Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

salut la toata lumea

 

in primul rand vreau sa stiti ca stiu sa folosesc bio-energia (inteleg o simt inca nu o vad pentru ca nu vreau sa vad si spirite). problema e ca uneori am probleme cu concentrarea pana isi da drumu si atunci pot sa ma incarc foarte repede , de obicei dureaza vreo 2 ore de "jucat" cu energia si atunci pot sa folosesc cantitati mari dar totusi incep sa lacrimez cand folosesc multa , un fel de over-drive .

 

asa recent (de vreo 3 luni ) am inceput sa vorbesc mai mult cu o tipa care m-a ajutat destul sa inteleg si am vazut ca sunt pe calea cea buna ( ea e muuult mai dezvoltata ca mine poate sa vada poate sa foloseasca mult si e un fel de vampir energetic adica la intrebarea de ce nu te incarci singura a zis e mult mai fun sa iei de la alte vietati. revenind am testat-o sa vad daca e adevarat eram sceptic la inceput si am tot facut forme cu energia si le-a vazut de fiecare data, am ajuns la concluzia ca daca nu e cititoare de ganduri totul e adevarat )

 

asa tipa asta are prieten , ghid spiritual , ea asa ii numeste. problema e ca prietenul e demon si o ajuta numai cand chiar e nasoala treaba daca vrea sa intreaba ceva pt. altcineva zice ca nu e problema lui

 

ea mi-a dat aceste informatii despre mine : aura mea e de juma de metru numai , cred ca elementul meu principal este electricitatea si ca culoarea aurei mele e galben aprins (intr-o dimineata cand eram buimac de somn chiar am reusit sa mi-o vad si eram super fericit vroiam sa o sun dar nu am mai ajuns la telefon si am adormit direct si m-am trezit peste 2 ore abea :doh:) )

 

ea mi-a spus ca e mai bine ca sa imi fac si eu rost de prieten (binenteles eu vreau un inger pentru ca imi place sa ajut oameni si ma gandesc ca el m-ar ajuta cel mai mult) pentru ca ma poate ajuta mult si voi "creste" mai rapid

 

bun toate frumoase am intrat in meditatie pe la jumatea drumului a venit o namila de 2 metri la mine si mam simtit intrun fel de old hag syndrom binenteles am bagat rugaciuni chestii (inainte imi facusem rugaciuni pt protectie) si am incercat sa imi continui drumul pana la capat poate scap dar ma agita asa de tare incat mi-am cam pierdut concentrarea si nu am mai putut continua

 

raspunsul prietenei mele cand a aflat aceasta treaba e "ai incurcato rau"si sa nu mai lucrez cu energie si sa ma duc la biserica si sa o astept sa ne vedem ca ea are un inger chiar daca nu vorbeste prea mult cu el (pt ca ea e cu "darkside" mai mult)si sa incerce o exorcizare am uitat sa precizez ca tipa are o problema cu familia ei si nu mai poate sa faca nimic nici sa iasa din casa nici telefon nici calculator (parinti comunisti cica)

 

binenteles si acuma sunt speriat(cand am auzit ai incurcat-o rau) a trecut cam 3-4 saptamani de cand sa intamplat am fost si in biserica (nu in timpul slujbelor) am incercat sa ma purific rugaciune si incarcare din biserica si mam simtit ok dar intorcandu-ma in camera mea energia e foarte rece (pentru ca aici am fost atacat)

 

azi am incercat sa imi "purific" camera si anume am creat 4 stalpi in fiecare colt al camerei acestia au format un fel de bariera (ca intr-un dreptungi) si pe fiecare fata a dreptunghiului semnul cruci marcat cu energie si i-am mai dat inca un surplus de energie ca sa stea mai mult :lol2: (ca si cum ai incarca bateria de la telefon cu bioenergie ,da chiar merge ) acum am intrebat-o pe soramea ,a facut reiki pana in gradu 3 parca ,deci ar trebui sa simta ceva etc. si a zis ca se simte umpic mai bine in camera ceea ce imi transmite ca a functionat intr-o oarecare masura ...doar ca bio-energia care o eman voit prin palme ca sa o testeze e mai "rece si neagra" decat de obicei (inainte era mai rece pana se facea un echilibru dupa era calda si frumoasa )

