Sari la conținut
Forum Roportal
verushka_b

Informatii despre profilul filologie

Postări Recomandate

hey

 

sunt fata verushkai

 

am intrat la un liceu pe profil de filologie si as vrea sa stiu ce materii se fac.

de altfel , am vazut pe aici ca se spune ca faci matamatica doar doua ore pe saptamana pana in clasa a10-a , dupa care nu mai faci deloc...asa'i?

 

:)

 

deci...sper ca ma veti ajuta :scare::D:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca ai aflat deja ce materii vei face. si, da! e adevarat ce se spune despre matematica. sincer, mie nu tare-mi place ca s-a intamplat asa deoarece eu am uitat putin si din tabla inmultirii, trebuie sa ma gandesc mult pana mi-o amintesc pe toata :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de liceu,eu sunt in clasa a-IX-a la profil uman,filologie.Faci 5 ore de limba romana,2 de matematica,1 de biologie,1 de chimie,2 de franceza,3 de engleza,2 de geografie,2 de istorie,1 de latina,12 de fizica,2 de TIC(un fel de informatica),1 de ed.fizica, si tot asa.Sper ca ti-am fost de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt Andreea si as vrea sa stiu ce materii se fac la liceul cu profil uman (filologie) nu vreau sa stiu neaparat cate ore ci doar obiectele,va rog sa ma ajutati(dar intr-o ordine) si as vrea toate materiile dintr-a 9-a intr-a 12 -a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna .... eu nu stiu la ce sa merg filologie sau stiinte sociale ..... urasc matematica.... si as vrea la intensiv engleza ..... mai departe as vrea sa merg la jurnalism :) D ajutati-ma pls ....... a da as vrea sa stiu ce ore se fac si la filo si la stiinte sociale ms mult :doh:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca un idemn: filologia. Sa fii pregatita pentru studiul limbilor straine: engleza prima apoi franceza sau germana a doua, limba latina si limba romana. Poti opta pentru engleza intensiv. Inafara de a doua limba straina toate sunt obiecte pentru teza plus istoria sau geografia. Si vei avea de citit...mult. Dar sa stii ca este placut. Poti urma jurnalism, litere, limbi straine, psihologie, etc....

Editat de Aether

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar la sociologie ce materii faci mai intensiv? eu vreau la sociologie pt k liceul unde vreau sa dau (buzesti din craiova) are filologie-bilingva engleza si mie nu imi place eng...dar am auzit ca la sociologie se fac multeee ore de istorie. o fii adv? si pe ce alte ore so mai pune accent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×