Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare din nou:D...asa deci sa nu mai ma lungesc....am o problema cu 2 fete...una e cu mine in cls si ne cunoastem de mai multi ani.este foarte frumoasa din toate punctele de vedere.suntem sau am fost k fratii mult timp pana iam spus k o iubesk mai mult decat pe o sora.nu stiu dak am facut bine sau nu dar nu mai puteam sa tin in mine.nu mia raspuns nimik cand iam zis si nu am mai vb cu ea de cateva zile.cealalata fata este din alt liceu si ii place de mine.problema este k eu nu sunt chiar asa inebunit dupa ea dar park totusi as incerk sa vad ce iasa:D majoritatea prietenilor mei mi-au zis sa nu stau cu ea k nu e asa dragutza k nu stiu ce etc etc.stiu k nu trebuie sa ascult de nimeni kand e vorba de asa ceva dar nu stiu ce sa fac.ce sfaturi imi puteti da?orice sfat oricat de mic este binevenit!:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare din nou:D...asa deci sa nu mai ma lungesc....am o problema cu 2 fete...una e cu mine in cls si ne cunoastem de mai multi ani.este foarte frumoasa din toate punctele de vedere.suntem sau am fost k fratii mult timp pana iam spus k o iubesk mai mult decat pe o sora.nu stiu dak am facut bine sau nu dar nu mai puteam sa tin in mine.nu mia raspuns nimik cand iam zis si nu am mai vb cu ea de cateva zile.cealalata fata este din alt liceu si ii place de mine.problema este k eu nu sunt chiar asa inebunit dupa ea dar park totusi as incerk sa vad ce iasa:D majoritatea prietenilor mei mi-au zis sa nu stau cu ea k nu e asa dragutza k nu stiu ce etc etc.stiu k nu trebuie sa ascult de nimeni kand e vorba de asa ceva dar nu stiu ce sa fac.ce sfaturi imi puteti da?orice sfat oricat de mic este binevenit!:yes:

te-a atras frumusetea colegei tale?

daca prietenia ca "fratii" a incetat dupa ce i-ai spus ca o iubesti mai mult decat pe o simpla amica, e clar, nu e reciproc (cel putin asa cred eu).

legat de cealalta fata...poti incerca, vorba aia, pofta vine mancand...n-ai de unde sa stii ce-o sa iasa daca nu incerci.. si daca nu te simti bine in compania ei, pui punct. :P

nu-ti lasa prietenii sa te influenteze, zi ca ei si fa ca tine...s-ar putea ca fata ce te place sa nu fie frumoasa la exterior..dar in interior cine stie(suflet...)? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te-a atras frumusetea colegei tale?

daca prietenia ca "fratii" a incetat dupa ce i-ai spus ca o iubesti mai mult decat pe o simpla amica, e clar, nu e reciproc (cel putin asa cred eu).

legat de cealalta fata...poti incerca, vorba aia, pofta vine mancand...n-ai de unde sa stii ce-o sa iasa daca nu incerci.. si daca nu te simti bine in compania ei, pui punct. :P

nu-ti lasa prietenii sa te influenteze, zi ca ei si fa ca tine...s-ar putea ca fata ce te place sa nu fie frumoasa la exterior..dar in interior cine stie(suflet...)? ;)

nu pot sa spun k s-a incheiat pentru k chiar azi am iesit afara amndoi dar park nu mai e k inainte.si nu m-a atras doar frumusetea ei exterioara...e o fata minunata si in interior...si nu mi-a spus k nu ar vrea sa fim impreuna ci mai mult a incercat sa devieze subiectul dar cred k si aceasta metoda e un mod de a spune nu.am intreabto dak si ea tine la mine si a zis k da dar cand am intrebato dak tine la mine k la un frate sau mai mult k la un frate nu am mai raspuns.nu stiu ce sa fac?sa mai incerc sau sa ma dau batut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sa spun k s-a incheiat pentru k chiar azi am iesit afara amndoi dar park nu mai e k inainte.si nu m-a atras doar frumusetea ei exterioara...e o fata minunata si in interior...si nu mi-a spus k nu ar vrea sa fim impreuna ci mai mult a incercat sa devieze subiectul dar cred k si aceasta metoda e un mod de a spune nu.am intreabto dak si ea tine la mine si a zis k da dar cand am intrebato dak tine la mine k la un frate sau mai mult k la un frate nu am mai raspuns.nu stiu ce sa fac?sa mai incerc sau sa ma dau batut?

 

cred ca ar trebui s-o lasi sa se mai gandeasca, daca-o bati la cap cu subiectul asta...s-ar putea sa se indeparteze de tine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca ar trebui s-o lasi sa se mai gandeasca, daca-o bati la cap cu subiectul asta...s-ar putea sa se indeparteze de tine :yes:

din pacate cred ca asa am si facut pentru ca mi'am luat inima in dinti si am intrebato daca vrea sa fim impreuna si am obtinut un minunat ''NU''. ;) macar acum stiu un lucru si nu mai am nicio indoiala.

asta e...nu intodeauna obtinem in viata ce vrem! :P

Editat de bridget jones
renunta la limbajul de mirc, e interzis prin regulament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate sa imi spuna si mie cineva daca ar pute exista o cale sa o fac sa tina la mine asa cum tin si eu la ea?adica eu stiu...sa ma comport foarte frumos cu ea(ceea ce faceam si inainte mai tot timpul)sau nu stiu...orice!sau ar fi mai bine daca as accepta ca nu ma iubeste si sa o las in pace?stiu ca odata ce a zis ca nu vrea sa fim impreuna ar trebui sa o las in pace dar nu pot...tin prea mult la ea!am tot incercat sa nu mai ma gandesc la ea dar nu pot.nici cand sunt cu prietenii mei tot la ea imi sta gandul.nu vreau sa fiu enervant dar as dori sa aflu cat mai multe opinii!multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu ca odata ce a zis ca nu vrea sa fim impreuna ar trebui sa o las in pace dar nu pot...tin prea mult la ea!am tot incercat sa nu mai ma gandesc la ea dar nu pot.

Atat de mult tii la ea incat nu stii pe care sa o alegi?

Ihi, chiar foarte mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat de mult tii la ea incat nu stii pe care sa o alegi?

Ihi, chiar foarte mult...

nu e vorba ca nu stiu pe care sa o aleg dar avand in vedere ca cea la care tin mai mult nu ma iubeste ma gandeam ca poate fiind cu altcineva as putea sa o uit dar nu e asa! ;)

ce zici?sa mai incerc sau sa ii accept decizia si sa o las in pace?nu mi-ar fi asa greu daca nu ar fi zis ca tine si ea la mine dar nu inteleg de ce nu ar vrea sa fim impreuna :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate sa imi spuna si mie cineva daca ar pute exista o cale sa o fac sa tina la mine asa cum tin si eu la ea?

 

Nu. Ti-a spus si ea ca e "nu", atunci intelege ca e "nu" si cu asta basta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×