 

ok si acuma e faza ca nu mai stiu ce sa fac si mie frica sa mai fac ceva pentru ca , cred ca am agitat destul demoni care s-au atasat de mine (cred ca sunt vro 3-4 1 care e mai puternic ..cel de 2 metri care era negru si nu i-am vazut fata avea un fel de gluga ...aducea nu stiu de ce ca (the bad guy voldemort sau cum se scrie cand era sub forma de spirit) in harry potter se poate sa fie si imaginatia mea dar senzatia de dupa cu siguranta nu a fost si ceilalti nu chiar asa de puternici care cred ca sunt niste vampiri energetici mai mici

 

doresc informatii mai multe despre ce sa fac si nu vreau fanatici religiosi pe aicea sa imi puna psalmuri si citari din Biblie da cred in Dumnezeu incep sa imi dau seama tot mai mult de asa ceva si da spun rugaciuni in fiecare seara si in timpul zilei

 

si cine e din brasov si ma poate ajuta psihic si fizic (adica schimb de energie sa ma incarce sau sa imi purifice chakrele) daca comunica cu un inger e si mai bine si e binevenit sa imi dea un pm cu idu de mess

 

multumesc foarte mult daca ati avut rabdare sa cititi dar am pus toate informatiile de care este nevoie daca e cineva interesat mai spun si niste intamplari :lol2: si da sunt normal la cap totul e sa constientizezi ca exista chestii "out of touch"

Editat de ANdy-cristi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te lasa pe manuta nimanui, mai bine iti vezi singur de drum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu ce fac in continuare ? cum scap de demonasi?:doh:) sincer nu am habar si stiu ca sunt prea puternici pentru mine singur deaia ar trebui sa imi fac prieten (ghid spiritual) dar problema e ca a doua oara cand am incercat nu puteam pentru ca nu puteam sa ma concentrez si acuma parca mie frica :nea: si vreau macar sa stiu cum sa fac o protectie cat de cat buna inainte sa ma reapuc de meditatie :lol2:

 

 

 

technica de meditatie : s-ar putea numi si technica copacului pentru ca acolo trebuie sa ajungi

 

te vizualizezi pe o campie si incepi sa mergi cum mergi simtit totul briza iarba pamantul poate daca chiar poti auzi si niste animale. dupa ce ai mers ceva timp ajungi la un rau , aici iarasi trebuie sa simti apa cum merge pe langa picioarele tale cat de rece e cum se simte invelisul apei ( deci ca si cum ai baga mana sub jetul de la robinet aceiasi senzatie ar trebui sa o reproduci) dupa ce ai iesit din rau (e mic nu olt sau porcari deala de iti vine pana la glezne apa )ajungi intr-o padure aici simti iarasi briza atingi copacii chestii . dupa ce iesi din padure ajungi pe un deal iarasi mimezi cam ceea ce ai simti pe un deal si incepi sa il urci si in punctul cel mai sus e un copac si acolo daca ai ajuns poti sa faci rost de ghid

 

nota : nu fa asa ceva in nici un caz daca nu esti singur in fortele proprii (dupa mine a venit demonu ala de 2 metri negru cu gluga fix cand eram sa ies din padure ...da mam chinuit am ajuns repede la copac am facut rugaciuni m-am rugat pentru un ghid spiritual de lumina dar nu am vazut pe nimeni ...corpul meu era presat (vezi old hag syndrom) si abea ma puteam concentra deci s-a prabusit totul)

 

nota 2 : iti trebuie o foarte mare putere de concentrare ca sa poti sa simti si etc eu personal nici nu stiu daca am facut foarte corect dar din moment ce a aparut "chestia" aia inseamna ca eram pe drumul cel bun

