea ce mult o iubeste si nu o lua de sotie era "super ok"?

 

Nici voi nu credeti in prejudecatile sablon pe care le vehiculati.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un intreg este un intreg.. in acceptiunea mea. Implica si vorbe si fapte.

 

 

Noi avem prejudecati, dar tu esti cel cu idei fixe. Las' ca-i bine asa. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×