Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu e vorba ca nu stiu pe care sa o aleg dar avand in vedere ca cea la care tin mai mult nu ma iubeste ma gandeam ca poate fiind cu altcineva as putea sa o uit dar nu e asa! ;)

ce zici?sa mai incerc sau sa ii accept decizia si sa o las in pace?nu mi-ar fi asa greu daca nu ar fi zis ca tine si ea la mine dar nu inteleg de ce nu ar vrea sa fim impreuna :P

 

ia nu te folosi de alta numa` ca sa o uiti pe cealalta.. numai ai sa o ranesti.. :yes:

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate sa imi spuna si mie cineva daca ar pute exista o cale sa o fac sa tina la mine asa cum tin si eu la ea?adica eu stiu...sa ma comport foarte frumos cu ea(ceea ce faceam si inainte mai tot timpul)sau nu stiu...orice!sau ar fi mai bine daca as accepta ca nu ma iubeste si sa o las in pace?stiu ca odata ce a zis ca nu vrea sa fim impreuna ar trebui sa o las in pace dar nu pot...tin prea mult la ea!am tot incercat sa nu mai ma gandesc la ea dar nu pot.nici cand sunt cu prietenii mei tot la ea imi sta gandul.nu vreau sa fiu enervant dar as dori sa aflu cat mai multe opinii!multumesc

daca nu te iubeste lasa-o in pace.... nu te mai agita atit ca oricum nu vei fi fericit cu ea stiind ca nu te iubeste.... daca o iubesti o lasi sa plece si sa fie fericita cu altul ..... simplu :P

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
suntem sau am fost k fratii mult timp pana iam spus k o iubesk mai mult decat pe o sora.nu stiu dak am facut bine sau nu dar nu mai puteam sa tin in mine.

Ai facut o prostie.... Nu mai spune niciodata unei femei ca o iubesti.

 

daca nu te iubeste lasa-o in pace.... nu te mai agita atit ca oricum nu vei fi fericit cu ea stiind ca nu te iubeste.... daca o iubesti o lasi sa plece si sa fie fericita cu altul ..... simplu :P

multa iubire

DA ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am intreabto dak si ea tine la mine si a zis k da dar cand am intrebato dak tine la mine k la un frate sau mai mult k la un frate nu am mai raspuns.nu stiu ce sa fac?sa mai incerc sau sa ma dau batut?

..

din pacate cred ca asa am si facut pentru ca mi'am luat inima in dinti si am intrebato daca vrea sa fim impreuna si am obtinut un minunat ''NU''. ;) macar acum stiu un lucru si nu mai am nicio indoiala.

asta e...nu intodeauna obtinem in viata ce vrem! :P

Cand o femeie spune NU inseamna ca poate si cand spune poate insemana "DA".

 

Ti-a spus ca tine la tine, cand ai intrebat-o daca mai mult ca la un frate nu ti-a raspuns ceea ce inseamna ca "DA", la intrebarea daca vrea sa fiti impreuna a spus "NU", dar asta ineamna ca poate in viitor.

Poate acum nu vrea sa fie cu nimeni.

 

Deci nu vrea sa va afisati public ca "iubitei", poate ca sa nu declanseze comentarii in cercul vostru de prieteni, sau ca sa nu va izolati de ceilalti.

A iesit cu tine dupa ce i-ai marturist ca o placi, deci ideea nu a panicat-o, probabil i-a facut placere.

Vrea sa fiti ca inainte.

Nu forta nota, lasa lucrurile sa evolueze de la sine, ca merg in directia cea buna.

Spune-i ca rameti prieteni ca si pana acum, si poarta-te ca si cum ninic nu s-ar fi intamplat.

Are nevoie de un timp sa se decida, daca merita sau nu sa schimbe relatia de amicitie care-i mai stabila, cu una de dragoste care de regula se termina dupa un timp cu ruptura definitiva.

 

Era o melodie "O fata mai gasesti, dar un prieten nu" de Jean Paunescu

 

Nu rupe relatia cu ea pentru ca daca o faci o sa creada ca ai urmarit un scop sexual.

Spune-i ca pentru tine e important sa ramaneti prieteni, daca mai mult nu vrea.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

defapt cand am intrebato daca tine la mine mai mult ca la un frate mia raspuns ca da,tine mai mult.cand am intreabto daca vrea sa fim impreuna mia raspuns ca nu de aceea sunt si putin derutat.dupa ce mia spus ca nu vrea sa fim impreuna am zis ca nu e nicio problema,o sa ramanem prieteni ca inainte si oricum nu aveam de gand sa nu mai vorbesc cu ea din acest motiv fiindca ar fi o prostie.

 

Ai facut o prostie.... Nu mai spune niciodata unei femei ca o iubesti.

 

 

DA ;)

de ce ar fi o prostie sa ii spui unei femei ca o iubesti?

 

daca nu te iubeste lasa-o in pace.... nu te mai agita atit ca oricum nu vei fi fericit cu ea stiind ca nu te iubeste.... daca o iubesti o lasi sa plece si sa fie fericita cu altul ..... simplu :P

multa iubire

exact asta incerc sa fac oricat ar fi de greu pentru mine dar e decizia ei si o respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand o femeie spune NU inseamna ca poate si cand spune poate insemana "DA".

Nu mai lua de bune toate bancurile. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
defapt cand am intrebato daca tine la mine mai mult ca la un frate mia raspuns ca da,tine mai mult.cand am intreabto daca vrea sa fim impreuna mia raspuns ca nu de aceea sunt si putin derutat.dupa ce mia spus ca nu vrea sa fim impreuna am zis ca nu e nicio problema,o sa ramanem prieteni ca inainte si oricum nu aveam de gand sa nu mai vorbesc cu ea din acest motiv fiindca ar fi o prostie.

E bine asa cum ai procedat

 

de ce ar fi o prostie sa ii spui unei femei ca o iubesti?

La o femeie ii spui ca-i frumoasa, ca-i unica, nepretuita, dar nu ca o iubesti, pentru ca atunci considera ca esti sclavul ei si poate face cu tine ce vrea, si posibil sa considere asta ca o slabiciune si sa te dispretuiasca, pentru ca femeile apreciaza "barbatii puternici".

 

 

Nu mai lua de bune toate bancurile. :P

Au si bancurie doza lor de adevar. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La o femeie ii spui ca-i frumoasa, ca-i unica, nepretuita, dar nu ca o iubesti, pentru ca atunci considera ca esti sclavul ei si poate face cu tine ce vrea, si posibil sa considere asta ca o slabiciune si sa te dispretuiasca, pentru ca femeile apreciaza "barbatii puternici".

Si o femeie care are nevoie sa auda ca o iubesti, o sa plece la un moment dat, pentru ca o sa gaseasca altul care o sa ii spuna. Na.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si o femeie care are nevoie sa auda ca o iubesti, o sa plece la un moment dat, pentru ca o sa gaseasca altul care o sa ii spuna. Na.

O femeie terebuie sa simta cand e iubita si cand nu este.

Daca are nevoie de declaratii explicite si pleaca pentru ca nu i le-ai facut atunci merita sa plece.

 

De altfel un om indragostit nu-i capabil sa faca declaratii, se blocheaza, se balbai, se pierde.

Cei care fac asemenea declaratii de regula sunt cu sangele rece, o fac constient de efectul pe care-l urmaresc.

 

Chiar asa ageamie esti in ale domeniului? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×