 

nota 3 : la copac toate entitatile au putere scazuta adica poti sa faci semnul crucii si daca nu e inger el dispare ...pe drum spre copac poti sa faci si matanii ca nu prea se lasa daca nu esti indeajuns de puternic (asta insemnand ani de exersare pe cont propriu fara sa fi deranjat de alte entitati)

 

nota 4 : dupa ce ti-ai luat ghidul spiritual pe care il vrei tu inger sau demon faci technica mersului la copac invers adica copac deal padure apa campie si cica atunci cand ajungi pe campie el va fi langa tine cand te trezesti

 

ah da si eu inca nu am gasit o formula buna de adresare cand sunt la copac adica "doresc un ghid spiritual de lumina care sa ma protejeze si sa ma invete" nu stiu suna parca aiurea

 

 

oricum multa bafta si sper sa luati in considerare ce am spus dar nu iau nici o vina pentru aceasta metoda (adica daca s-au agatat si de tine draga cititorule niste demonasi pe drum :lol2: )

 

astept inca raspunsuri la problema mea :lol2: tnx

Editat de aNdy-cristi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recapata'ti credinta , apoi apuca'te de meditatie , altfel ... vei ajunge ca "prietena" ta virtuala, inchis .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dude tipa asta sta cam la vreo 2 kilometri de mine atat :flowers: e in acelasi oras o cunosc personal etc :Psi nu inteleg faza cu credinta? am zis ca, cred in Dumnezeu si ca fac rugaciuni ...poate credinta in sine ca o sa reusesc altceva nu am inteles... si totusi altcineva care e pe aceiasi lungime de unda?:doh:

 

doresc sa mentionez ca nu le-am mai simtit prezenta etc (tipa aceea mi-a zis ca ei sau stabilit si stau linistiti si actioneaza cum nu stiu nu ma lamurit )zilele trecute doar am mai simtit ca cineva ma vampirizeaza ... pareri rezolvari?:flowers:

Editat de aNdy-cristi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea

 

in primul rand vreau sa stiti ca stiu sa folosesc bio-energia

 

se pare ca nu

ai grija cum si cu ce te joci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica explica?

 

eu m-am referit ca o simt si o pot folosi adica sa ma incarc sa ma descarc sa fac globuri, sa fac forme, sa o canalizez

am incercat si chiar mi-am reincarcat bateria la tel ...deci..

si cum am si zis nu sunt prea dezvoltat adica am si eu restrictii ...volumul de energie disponibil care pot sa il folosesc e destul de mic doar cand sunt in "over-drive" sunt capabil sa canalizez energie peste 3-5 minute fara over-drive nu pot sa canalizez foarte mult timp :flowers:

Editat de aNdy-cristi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand vreau sa stiti ca stiu sa folosesc bio-energia (inteleg o simt inca nu o vad pentru ca nu vreau sa vad si spirite). problema e ca uneori am probleme cu concentrarea pana isi da drumu si atunci pot sa ma incarc foarte repede , de obicei dureaza vreo 2 ore de "jucat" cu energia si atunci pot sa folosesc cantitati mari dar totusi incep sa lacrimez cand folosesc multa , un fel de over-drive .

Cum adica dureaza 2 ore?

 

asa recent (de vreo 3 luni ) am inceput sa vorbesc mai mult cu o tipa care m-a ajutat destul sa inteleg si am vazut ca sunt pe calea cea buna ( ea e muuult mai dezvoltata ca mine poate sa vada poate sa foloseasca mult si e un fel de vampir energetic adica la intrebarea de ce nu te incarci singura a zis e mult mai fun sa iei de la alte vietati. revenind am testat-o sa vad daca e adevarat eram sceptic la inceput si am tot facut forme cu energia si le-a vazut de fiecare data, am ajuns la concluzia ca daca nu e cititoare de ganduri totul e adevarat )

Si tie atitudinea ei nu ti-a dat absolut deloc de gandit? Daca asa se distreaza ea.. nu pot decat sa ma intreb cine se distreaza pe seama ei.

 

asa tipa asta are prieten , ghid spiritual , ea asa ii numeste. problema e ca prietenul e demon si o ajuta numai cand chiar e nasoala treaba daca vrea sa intreaba ceva pt. altcineva zice ca nu e problema lui

Eu cred ca prietena asta a ta are multe bazaconii in cap, fara suparare.

 

bun toate frumoase am intrat in meditatie pe la jumatea drumului a venit o namila de 2 metri la mine si mam simtit intrun fel de old hag syndrom binenteles am bagat rugaciuni chestii (inainte imi facusem rugaciuni pt protectie) si am incercat sa imi continui drumul pana la capat poate scap dar ma agita asa de tare incat mi-am cam pierdut concentrarea si nu am mai putut continua

Eu n-am inteles ce ti-a facut "namila" aia.

 

 

acum am intrebat-o pe soramea ,a facut reiki pana in gradu 3 parca ,deci ar trebui sa simta ceva etc. si a zis ca se simte umpic mai bine in camera ceea ce imi transmite ca a functionat intr-o oarecare masura ...doar ca bio-energia care o eman voit prin palme ca sa o testeze e mai "rece si neagra" decat de obicei (inainte era mai rece pana se facea un echilibru dupa era calda si frumoasa )

Asta nu este neaparat relevant. Dar eu nu inteleg de ce aveai nevoie tu de un echilibru.. tu nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce se intampla asa?

 

si cine e din brasov si ma poate ajuta psihic si fizic (adica schimb de energie sa ma incarce sau sa imi purifice chakrele) daca comunica cu un inger e si mai bine si e binevenit sa imi dea un pm cu idu de mess

Exact sora ta te poate curata, cere-i ajutorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci cu tipa asta e mai complicat :) ma rog nu e vorba de ea dc sa vbim de ea oricum eu daca ii zic sa nu ma vampirizeze nu ma vampirizeaza si de la ea nu ia nimeni pt ca o protejaza demonu ala (e complicat :flowers: )

 

namila aia de precizat ca e demon m-a facut sa imi pierd concentrarea si simteam cum sta pe mine si vroia sa ma tina de pat (eu eram intins pe pat intro pozitie comoda) si aplica presiune pe mine ..oricum ma puteam misca si asa dar toate senzatiile astea mi-au zguduit concentrarea si nu am putut termina meditatia

 

dureaza 2 ore pt ca asa e ...trebuie sa se "incalzeasca tevile" :flowers: ca sa se poata face mai mult e ca motoru de la masina trebuie rodat si dupa isi da drumu ..asa si la mine trebuie folosit ceva vreme si dupa isi da drumu la puterea adevarata ...ca un fel de restrictie . tin sa precizez ca de vreo 2 ori am reusit sa scap de restrictie (nu nu era nici o entitate in camera care sa imi dea putere sau altceva) de celalate ori nu m-a interesat prea mult dar cand am scapat de restrictie si eram pfff....nu stiu cum sa ma exprim dar puteam sa folosesc un volum foarte mare de energie binenteles ca inca cultiv energia si natura ei sa o pot face mai densa sa poate fie mai folositoare sa nu se disipeze asa repede :doh:

 

si soramea nu mai practica pentru ca nu mai vrea ca cica ii face orgoliu o face sa se simta puternica si nu despre asta e vorba asa ca a lasat-o moale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1 . ceea ce ai facut tu ca protectie merge dar poti sa o rogi pe sora ta sa iti apice pe toate acele campuri dkm sa iti arate simbolul si tu sa il energizezi si sa incerci sa il bagi in structuri.

2 . parerea mea e ca ar trebui sa te curete si sa iti faca protectie . cauta topicul despre razboiul psihotronic si acolo ai sa gasesti cateva device care te vor ajuta.

3 . sa nu iti mai fie frica de acei demoni ei cu asta se hranesc .

alte chestii discutam pe pm .

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×